Dzisiaj mamy Wtorek, 7 kwietnia 2020 roku. Do końca roku zostało 269  dni.
Rekrutacja 2020/21
Rekrutacja trwa!!!

Zobacz szczegóły

Menu
Dziennik elektroniczny
Osiągnięcia

nagroda szkoły z klasą dla szkoły podstawowej nr 34 w lublinie śpiewająca polska
Autorzy strony

Administratorzy strony: Arkadiusz Majewski,
Współpraca:
Justyna Skibińska,
Marta Januszkiewicz.

BIP
BIP

Spotkania czytelnicze

Baśnie z czterech stron świata

Projekt edukacyjny spotkań czytelniczych dla uczniów klas pierwszych “Baśnie z czterech stron świata” jest realizowany w czytelni. Organizatorami tychże spotkań są nauczyciele-bibliotekarze. Spotkania odbywają się raz w miesiącu. W każdym miesiącu nauczyciele bibliotekarze przygotowują dla uczniów jedną baśń z kontynentu. Dzieci poznają również kulturę danego kontynentu (stroje, muzyka) wraz z ich położeniem geograficznym. Po przeczytaniu baśni dzieci odpowiadają na zadane pytania przygotowane przez organizatorów.

Rok szkolny 2011/2012

Baśń z Azji z kraju Buthan – “Ptak szczęścia

27 i 28 września 2011 odbyło się pierwsze spotkanie czytelnicze w ramach projektu edukacyjnego “Baśnie z czterech stron świata” . Uczniowie klas pierwszych baśń z kontynentu Azja. Baśń pochodziła z państwa Buthan i jej tytuł brzmiał “Ptak Szczęścia”. Na koniec dzieci odpowiadały na zadane pytania, dotyczące treści baśni. Na następne spotkania dzieci mają wykonać prace plastyczne z baśni azjatyckiej. Prowadzącymi spotkanie byli nauczyciele-bibliotekarze.

Baśń z Afryki z kraju Kamerun – “Mrille”

11 i 13 października odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze w ramach projektu “Basnie z czterech stron świata”. Uczniowie klas pierwszych wysłuchali baśni z kontynentu Afryki. Baśń pochodziła z Kamerunu, a jej tytuł brzmiał “Mrille”. Uczniowie poznali także kulturę afrykańską, zobaczyli stroje, akcesoria, przedmioty związane  życiem w Afryce. Oczywiście ze spotkania uczniowie mieli wykonać prace plastyczne.

Comments are closed.


Dzisiaj mamy Wtorek, 7 kwietnia 2020 roku. Do końca roku zostało 269  dni.
/div