Dzisiaj mamy Sobotę, 14 grudnia 2019 roku. Do końca roku zostało 18  dni.
Rekrutacja 2019/20
Szkoła podstawowa
Oddział przedszkolny
Zobacz terminy
Menu
Dziennik elektroniczny
Osiągnięcia

nagroda szkoły z klasą dla szkoły podstawowej nr 34 w lublinie śpiewająca polska
Autorzy strony

Administratorzy strony: Arkadiusz Majewski,
Współpraca:
Justyna Skibińska,
Marta Januszkiewicz.

BIP
BIP

Dlaczego tata każe myć ręce?

„Dlaczego tata każe myć ręce?” – odpowiedzi na to pytanie poszukiwali uczniowie klasy 1b podczas warsztatów w ramach XVI Lubelskiego Festiwalu Nauki. Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji multimedialnej opisującej wygląd bakterii i wirusów. Dzieci uświadomiły sobie, że chociaż bakterii nie widać gołym okiem, to wywołują różne groźne choroby. Każdy z uczestników warsztatów mógł obejrzeć bakterie w powiększeniu. Uczniowie brali również udział w eksperymencie zwanym „brokatozą”, dzięki któremu uświadomiły sobie jak szybko przenoszą się bakterie. Ogromną radość sprawiło dzieciom wykonywanie własnych mydełek przy użyciu gliceryny, ziół, naturalnych barwników i zapachów. O skuteczności warsztatów może świadczyć fakt, iż od razu po powrocie dzieci koniecznie chciały umyć ręce.

Comments are closed.


Dzisiaj mamy Sobotę, 14 grudnia 2019 roku. Do końca roku zostało 18  dni.
/div