Dzisiaj mamy Wtorek, 7 kwietnia 2020 roku. Do końca roku zostało 269  dni.
Rekrutacja 2020/21
Rekrutacja trwa!!!

Zobacz szczegóły

Menu
Dziennik elektroniczny
Osiągnięcia

nagroda szkoły z klasą dla szkoły podstawowej nr 34 w lublinie śpiewająca polska
Autorzy strony

Administratorzy strony: Arkadiusz Majewski,
Współpraca:
Justyna Skibińska,
Marta Januszkiewicz.

BIP
BIP

Zajęcia sportowe

Daniel Iwanek – to kolejny świetny sportowiec, trzeci z kolei i nie ostatni, który zagościł w naszej szkole!!!

28.03.2019 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole trzykrotnego mistrza świata w karate tradycyjnym – Daniela Iwanka.

Pełen pasji, sukcesów i świeżych pomysłów karateka z wielkim zaangażowaniem oraz świetnym podejściem do młodzieży opowiedział nam o swojej ścieżce sportowej. Mimo młodego wieku mistrz świata ma na swoim koncie mnóstwo sukcesów m.in.:

  • Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Europy,
  • Wielokrotny zdobywca Pucharów Europy,
  • Zdobywca Pucharu Europy Lublin 2006r. (Wydarzenie Roku 2006 na Lubelszczyźnie),
  • Mistrz Świata w Fukugo (dwubój) Wilno, Litwa 2008r. (Wydarzenie Roku 2008 na Lubelszczyźnie),
  • Mistrz Świata w Kumite Ind. (walki) Curityba, Brazylia 2010r. (Nagroda dla Najlepszego Sportowca Roku 2010 Miasta Lublin)
  • Mistrz Świata w Kumite drużynowym (walki) oraz W-ce Mistrz Świata w Kogo Kumite (walki) Łódź, Polska 2012.

Poza tym Pan Daniel przeprowadził konkurs dla „najbardziej wytrwałych” i nagrodził zwycięzców. Pokazał, że nie siła fizyczna jest w tym sporcie najważniejsza, ale praca i siła umysłu. Jest propagatorem zdrowia, sportu, rekreacji dzieci, młodzieży, dorosłych i rodzin w województwie lubelskim. Jesteśmy bardzo dumni, iż mogliśmy gościć u Nas w szkole tak wielką i zasłużoną postać. Spotkanie było dla Nas wszystkich bardzo miłe, a przede wszystkim interesujące. Przebiegało w fantastycznej atmosferze, czego życzymy sobie i kolejnym gościom na przyszłość.

„Zwyciężyłeś, przyłbicę zaciśnij mocniej”

przysłowie samurajskie

Do zobaczenia na następnych spotkaniach ze sławnymi ludźmi 

Organizatorzy: Agata Gromaszek i Katarzyna Bień

Paulina Barzycka – kolejny świetny sportowiec w naszej szkole!!!

5.02.2019 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole najbardziej utytułowaną pływaczkę w historii województwa lubelskiego – Panią Paulinę Barzycką.

Młoda i utalentowana pływaczka opowiedziała nam o swoich licznych osiągnięciach oraz sukcesach. Pani Paulina była m.in.: finalistką Igrzysk Olimpijskich ATENY 2004 – 0,17 sekundy zabrakło do medalu. Uczestniczyła w Igrzyskach Olimpijskich PEKIN 2008, została srebrną medalistką Mistrzostw Europy w Budapeszcie`06 oraz brązową medalistką Mistrzostw Europy w Trieście`05. Na Jej liście sukcesów znajdują się również tytuły finalistki Mistrzostw Świata w Barcelonie`03 i Melbourne `07. Ta znana pływaczka to także kilkudziesięciokrotna rekordzistka Polski, wielokrotna mistrzyni Polski i wielokrotna medalistka oraz finalistka zawodów międzynarodowych.

Tytuły i sukcesy nie zawróciły Pani Paulinie w głowie, gdyż wie, jak ciężko musiała na nie zapracować. Spotkanie było dla Nas wszystkich bardzo miłe, a przede wszystkim interesujące. Przebiegało w fantastycznej atmosferze, co ośmieliło uczniów do zadawania wręcz nieskończonej ilości pytań. Otrzymali oni cenne wskazówki na przyszłość. Wiedzą, że sport to pasja, z którą można śmiało płynąć przez życie…

Do zobaczenia na następnych spotkaniach ze sławnymi ludźmi

Organizatorzy: Agata Gromaszek i Katarzyna Bień

Speedway w naszej szkole

Propagując zdrowy styl życia i rozwijanie zainteresowań uczniów, nasza szkoła wdrożyła program „Uczymy się od najlepszych” oraz projekt „ Chcę być taki, jak…”

14.01.2019 r. mieliśmy zaszczyt gościć gwiazdy lubelskiego żużla panów Marka Kępę oraz Oskara Bobera. Na gości czekaliśmy z wielką radością i zainteresowaniem. Podczas spotkania żużlowcy przybliżyli nam specyfikę „czarnego sportu”, chętnie opowiadali i odpowiadali na pytania licznej publiczności. Pan Marek Kępa przywiózł ze sobą strój, w którym kiedyś jeździł, reprezentując Lublin. Mieliśmy okazję nie tylko zobaczyć ubiór, ale też wysłuchać, jak ważną rolę pełni on podczas meczu.

Goście wspominali osiągnięcia z poprzednich lat, a także obecne sukcesy, dzięki którym otrzymali awans do Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata. Jeden z uczniów klasy 7c – Oskar Szulc, przygotował prezentację multimedialną, przedstawiającą historię lubelskiego żużla.

Spotkanie przebiegało w fantastycznej atmosferze i wywołało wśród młodych fanów wiele emocji.

Gwiazdy żużla zachęcały do zdrowego stylu życia oraz rozwijania swoich pasji, a także zaprosiły nas na najbliższy mecz.

Dodatkową atrakcją spotkania była możliwość otrzymania autografu, zrobienia zdjęcia z żużlowcami bądź uściskania dłoni tych niezwykłych gości.

Do zobaczenia na następnym spotkaniu ze słynnym sportowcem

Organizatorzy: Agata Gromaszek, Katarzyna Bień i Michał Borowski

,,Biegam, jeżdżę,, tańczę, skaczę – Lublin inspiruje inaczej…” 

Z inicjatywy uczniów naszej szkoły powstał pomysł świętowania uroczystości klasowych w sposób aktywny. Każda klasa wspólnie z wychowawcą, aby uczcić jakieś święto, np. Dzień Chłopaka, Mikołajki klasowe wybierają aktywny sposób spędzania tego czasu wspólnie.
W środę 12 grudnia uczniowie klas VII wraz z nauczycielami wychowania fizycznego uczestniczyli w zajęciach na sztucznym lodowisku Icemania w Lublinie.
Zajęcia z jazdy na łyżwach zorganizowano z okazji Mikołajek klasowych. Uczniowie mieli możliwość pod okiem nauczycieli wf doskonalić umiejętność jazdy na łyżwach. Było sporo wesołych sytuacji, moc radości ze wspólnie spędzonego czasu. Uczniowie chętnie uczestniczyli w tej formie aktywnego spędzania czasu zgodnie z zasadą ,, w zdrowym ciele- zdrowy duch”. Wszyscy zadowoleni i radośni już planują kolejne wyjście na zajęcia związane z aktywnością sportową w formie rekreacji ruchowej.

W dniu 27.09.2018r w naszej szkole zorganizowaliśmy dla ucz. klas V-VIII. , Festiwal sprawności fizycznych” w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.

Podczas ,, Festiwalu sprawności fizycznych” każdy chętny uczeń mógł spróbować swoich sił w jednej wybranej przez siebie konkurencji:

  1. konkurs żonglerki piłką nożną
  2. konkurs rzutów do kosza
  3. konkurs odbicia piłki siatkowej nad głową
  4. konkurs biegu na dystansie 60m. na czas

Podczas tego dnia w naszej szkole gościliśmy również zawodników Green Sport Clubu, którzy wystąpili z pokazem sztuki walki teaekwon-do. Chętni uczniowie mogli wziąć udział w treningu z zawodnikami Green Sport Clubu.

Wyniki uczniów w konkursach:

konkurs żonglerki piłką nożną:

I miejsce Jan Zawadzki kl. VIIa

II miejsce Kamil Łepecki kl. VIc

konkurs rzutu do kosza:

I miejsce Jakub Kwaśniewski kl. VId

konkurs odbicia pilki siatkowej:

I miejsce Patryk Smaga kl. VIIIa

II miejsce Szymon Krenz kl. VIb

III miejsce Małgorzata Smoląg kl. VId

konkurs biegu na dyst. 60 m.

chłopcy: dziewczęta:

I miejsce Kacper Rzezak kl. VIIIa Małgorzata Szafraniec kl. VId

II miejce Kacper Fiuk kl. Vib Antonina Maciąg kl. VI b

III miejsce Jan Matyjaszczyk kl. VIa Maja Munzadi kl. VId

Organizatorzy

nauczyciele wychowania fizycznego

Pierwszoklasiści na basenie 

W bieżącym roku szkolnym nasi pierwszoklasiści raz w tygodniu uczestniczą w zajęciach nauki pływania. Oswajanie z wodą, zabawy w wodzie oraz doskonalenie techniki pływania odbywają się pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów: p. M. Cieślika, p. R. Zakrzewskiego, p. K. Kalksztejn w Gimnazjum nr 5 w Lublinie.

Zajęcia te pozwalają w pełni rozwijać sprawność fizyczną dzieci.

Poniżej przedstawiamy galerię zdjęciową z zajęć na basenie.

Zajęcia sportowe w klasie trzeciej 

Wychowanie fizyczne to nie tylko nauka gier z elementami biegu, marszu, skoków czy różnych ćwiczeń kształtujących prawidłową postawę ciała, ale także doskonała zabawa. Głównym celem tych zajęć jest rozbudzanie zainteresowań dzieci aktywnością fizyczną, nauka współpracy i współzawodnictwa w grupie.
Zgodnie z uniwersalną zasadą „ w zdrowym ciele zdrowy duch” wychowanie fizyczne uczy odpowiedzialnego podejścia młodego człowieka do zdrowego i bezpiecznego trybu życia.
Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć z lekcji p. M. Cieślika z klasą 3 a, dzięki którym dzieci wyrabiają takie cechy motoryczne jak: gibkość, siłę, równowagę, koordynację ruchową oraz harmonijny rozwój mięśni.

 

Comments are closed.


Dzisiaj mamy Wtorek, 7 kwietnia 2020 roku. Do końca roku zostało 269  dni.
/div