Dzisiaj mamy Wtorek, 7 kwietnia 2020 roku. Do końca roku zostało 269  dni.
Rekrutacja 2020/21
Rekrutacja trwa!!!

Zobacz szczegóły

Menu
Dziennik elektroniczny
Osiągnięcia

nagroda szkoły z klasą dla szkoły podstawowej nr 34 w lublinie śpiewająca polska
Autorzy strony

Administratorzy strony: Arkadiusz Majewski,
Współpraca:
Justyna Skibińska,
Marta Januszkiewicz.

BIP
BIP

Szkolna Gazetka “Vers”

Historia gazetki szkolnej “Vers”

Towarzyszy uczniom naszej szkoły od wielu lat. Początkowo była wydawana okazjonalnie, dokumentując najważniejsze wydarzenia. W roku szkolnym 2006/2007 nowy zespół redakcyjny pod kierunkiem pań Sylwii Budzyńskiej oraz Alicji Guzal postanowił, iż Vers powinien wyjść naprzeciw oczekiwaniom czytelników i ukazywać się regularnie, opisując nie tylko wydarzenia z życia szkoły, ale poruszając rozmaite tematy interesujące dzieci i młodzież. Dzięki sugestiom stałych czytelników zaczęły powstawać nowe działy, dzięki czemu pismo zyskało na atrakcyjności. W kolejnym roku szkolnym nastąpiła zmiana na stanowisku redaktora naczelnego. Funkcję tą objęła pani Iwona Suszek, która jest opiekunką szkolnego koła dziennikarskiego po dzień dzisiejszy. W obecnym roku szkolnym (2010/2011) pismo wzbogaciło się o dodatek w postaci Versika, którego autorami są uczniowie klas I – III. Oprócz numerów „zwyczajnych” wydawane są również numery specjalne, które zawierają relacje z bardzo ważnych wydarzeń szkolnych oraz prace laureatów konkursów literackich.


Zespół redakcyjny gazetki szkolnej “Vers”

W roku szkolnym 2013/2014 zespół redakcyjny szkolnej gazety VERS tworzą:

  • Natalia Czerniak – interesuje się historią, lubi czytać książki przygodowe i ogląda filmy przyrodnicze. Gra na komputerze, tańczy, pływa a każdą wolną chwilę spędza z koleżankami. Jest obowiązkowa, sumienna, systematyczna.
  • Katarzyna Jutkiewicz – bardzo lubi zwierzęta oraz wykonuje doświadczenia chemiczne. Marzy, by zostać weterynarzem. Pasjonuje się tańcem oraz karate.
  • Anika Kidzińska – Anika cieszy się, że pisze artykuły do VERS-a, bo lubi dzielić się swoją wiedzą i spostrzeżeniami. Jej hobby to taniec. Uwielbia zwierzęta- ma chomika i marzy o psie.
  • Julia Sakowicz – interesuje się muzyką (ulubiony zespół –  One Direction), sportem (gł. pływanie i siatkówka). W wolnym czasie lubi rysować. Jest altruistką, w przyszłości chciałaby zostać lekarzem.

Wszystkie dziewczynki są uczennicami klasy 5d. Połączyła je wspólna pasja, ciekawość świata, możność podzielenia się własnymi doświadczeniami i wiedzą, a przede wszystkim chęć tworzenia czegoś dla innych. Entuzjazm dziewcząt nie gaśnie! Z wielkim zapałem opracowują artykuły, krzyżówki, różne niespodzianki w sposób sumienny i systematyczny!

W redakcji „pracują” korespondencyjnie również inni uczniowie naszej szkoły, udostępniając autorskie prace. Nad redakcją czuwa pani Iwona Suszek, przy ścisłej współpracy z panią Alicją Guzal.

Aktualności

Witamy wszystkich sympatyków szkolnej gazetki Vers oraz jej młodszego brata Versika!

W roku szkolnym 2011/2012 do redakcji Versika dołączyli uczniowie klas drugich. Są to: Zosia, Patryk, Małgosia, Amelka, Wiktoria, Nikola i Marcin. Mają oni wiele pomysłów, o czym mogli się przekonać wszyscy, którzy zaopatrzyli się w pisemka wydane w I semestrze. Oprócz tego, że opracowywali teksty, zagadki i krzyżówki, nauczyli się także korzystać z programów komputerowych przy użyciu, których powstaje gazetka. Zajęcia odbywają się w piątki o godz. 12 15 .

Zapraszamy do naszego grona wszystkich uczniów klas II i III, którzy chcieliby spróbować swoich sił w pracy redakcyjnej!

Alicja Guzal

Poniżej możecie zobaczyć zespół redakcyjny przy pracy nad nowym numerem, który ukaże się po feriach. A jeżeli jeszcze nie czytaliście naszej gazetki, sięgnijcie do numerów archiwalnych zamieszczonych na stronie internetowej szkoły.


Comments are closed.


Dzisiaj mamy Wtorek, 7 kwietnia 2020 roku. Do końca roku zostało 269  dni.
/div