Dzisiaj mamy Sobotę, 14 grudnia 2019 roku. Do końca roku zostało 18  dni.

Dlaczego tata każe myć ręce?

„Dlaczego tata każe myć ręce?” – odpowiedzi na to pytanie poszukiwali uczniowie klasy 1b podczas warsztatów w ramach XVI Lubelskiego Festiwalu Nauki. Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji multimedialnej opisującej wygląd bakterii i wirusów. Dzieci uświadomiły sobie, że chociaż bakterii nie widać gołym okiem, to wywołują różne groźne choroby. Każdy z uczestników warsztatów mógł obejrzeć bakterie w powiększeniu. Uczniowie brali również udział w eksperymencie zwanym „brokatozą”, dzięki któremu uświadomiły sobie jak szybko przenoszą się bakterie. Ogromną radość sprawiło dzieciom wykonywanie własnych mydełek przy użyciu gliceryny, ziół, naturalnych barwników i zapachów. O skuteczności warsztatów może świadczyć fakt, iż od razu po powrocie dzieci koniecznie chciały umyć ręce.

Dzisiaj mamy Sobotę, 14 grudnia 2019 roku. Do końca roku zostało 18  dni.