Dzisiaj mamy Wtorek, 21 listopada 2017 roku. Do końca roku zostało 41  dni.
Menu
Dziennik elektroniczny
Osiągnięcia
nagroda szkoły z klasą dla szkoły podstawowej nr 34 w lublinie śpiewająca polska
Autorzy strony

Administratorzy strony: Arkadiusz Majewski,
Współpraca:
Justyna Skibińska,
Marta Januszkiewicz.

BIP
BIP

Oddział przedszkolny

Listopad 2017

Listopad miesiącem pamięci

Dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się wraz z wychowawczynią pod Pomnik w miejscu egzekucji Więźniów Zamku Lubelskiego, aby złożyć wiązankę kwiatów i zapalić znicze, jako symbol pamięci o wszystkich, którzy polegli za Ojczyznę.

Zabawy badawcze, eksperymenty, doświadczenia

W oddziale przedszkolnym cyklicznie odbywają się zajęcia badawcze, których celem jest  wzbudzanie zainteresowania zjawiskami zachodzącymi w świecie przyrody i nie tylko, pogłębianie wiedzy dzieci o zjawiskach fizycznych, rozwijanie ich spostrzegawczości, kształtowanie myślenia przyczynowo-skutkowego, zwiększanie kompetencji językowych poprzez omawianie przygotowań, przebiegu i skutki eksperymentu, wzmacnianie wiary we własne siły poprzez samodzielne wykonywanie doświadczeń, kształtowanie umiejętności współdziałania w zespole, wdrażanie do dbałości o bezpieczeństwo innych i własne, czerpanie radości z zabaw i przeprowadzanych doświadczeń.

Październik 2017

Wycieczka do sadu i tłoczni soków “Szczepanówka”

13 października 2017r dzieci z oddziału zerowego wraz z opiekunami odwiedziły Gospodarstwo Ogrodnicze Szczepanówka znajdujące się w Świdniku Małym. Poznały pracę sadownika, porównywały smak i wygląd różnych gatunków jabłek, dowiedziały się czym są pułapki feromonowe i jak wygląda dom pszczoły murarki, zwiedziły chłodnie oraz hale gdzie zapoznały się z budową i działaniem maszyny tłoczącej soki. Dodatkową atrakcją był Pank Kot, który z radością przywitał dzieci. Zakończenie wycieczki zwieńczyła degustacja różnych rodzajów soków owocowych i owocowo-warzywnych.

Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody.

Jaka to melodia?

12 października gościliśmy rodziców naszego kolegi Maksa. Pan Marcin  zaprezentował nam jeden ze swoich talentów- grę na pianinie.  Chętne dzieci z pomocą taty Maksa mogły zagrać piosenkę „Wlazł kotek na płotek”.  Podczas spotkania odbył się konkurs pod tytułem „Jaka to melodia”. Dzieci odgadywały tytuły utworów zagranych na pianinie. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci zostały obdarowane słodkim poczęstunkiem, który został przygotowany przez rodziców Maksa. W ramach podziękowań za poświęcony czas i zorganizowanie ciekawych zajęć uczniowie wręczyli rodzicom Maksa laurki.

Konkurs plastyczny “Wspomnienie lata” 

Z przyjemnością informujemy, iż konkurs plastyczny dla 5-6 latków „Wspomnienie lata” został rozstrzygnięty. Na konkurs zostało nadesłanych wiele przepięknych i kolorowych prac. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie. Prace oceniane były pod względem zgodności z tematyką konkursu, oryginalności, a także estetyki wykonania pracy.
Zwycięzcy:
I miejsce ex aequo: Weronika Krzysiak, Maria Gładysz, Zuzia Łusiak
II miejsce ex aequo: Aleksandra Górecka, Jan Skoczylas, Wiktoria Berezecka
III miejsce ex aequo: Krzysztof Ślązak, Nikola Serweta, Wiktoria Bielak
Specjalne wyróżnienia otrzymali: Julia Lachowicz, Ala Pomorska, Aleksandra Niećko
Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Temat: Zawody medyczne

Dnia 5 października realizowaliśmy temat :zawody medyczne. Z racji tego wybraliśmy się do szkolnej pielęgniarki. Zapoznaliśmy się ze sprzętem medycznym występującym w gabinecie oraz dowiedzieliśmy się czym zajmuje się w szkole pielęgniarka. Każdy z nas miał możliwość założyć stetoskop. Chętnym dzieciom zmierzono ciśnienie.

Wrzesień 2017

Młody czy „wyrośnięty” bądź nam zawsze uśmiechnięty!

30 września obchodziliśmy w oddziale przedszkolnym Dzień Chłopaka. Tego dnia dziewczynki wraz z nauczycielkami złożyły chłopakom życzenia oraz odśpiewały „Sto Lat”. Każdy chłopiec otrzymał upominek oraz pamiątkowy dyplom.

Bezpieczna droga do szkoły i domu

Dnia 25 września 2017 r. gościliśmy w naszej Szkole przedstawiciela Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie – st. asp. Pana Rafała Trockiego. Pan Policjant omówił zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, przypomniał dzieciom jak należy poruszać się po chodniku, prawidłowo przechodzić przez jezdnię, korzystać z sygnalizacji świetlnej, jeździć rowerem, podróżować samochodem, zachęcał do używania elementów odblaskowych. Zwrócił również uwagę na zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi i zwierzętami. 
Dziękujemy Panu Policjantowi za udział w spotkaniu.

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września w naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia wszyscy uczniowie oraz nauczyciele byli ubrani w kropki. Na początku  wysłuchaliśmy opowiadania o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła we własne możliwości. Dzięki tej historii zrozumieliśmy, że każdy z nas posiada jakieś talenty. Rozpoczęliśmy dyskusje na temat co to jest talent, wymieniliśmy się między sobą informacjami o talentach jakie w sobie dostrzegamy. Na zakończenie celebracji Dnia Kropki każdy z nas narysował swój talent na dużej białej kropce. Własne prace podpisaliśmy w dość nietypowy sposób. Nasze imiona zostały zakodowane za pomocą alfabetu Braille’a. Każdy z nas mógł zobaczyć i dotknąć specjalnej planszy z wypukłym drukiem, którą na co dzień posługują się osoby niewidome.

Czesne 2017

Prosimy o dokonywanie wpłat na konto:

BANK PEKAO SA V O/LUBLIN:        77 1240 1503 1111 0010 7220 4040

TYTUŁEM: CZESNE/IMIĘ I NAZWISKO/O. ZEROWY


WYPRAWKA UCZNIA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

 1. blok techniczny biały A4
 2. blok rysunkowy A4
 3. papier kolorowy
 4. plastelina (12 kolorów)
 5. kredki ołówkowe grube, trójkątne (12 kolorów)
 6. kredki pastele olejne (12 kolorów)
 7. klej w sztyfcie
 8. ołówek gruby trójkątny
 9. gumka do ścierania, temperówka do temperowania grubych i cienkich kredek
 10. nożyczki z zaokrąglonymi końcami
 11. zeszyt 16 kartkowy
 12. teczka z gumką A4

Prosimy o podpisanie wszystkich elementów wyprawki.

Starsze wpisy

Comments are closed.


Dzisiaj mamy Wtorek, 21 listopada 2017 roku. Do końca roku zostało 41  dni.
/div