Dzisiaj mamy Piątek, 21 lipca 2017 roku. Do końca roku zostało 164  dni.
Legitymacja szkolna

*Wniosek o wydanie duplikatu legitymacji szkolnej
(KLIKNIJ)

WAŻNE!!!
Podręcznik dla uczniów klas I, II i III: NASZ ELEMENTARZ (KLIKNIJ)
Sport Szkolny Lublin
men
Osiągnięcia:
Adres szkoły

im. Kornela Makuszyńskiego
ul. Ireny Kosmowskiej 3
20-815 Lublin
tel./fax. (081) 741 89 06
e-mail: poczta@sp34.lublin.eu

Administrator strony: Anna Witkowska, Daniel Stachura Współpraca: Justyna Skibińska, Marta Januszkiewicz.

Historia Szkoły Podstawowej nr 34 w Lublinie

Szkołę Podstawową nr 34 wybudowano z myślą rozwiązania problemu edukacji na terenie Czechowa Górnego. Prace budowlane rozpoczęto 24 marca 1965 roku, a ukończono 29 lipca 1966 roku. Dnia 31 sierpnia odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Pedagogicznej pod kierunkiem dyrektor Marii Kubaszewskiej. Uroczyste otwarcie szkoły nastąpiło 1września 1966 r. podczas inauguracji roku szkolnego dla uczniów klas młodszych i starszych. W 1968r. podczas obchodów 30-lecia Czechowa Górnego szkoła otrzymuje sztandar ufundowany przez rodziców. Z biegiem kolejnych lat szkoła rozwijała się, powiększało się grono uczniów   i nauczycieli, zmieniali się kolejni dyrektorzy:

• Maria Kubaszewska (1966-1982)
  • Zofia Rudzińska-Kasperek (1982-1987)
  • Maria Ewa Borkowska (1987-2005)

W 1990 r. tworzy się filia Szkoły Podstawowej nr 34- tzw. „Szkołą Środka” dla dzieci z wadami parcjalnymi w klasach liczących nie więcej niż 15 osób rozpoczyna naukę 54 uczniów skierowanych przez psychologów. Dzięki inspiracji dyrekcji i zaangażowaniu nauczycieli powstaje Teatr Szkolny „Miś” oraz uczniowska gazetka „34News”.

Udział młodzieży w konkursach przedmiotowych, przeglądach zespołów artystycznych, olimpiadach sportowych i imprezach turystyczno-krajoznawczych uwieńczany wieloma sukcesami. Organizowane są imprezy międzyszkolne: WIELKIE ŚWIĘTO MAŁEGO CZŁOWIEKA oraz KIERMASZ TEATRÓW SZKOLNYCH. Uczniowie rozpoczynają redagowanie szkolnego pisemka pt. „WERS”.

W roku 2006 minął kolejny jubileusz. Szkoła obchodziła swoje 40 -to lecie. W ciągu 40 lat istnienia szkoła wypracowała bogatą tradycję. Jej uczniowie pod opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej osiągnęli wiele sukcesów na arenie miasta Lublina, województwa lubelskiego i Polski. Szkoła prezentuje wysoki poziom kształcenia oraz posiada bogatą ofertę edukacyjną.

Od 29 maja 2013 roku szkoła nosi imię Kornela Makuszyńskiego.

Obecnie funkcję dyrektora szkoły pełni mgr Sławomira Kryńska. Obowiązki wicedyrektora sprawują: mgr Ewa Lipska i mgr Jolanta Świestowska.

Dzisiaj mamy Piątek, 21 lipca 2017 roku. Do końca roku zostało 164  dni.