Dzisiaj mamy Piątek, 21 lipca 2017 roku. Do końca roku zostało 164  dni.
Legitymacja szkolna

*Wniosek o wydanie duplikatu legitymacji szkolnej
(KLIKNIJ)

WAŻNE!!!
Podręcznik dla uczniów klas I, II i III: NASZ ELEMENTARZ (KLIKNIJ)
Menu
Sport Szkolny Lublin
men
Osiągnięcia:
nagroda szkoły z klasą dla szkoły podstawowej nr 34 w lublinie śpiewająca polska
Linki
Adres szkoły

Szkoła Podstawowa nr 34
im. Kornela Makuszyńskiego
ul. Ireny Kosmowskiej 3
20-815 Lublin
tel./fax. (081) 741 89 06
e-mail: poczta@sp34.lublin.eu

Autorzy strony
Administrator strony: Anna Witkowska, Daniel Stachura Współpraca: Justyna Skibińska, Marta Januszkiewicz.

Spotkania czytelnicze

Baśnie z czterech stron świata

Projekt edukacyjny spotkań czytelniczych dla uczniów klas pierwszych “Baśnie z czterech stron świata” jest realizowany w czytelni. Organizatorami tychże spotkań są nauczyciele-bibliotekarze. Spotkania odbywają się raz w miesiącu. W każdym miesiącu nauczyciele bibliotekarze przygotowują dla uczniów jedną baśń z kontynentu. Dzieci poznają również kulturę danego kontynentu (stroje, muzyka) wraz z ich położeniem geograficznym. Po przeczytaniu baśni dzieci odpowiadają na zadane pytania przygotowane przez organizatorów.

Rok szkolny 2011/2012

Baśń z Azji z kraju Buthan – “Ptak szczęścia

27 i 28 września 2011 odbyło się pierwsze spotkanie czytelnicze w ramach projektu edukacyjnego “Baśnie z czterech stron świata” . Uczniowie klas pierwszych baśń z kontynentu Azja. Baśń pochodziła z państwa Buthan i jej tytuł brzmiał “Ptak Szczęścia”. Na koniec dzieci odpowiadały na zadane pytania, dotyczące treści baśni. Na następne spotkania dzieci mają wykonać prace plastyczne z baśni azjatyckiej. Prowadzącymi spotkanie byli nauczyciele-bibliotekarze.

Baśń z Afryki z kraju Kamerun – “Mrille”

11 i 13 października odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze w ramach projektu “Basnie z czterech stron świata”. Uczniowie klas pierwszych wysłuchali baśni z kontynentu Afryki. Baśń pochodziła z Kamerunu, a jej tytuł brzmiał “Mrille”. Uczniowie poznali także kulturę afrykańską, zobaczyli stroje, akcesoria, przedmioty związane  życiem w Afryce. Oczywiście ze spotkania uczniowie mieli wykonać prace plastyczne.

Comments are closed.


Dzisiaj mamy Piątek, 21 lipca 2017 roku. Do końca roku zostało 164  dni.
/div