Dzisiaj mamy Wtorek, 12 listopada 2019 roku. Do końca roku zostało 50  dni.

Informujemy o możliwości ubiegania się o pomoc materialną na rok szkolny 2018/19

Uczniowie zamieszkali na terenie Miasta Lublin mogą ubiegać się o pomoc materialną. Wnioski można składać w terminie do 17 września 2018 r.

Informacje wstępne

1. Możliwość ubiegania się o pomoc materialną dotyczy uczniów szkół oraz wychowanków ośrodków aktualnie kształcących się, zamieszkałych na terenie Miasta Lublin, którzy nie ukończyli 24 roku życia.
  1. Wnioskodawcą powinien być:
  • rodzic (prawny opiekun) – w wypadku ucznia niepełnoletniego;
  • uczeń – jeśli ukończył w chwili składania wniosku 18 lat;
  • w szczególnych przypadkach dyrektor szkoły lub ośrodka.
  1. Stypendium szkolne może otrzymać uczeń, w którego rodzinie dochód na osobę nie przekracza 514 zł netto przy jednoczesnym wystąpieniu co najmniej 1 z poniżej wymienionych okoliczności:
  • bezrobocia,
  • niepełnosprawności,
  • ciężkiej lub długotrwałej choroby,
  • wielodzietności,
  • braku umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych,
  • alkoholizmu lub narkomanii,
  • rodziny niepełnej,
  • zdarzenia losowego (rozumianego jako nagłe, niespodziewane, pojedyncze i niezależne od człowieka zdarzenie wywołane przyczynami zewnętrznymi, których nie można było przewidzieć). Zdarzenia losowe mogą być spowodowane przez siły przyrody i przez działania ludzi. Za takie zdarzenia uważa się np. kradzieże, włamania, zniszczenie domu wskutek pożaru czy zalanie wodą, nieszczęśliwe wypadki powodujące uszczerbek na zdrowiu.

Dzisiaj mamy Wtorek, 12 listopada 2019 roku. Do końca roku zostało 50  dni.