Dzisiaj mamy Czwartek, 17 października 2019 roku. Do końca roku zostało 76  dni.

Podsumowanie V Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego o Twórczości Kornela Makuszyńskiego „Czytanie jest przygodą”

10 maja 2019r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie V Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego o Twórczości Kornela Makuszyńskiego „Czytanie jest przygodą”. Gospodarzami uroczystości były Pani Barbara Rzeszutko, dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie oraz Pani Sławomira Kryńska, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 34 im. Kornela Makuszyńskiego w Lublinie.

W tym dniu odwiedziło nas wielu znakomitych gości z całej Polski, wśród których znaleźli się nagrodzeni uczniowie wraz z nauczycielami, a także: Pan Sylwester Tułajew, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Pani Jadwiga Mach, Przewodnicząca Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miasta Lublin, Pani Ewa Banaś, inspektor Wydziału Oświaty, Pani Anna Szczepińska, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie, a także przedstawiciele Muzeum Kornela Makuszyńskiego w Zakopanem, i Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie – wraz z Koziołkiem Matołkiem. Jury reprezentowali – p. Ilona Nowakowska- Buryła, adiunkt Instytutu Pedagogiki Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Pani Katarzyna Kapek i Pani Aneta Głowacka, nauczyciele-bibliotekarze Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie. List do laureatów konkursu, przysłany przez Rzecznika Praw Dziecka, Pana Mikołaja Pawlaka, odczytał Dyrektor szkoły.

Podczas uroczystej gali wysłuchano przemówień Gości oraz występu szkolnego chóru „Kornelius”, obejrzano przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy szóstej i przede wszystkim – Laureatom konkursu wręczono wspaniałe nagrody oraz wielokrotnie gratulowano im tak znaczącego sukcesu. Zdobywcy pierwszych nagród odczytali swoje prace, potwierdzające ich wyjątkowe talenty literackie oraz przesłanie konkursu – czytanie jest przygodą.