Dzisiaj mamy Czwartek, 17 października 2019 roku. Do końca roku zostało 76  dni.

“Bezpieczne wakacje”

17 czerwca 2019r. kolejny raz gościliśmy w naszej szkole Panów policjantów – mł. asp. Tomasza Grzelaka oraz asp. Pawła Piekarza, pracowników V Komisariatu Policji w Lublinie. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-III. Panowie mówili o zasadach bezpiecznego zachowania podczas wypoczynku nad wodą, zwrócili uwagę dzieciom aby nie oddalały się od rodziców. Omówili zasady bezpiecznej jazdy rowerem, właściwego zachowania w sytuacji spotkania z agresywnym psem. Rozmawiali z dziećmi o sposobach spędzania wakacji w mieście oraz bezpieczeństwie w sytuacji przebywania w domu pod nieobecność rodziców. Wszystkie dzieci musiały powtórzyć numery alarmowe. Chętnie dzieliły się doświadczeniami i zadawały pytania. Na zakończenie spotkania Panowie umożliwili dzieciom obejrzenie wnętrza radiowozu, co wywołało dużo emocji. Zajęcia z Panami policjantami były bardzo interesujące i pouczające, a przekazana wiedza na pewno znajdzie zastosowanie w praktyce.