Dzisiaj mamy Niedzielę, 19 stycznia 2020 roku. Do końca roku zostało 348  dni.
Rekrutacja 2019/20
Szkoła podstawowa
Oddział przedszkolny
Zobacz terminy
Menu
Dziennik elektroniczny
Osiągnięcia

nagroda szkoły z klasą dla szkoły podstawowej nr 34 w lublinie śpiewająca polska
Autorzy strony

Administratorzy strony: Arkadiusz Majewski,
Współpraca:
Justyna Skibińska,
Marta Januszkiewicz.

BIP
BIP

Szkolna Gazetka “Vers”

Historia gazetki szkolnej “Vers”

Towarzyszy uczniom naszej szkoły od wielu lat. Początkowo była wydawana okazjonalnie, dokumentując najważniejsze wydarzenia. W roku szkolnym 2006/2007 nowy zespół redakcyjny pod kierunkiem pań Sylwii Budzyńskiej oraz Alicji Guzal postanowił, iż Vers powinien wyjść naprzeciw oczekiwaniom czytelników i ukazywać się regularnie, opisując nie tylko wydarzenia z życia szkoły, ale poruszając rozmaite tematy interesujące dzieci i młodzież. Dzięki sugestiom stałych czytelników zaczęły powstawać nowe działy, dzięki czemu pismo zyskało na atrakcyjności. W kolejnym roku szkolnym nastąpiła zmiana na stanowisku redaktora naczelnego. Funkcję tą objęła pani Iwona Suszek, która jest opiekunką szkolnego koła dziennikarskiego po dzień dzisiejszy. W obecnym roku szkolnym (2010/2011) pismo wzbogaciło się o dodatek w postaci Versika, którego autorami są uczniowie klas I – III. Oprócz numerów „zwyczajnych” wydawane są również numery specjalne, które zawierają relacje z bardzo ważnych wydarzeń szkolnych oraz prace laureatów konkursów literackich.


Zespół redakcyjny gazetki szkolnej “Vers”

W roku szkolnym 2013/2014 zespół redakcyjny szkolnej gazety VERS tworzą:

  • Natalia Czerniak – interesuje się historią, lubi czytać książki przygodowe i ogląda filmy przyrodnicze. Gra na komputerze, tańczy, pływa a każdą wolną chwilę spędza z koleżankami. Jest obowiązkowa, sumienna, systematyczna.
  • Katarzyna Jutkiewicz – bardzo lubi zwierzęta oraz wykonuje doświadczenia chemiczne. Marzy, by zostać weterynarzem. Pasjonuje się tańcem oraz karate.
  • Anika Kidzińska – Anika cieszy się, że pisze artykuły do VERS-a, bo lubi dzielić się swoją wiedzą i spostrzeżeniami. Jej hobby to taniec. Uwielbia zwierzęta- ma chomika i marzy o psie.
  • Julia Sakowicz – interesuje się muzyką (ulubiony zespół –  One Direction), sportem (gł. pływanie i siatkówka). W wolnym czasie lubi rysować. Jest altruistką, w przyszłości chciałaby zostać lekarzem.

Wszystkie dziewczynki są uczennicami klasy 5d. Połączyła je wspólna pasja, ciekawość świata, możność podzielenia się własnymi doświadczeniami i wiedzą, a przede wszystkim chęć tworzenia czegoś dla innych. Entuzjazm dziewcząt nie gaśnie! Z wielkim zapałem opracowują artykuły, krzyżówki, różne niespodzianki w sposób sumienny i systematyczny!

W redakcji „pracują” korespondencyjnie również inni uczniowie naszej szkoły, udostępniając autorskie prace. Nad redakcją czuwa pani Iwona Suszek, przy ścisłej współpracy z panią Alicją Guzal.

Aktualności

Witamy wszystkich sympatyków szkolnej gazetki Vers oraz jej młodszego brata Versika!

W roku szkolnym 2011/2012 do redakcji Versika dołączyli uczniowie klas drugich. Są to: Zosia, Patryk, Małgosia, Amelka, Wiktoria, Nikola i Marcin. Mają oni wiele pomysłów, o czym mogli się przekonać wszyscy, którzy zaopatrzyli się w pisemka wydane w I semestrze. Oprócz tego, że opracowywali teksty, zagadki i krzyżówki, nauczyli się także korzystać z programów komputerowych przy użyciu, których powstaje gazetka. Zajęcia odbywają się w piątki o godz. 12 15 .

Zapraszamy do naszego grona wszystkich uczniów klas II i III, którzy chcieliby spróbować swoich sił w pracy redakcyjnej!

Alicja Guzal

Poniżej możecie zobaczyć zespół redakcyjny przy pracy nad nowym numerem, który ukaże się po feriach. A jeżeli jeszcze nie czytaliście naszej gazetki, sięgnijcie do numerów archiwalnych zamieszczonych na stronie internetowej szkoły.


Comments are closed.


Dzisiaj mamy Niedzielę, 19 stycznia 2020 roku. Do końca roku zostało 348  dni.
/div