Dzisiaj mamy Wtorek, 7 kwietnia 2020 roku. Do końca roku zostało 269  dni.
Rekrutacja 2020/21
Rekrutacja trwa!!!

Zobacz szczegóły

Menu
Dziennik elektroniczny
Osiągnięcia

nagroda szkoły z klasą dla szkoły podstawowej nr 34 w lublinie śpiewająca polska
Autorzy strony

Administratorzy strony: Arkadiusz Majewski,
Współpraca:
Justyna Skibińska,
Marta Januszkiewicz.

BIP
BIP

Pasowanie na czytelnika

aktualności

 Rok 2016/2017

1

19 grudnia 2016r. odbyło się
PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ.

Uczniowie klas starszych wprowadzili swoich młodszych kolegów w świat książek inscenizacją  „JAK WOJTEK ZOSTAŁ STRAŻAKIEM”  wg. książki Czesława Janczarskiego.

Pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą chętnie czytać książki, otrzymali karty biblioteczne i zakładki do książek. Wreszcie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej zbiorami, regulaminem, zasadami udostępniania księgozbioru, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki. W tym momencie radość nowych czytelników była największa

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów codziennie!

 Rok 2015/2016

Dnia 18 stycznia 2016r. w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki uczniów klas pierwszych.

Z częścią artystyczną wystąpili uczniowie z Koła Miłośników Biblioteki.

Następnie pierwszaki wraz ze swoimi wychowawczyniami odwiedziły bibliotekę, gdzie zostały zapoznane z zasadami wypożyczania, regulaminem oraz otrzymali karty biblioteczne i wypożyczyli swoją pierwszą lekturę.

Pasowanie na czytelnika

W naszej bibliotece szkolnej co roku odbywa się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych. Uroczystość przygotowywana jest przez uczniów należących do Koła Miłośników Biblioteki pod opieką nauczycieli bibliotekarzy. Są to głównie krótkie przedstawienia wprowadzające małych czytelników w świat książek. Są to krótkie zagadki o bohaterach książek, na temat zasad poszanowania książek. Po przedstawieniu uczniowie klas pierwszych uczestniczą w uroczystej przysiędze. Następnie młodzi czytelnicy klas pierwszych pod opieką swoich wychowawców odbywają krótkie zajęcia wprowadzające w bibliotece szkolnej. Zajęcia takie przeprowadzają nauczyciele-bibliotekarze. Niżej można zobaczyć fotografie z poszczególnych uroczystości pasowania  na czytelnika. Dla rodziców mamy do przeczytania list!!!

List do rodziców

“Bez względu na to, ile masz zajęć drogi rodzicu, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości swego dziecka, oprócz okazywania miłości przez przytulanie, jest codzienne głośne czytanie oraz radykalne ograniczenie telewizji, komputera i Internetu”.

Powyższe słowa, które pragnę skierować do rodziców, zainispirowały mnie do napisaniu kilku słów do rodziców uczniów klas pierwszych. Mam nadzieję, że poniższe wskazówki mają na względzie dobro waszych dzieci a naszych podopiecznych.

Szanowni Państwo!

Rodzina odgrywa ważną rolę w kształtowaniu u dzieci nawyku czytania. Niezapominajmy, że pierwszy kontakt dziecka z książką ma miejsce właśnie w domu rodzinnym. Edukacja w szkole to kolejny etap, w którym możemy utrwalać u małych czytelników zamiłowanie do książek.

Wyrobienie nawyku czytania książek i sprawienie, aby książki były dla dziecka ważne, może się udać tylko dzięki zgodnej współpracy domu i szkoły. O tym, jakie znaczenie mogą mieć dla dzieci książki, musimy pamiętać zarówno my, nauczyciele, jak i Państwo, Rodzice. Od dawien dawna rodzice i dziadkowie czytali swoim dzieciom bajki. Postarajmy się, aby tak było nadal. Niezapominajmy o korzyściach, które płyną z czytania dla dzieci.

10 powodów dla których warto czytać dziecku książki

  1. Czytanie książek zacieśnia więź uczuciową między rodzicami, a dzieckiem. Dziecko wsłuchane jes w głos rodzica, a bliski kontakt daje poczucie bezpieczeństwa.
  2. Książki rozwijają wyobraźnię dziecka.
  3. Słuchanie czytanych książek rozwija inteligencję dziecka, wzbogaca słownictwo, uczy ładnego budowania zdań i zachęca do samodzielnej nauki i czytania.
  4. Książki wychowują.
  5. Książki wyrabiają wrażliwość. Niejedna książka poruszy nasze serca.
  6. Słuchanie książek odpręża i pozwala przyjemnie spędzic czas.
  7. Książki rozwijają pasje u dzieci.
  8. Czytanie książek przekazuje nam wiele informacji o dziecku.
  9. Książki porządkują dziecięcy świat. Dzięki bajkowym postaciom dziecku łatwiej jest zrozumieć codzienne sprawy.
  10. Książki podpowiadają, jak porozumieć się z rówieśnikami i rodzeństwem.

Pamiętajmy zawsze o tych zaletach. Zapraszamy do odwiedzenia kącika czytelniczego na stronie naszej szkoły lub strony Cała Polska Czyta Dzieciom, gdzie Państwo znajdziecie pozycje książkowe polecane do czytania.

Dzieci, którym czytamy, są mądrzejsze, znacznie bardziej odporne na toksyny współczesnej kultury i znacznie lepiej poradzą sobie w życiu. Dlatego czytajmy dziecku. Codziennie!

Pasowanie na czytelnik – 31 stycznia 2013

W dniu 31 stycznia odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Pasowanie przygotowały uczennice klasy IV b pod kierunkiem nauczycieli-bibliotekarzy.

no images were found

Pasowanie na czytelnika 2011

GALERIA

aktualności

Comments are closed.


Dzisiaj mamy Wtorek, 7 kwietnia 2020 roku. Do końca roku zostało 269  dni.
/div