Dzisiaj mamy Środę, 20 września 2017 roku. Do końca roku zostało 103  dni.
Podręczniki 2017/18
Informujemy, że wszyscy uczniowie otrzymają bezpłatne podręczniki i materiały ćwiczeniowe. Uczniowie kupują we własnym zakresie podręczniki do religii zobacz ich wykaz

Wyniki konkursu “Lekturolandia” I etap  – Śladami legend polskich

I miejsce – III e – 21 p.

II miejsce – ex. III a i III c – 20 p.

III miejsce – III b – 18 p.

IV miejsce – III d – 16 p.

“Ucz się, aby rozszyfrować swój świat”

Październik jest Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Hasłem tegorocznego święta jest „Ucz się, aby rozszyfrować swój świat”. Książki są najlepszą drogą do poznania świata. Czytanie książek uczy myślenia, empatii, rozwija wyobraźnię. Zobacz film promujący książki.

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do redagowania własnych filmów promujących czytanie.

Zapraszamy do biblioteki.

Konkurs dla klas trzecich

Zapraszamy uczniów klas III do udziału w konkursie “Lekturolandia”.

Tydzień Bibliotek

W dniach 8 – 15 maja 2016 biblioteka świętowała Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem: „Biblioteka Inspiruje”

Z tej okazji biblioteka zorganizowała akcję zbiórki książek pt.: „Podziel się książką”. Zebraliśmy 29 egzemplarzy.

Ponad to uczniowie do specjalnie przygotowanego w tym celu pudełka wrzucali karteczki z propozycjami książek, które chcieliby przeczytać lub przeczytali i polecają je swoim koleżankom i kolegom.

Przez cały też tydzień trwał konkurs: ”Czy znasz tę książkę?”, który polegał na tym, że każdego dnia prezentowany był inny fragment książki, a uczniowie zgadywali z jakiej książki pochodzi.

Cytaty zostały zaczerpnięte z następujących lektur:

1. Maria Kruger „Karolcia”
  2. Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”
  3. C. S. Lewis „ Opowieści z narni”
  4. Henryk Sienkiewicz „W pustyni i w puszczy”
  5. Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”

Aktywnym uczestnikom naszego konkursu, a szczególnie szczęśliwym zwycięzcom dziękujemy za udział, gratulujemy wygranych nagród i zachęcamy do dalszego angażowania się.

“Moja Afryka”

Dnia 30 października w bibliotece odbyło się spotkanie z s. Anafridą Biro, misjonarką Afryki.

W spotkaniu wzięło udział 6 klas wraz z wychowawczyniami.

Spotkanie z misjonarką z Tanzanii (1)

Dzisiaj mamy Środę, 20 września 2017 roku. Do końca roku zostało 103  dni.