Dzisiaj mamy Wtorek, 21 listopada 2017 roku. Do końca roku zostało 41  dni.

Jubileusz 50-lecia szkoły

Księga wspomnień

1966 – 2016

50 lat Szkoły Podstawowej nr 34 im. Kornela Makuszyńskiego w Lublinie

6 października 2016 roku obchody 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 34 im. Kornela Makuszyńskiego w Lublinie rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym pw. Dobrego Pasterza w Lublinie, koncelebrowanej przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Mieczysława Cisło. Następnie wszyscy udali się na boisko  szkolne, na którym w pełnym, jesiennym słońcu odbył się pokaz musztry w wykonaniu Orkiestry Wojskowej w Lublinie.

Obecni byli nie tylko uczniowie, rodzice uczniów, nauczyciele i pracownicy szkoły, ale także absolwenci i emerytowani pracownicy. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz państwowych i samorządowych województwa lubelskiego, Radni Rady Miasta Lublin, księża związani z naszą szkołą, przedstawiciele Urzędu Miasta Lublin, Kuratorium Oświaty w Lublinie, związków zawodowych i podmiotów współpracujących ze szkołą

To rzeczywiście było święto szkoły, mówiono o niej, o jej przeszłości i przyszłości, gratulowano sukcesów i składano życzenia dyrekcji, nauczycielom, pracownikom i przede wszystkim, tworzącym szkołę uczniom, którzy przygotowali specjalną część artystyczną. Prezentacja multimedialna ukazała historię szkoły. Można też było obejrzeć piękne wystawy przedstawiające szkołę widzianą oczami uczniów, przejrzeć kroniki szkolne, wpisać się do okolicznościowej Księgi Pamiątkowej. Wyjątkowym wyróżnieniem było wręczenie podczas uroczystości medalu dla szkoły, przyznanego przez Prezydenta Miasta Lublin. To nagroda za podejmowane przez placówkę działania i osiągnięcia, którymi szkoła może szczycić się nie tylko w Lublinie, ale też na terenie województwa i kraju.

Dyrektor szkoły, mgr Sławomira Kryńska, w swoim przemówieniu podczas uroczystości podziękowała wszystkim przybyłym Gościom za ich obecność podkreślając, że istotnie, 50- lecie Szkoły Podstawowej nr 34 im. Kornela Makuszyńskiego w Lublinie to dzień niezwykły, wpisujący się w jej historię, ale też to przede wszystkim dzień podsumowujący pracę i naukę kilku pokoleń, bez których Lublin i Czechów nie byłyby tak wyjątkowe.  Słowa te znalazły potwierdzenie w przemówieniach gości i absolwentów, którzy ciepło wspominali swoje szkolne lata.

Vers -50-lecie szkoły 6 października 2016 r.

Dzisiaj mamy Wtorek, 21 listopada 2017 roku. Do końca roku zostało 41  dni.