Dzisiaj mamy Piątek, 21 lipca 2017 roku. Do końca roku zostało 164  dni.
Legitymacja szkolna

*Wniosek o wydanie duplikatu legitymacji szkolnej
(KLIKNIJ)

WAŻNE!!!
Podręcznik dla uczniów klas I, II i III: NASZ ELEMENTARZ (KLIKNIJ)
Sport Szkolny Lublin
men
Osiągnięcia:
Adres szkoły

im. Kornela Makuszyńskiego
ul. Ireny Kosmowskiej 3
20-815 Lublin
tel./fax. (081) 741 89 06
e-mail: poczta@sp34.lublin.eu

Administrator strony: Anna Witkowska, Daniel Stachura Współpraca: Justyna Skibińska, Marta Januszkiewicz.

Zbiory

śpiewająca polska

Zbiory biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej nr 34 im.Kornela Makuszyńskiego w Lublinie

Stan księgozbioru – na dzień 31 grudnia 2012 r.

19 041 woluminów

Biblioteka szkolna gromadzi różne dokumenty:

• książki i audiobooki
  • czasopisma dla dzieci i nauczycieli
  • dokumenty audiowizualne: płyty CD/DVD, kasety video, kasety magnetofonowe

KOMPUTERYZACJA KSIĘGOZBIORU

Od roku 2003 biblioteka szkolna była komputeryzowana. Został zakupiony program biblioteczny MOL 2000+, od roku 2005 MOL Optivum, czytnik kodów kreskowych, nalepki z kodami kreskowymi, karty biblioteczne czytelników do zalaminowania. Został także zakupiony komputer potrzebny do tak dużego przedsięwzięcia, część pieniędzy pochodziła z akcji zbierania pustych kartridży i tonerów.

Prace rozpoczęły się od zbudowania bazy danych, czyli wprowadzania opisów katalogowych książek i innych dokumentów z ksiąg inwentarzowych biblioteki. Obok tego książki zostały oblepiane kodami kreskowymi, które następnie wprowadzano do bazy. Prace trwały prawie 3 lata, od roku szkolnego 2006/07 zostało rozpoczęte wypożyczanie komputerowe, został zakupiony laminator do laminacji kart czytelników.

Układ księgozbioru

Zbiory biblioteczne są ułożone według trzech grup:

• lektury
  • według Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej
  • według działów literatury pięknej

KATALOGI

Biblioteka prowadzi katalogi: kartkowe i komputerowe. Aktualizowane są na bieżąco tylko katalogi komputerowe. Katalogi komputerowe są dostępne tylko w godzinach pracy biblioteki. W bibliotece istnieje kilka katalogów komputerowych:

• Katalog alfabetyczny
  • Katalog tytułowy
  • Katalog serii wydawniczych
  • Katalog przedmiotowy (tematyczny)
  • Katalog wg UKD

Dzisiaj mamy Piątek, 21 lipca 2017 roku. Do końca roku zostało 164  dni.