Dzisiaj mamy Środę, 20 września 2017 roku. Do końca roku zostało 103  dni.
Menu
Dziennik elektroniczny
Podręczniki 2017/18
Informujemy, że wszyscy uczniowie otrzymają bezpłatne podręczniki i materiały ćwiczeniowe. Uczniowie kupują we własnym zakresie podręczniki do religii zobacz ich wykaz
Osiągnięcia
nagroda szkoły z klasą dla szkoły podstawowej nr 34 w lublinie śpiewająca polska
Autorzy strony

Administratorzy strony: Arkadiusz Majewski,
Współpraca:
Justyna Skibińska,
Marta Januszkiewicz.

BIP
BIP

Oddział przedszkolny

Czesne 2017

Prosimy o dokonywanie wpłat na konto:

BANK PEKAO SA V O/LUBLIN:        77 1240 1503 1111 0010 7220 4040

TYTUŁEM: CZESNE/IMIĘ I NAZWISKO/O. ZEROWY

Czerwiec 2017 r

Czerwiec kończy przygodę w oddziale przedszkolnym.
Naszym Rodzicom złożyliśmy najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Mamy i Taty. Podziękowaliśmy za opiekę, wsparcie i miłość.
Z okazji Dnia Dziecka oraz na zakończenie wspólnej zabawy byliśmy na wycieczce w Stasinie.
Odwiedziliśmy Centrum Małych Zwierząt na ul. Stefczyka, gdzie mieliśmy możliwość odwiedzenia hotelu, sal operacyjnych, zabiegowych, rehabilitacyjnych oraz sklepu 🙂

,Pożegnanie sześciolatków”

Chociaż słońce jasno świeci,
Trochę smutne są dziś dzieci.
Czas uścisnąć sobie ręce
I pożegnać najgoręcej
Dziś żegnajcie sześciolatki
Przyszedł dla was nowy czas
Do nas przyjdą inne dzieci,
A my dziś żegnamy was
Miło było razem z wami
Bawić się tu zabawkami
Teraz na was czeka szkoła
Dźwięcznym głosem dzwonek woła
Dla was w szkole książki nowe,
Klasy, ławki już gotowe.
Nowe Panie będą uczyć:
Pisać, czytać, wiersze mówić.
Wśród kolegów w nowej szkole
Wspominajcie dziś przedszkole
Śpiewu, tańca i humoru
Życzą dzieci wam w przedszkolu.
Kiedy będzie wolny czas,
Prosimy, odwiedźcie nas !

 

Kwiecień, maj 2017 r.

Kwiecień
Z dużym zainteresowaniem oglądaliśmy występy uczniów szkół podstawowych podczas Festiwalu Piosenki Angielskiej „You can sing” oraz przedstawienie w wykonaniu świetlicowego teatru „Smoczek” pt. „Krawiec Niteczka”.

W maju byliśmy bardzo aktywni.
Odnieśliśmy sukces podczas VIII Edycji Konkursu Matematycznego „Poznajemy świat matematyki” organizowany przez Przedszkole nr 14 w Lublinie – zajęliśmy III miejsce.
Zwiedzaliśmy Lubelskie Centrum Konferencyjne w Lublinie oraz Centrum Spotkania Kultur.
Wzięliśmy udział w zajęciach organizowanych przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Komisji Edukacji Narodowej – „Mieszkańcy Stumilowego Lasu. Kubuś Puchatek i Przyjaciele”.
Uczestniczyliśmy w akcji „Kosmiczny tydzień dziecka”  odbywającej się w Tarasach Zamkowych.
Wzięliśmy udział w zajęciach edukacyjnych dotyczących kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych pt.: „Tajemnicze moce tęczowych warzyw i owoców”.

Marzec 2017 r.

W marcu odwiedzili nas mali goście z Przedszkola nr 56, Przedszkola nr 70 oraz z Przedszkola Prywatnego Strumyk. Uroczyście rozpoczęliśmy spotkanie pt. „Legendy według Kornela Makuszyńskiego”. Podczas zabaw i konkurencji trzymaliśmy kciuki za naszych miłych kolegów.
Uczestniczyliśmy w zajęciach pt. „Jak muzyka uczy i bawi” organizowanych przez MBP Lublin Filia nr 29.
Wzięliśmy udział w uroczystym rozstrzygnięciu konkursu „Lublin, czy go znasz”.
Mali matematycy wzięli udział w eliminacjach VIII Edycji Konkursu Matematycznego „Poznajemy świat matematyki” organizowany przez Przedszkole nr 14 w Lublinie (dzieci dostały się do finału).

Luty 2017 r.

Luty rozpoczął się bardzo rozrywkowo, dzieci wzięły udział w BALU KARNAWAŁOWYM. Była do doskonała okazja do dobrej zabawy i integracji z uczniami klas starszych.
Kolejną atrakcją był wspólny wyjazd do Teatru H. Ch. Andersena na spektakl pt. „Zwierzęta doktora Dolittle”. Jako że nasza wrażliwość na potrzeby czworonogów jest duża postanowiliśmy obchodzić Światowy Dzień Kota.
W ramach współpracy z DDK wzięliśmy również udział „Warsztatach bajkotworzenia”, które prowadziła Pani Kasia Szczepaniak.
Nie zapominając o bezpieczeństwie postanowiliśmy zaprosić do oddziału przedszkolnego Pana  St. Aspiranta Rafała Trockiego.

Styczeń 2017 r.

Początek roku dla przedszkolaków był pełen wrażeń dzięki KONCERTOWI NOWOROCZNEMU KOLĘD I PASTORAŁEK w wykonaniu Orkiestry Wojskowej w Lublinie
Dzieci obchodziły również  uroczyście rocznicę urodzin Kornela Makuszyńskiego. Wspólnie z uczniami klas pierwszych obejrzały adaptację powieści naszego patrona w pobliskim kinie „ABC”.
Szczególnie dużo uwagi w styczniu dzieci poświęciły babciom i dziadkom. Dzień Babci i Dziadka obchodzony był bardzo radośnie i dostarczył wielu wzruszeń zaproszonym gościom.

Grudzień 2016r.

Mikołajki w oddziale przedszkolnym były bardzo ciekawym dniem – dzieci dwukrotnie spotkały się ze św. Mikołajem (w szkole oraz w DDK SM Czechów).
W grudniu przedszkolaki były bardzo aktywne. Odwiedziły Bawialnię Trolejbus, gdzie piekły pierniki, brały udział w zajęciach rytmicznych oraz w stolarni św. Mikołaja. Uczestniczyły również w wyjściu do Polskiego Radia Lublin na koncert „Radiowa lekcja muzyki”.
Do siebie natomiast zaprosiły lekarza weterynarii z Lubelskiego Centrum Małych Zwierząt wraz z małym pupilem.
Tuż przed świętami dzieci wzięły udział w Szkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek. Pięknie i odważnie kolędując zajęły I miejsce. Swoje zdolności artystyczne mogły również zaprezentować podczas spotkania wigilijnego, w którym wzięli udział rodzice. 

Listopad 2016r.

W listopadzie bardzo aktywnie współpracowaliśmy z  MBP Lublin Filia nr 29. Uczestniczyliśmy w zajęciach: „Postaci z bajek” oraz „ Dzień Pluszowego Misia”. Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia były bardzo przyjemne.
Nie zapomnieliśmy również o zorganizowaniu  wesołej zabawa Andrzejkowej.

Październik 2016r.

W październiku dzieci z oddziału przedszkolnego włączyły  się do udziału w programie edukacyjnym Studium Wiedzy o Filmie realizowanym przez  Dzielnicowy Dom Kultury SM Czechów. Dzięki  temu przez cały rok szkolny będą mogły uczestniczyć w spotkaniach z ciekawymi gośćmi, oglądać filmy, prezentować własne opinie oraz zdobywać OSCARY.
Dzieci z oddziału przedszkolnego miały również możliwość wzięcia udziału w  obchodach 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 34 im. Kornela Makuszyńskiego w Lublinie. Wspólnie z gośćmi i społecznością szkoły udały się na boisko, na którym odbył się pokaz musztry  w wykonaniu Orkiestry Wojskowej w Lublinie.

Wrzesień 2016r.

Dzieci z oddziału przedszkolnego uroczyście przywitały nowy rok szkolny wspólnie z uczniami klas I-III. Były bardzo zaciekawione tym, co przyniesie najbliższy czas.
Już w pierwszych dniach poznawały szkołę, jej pracowników oraz aktywnie uczestniczyły w zajęciach dydaktyczno – wychowawczych.
Dużo uwagi poświęcono na zapoznanie dzieci zasadami bezpieczeństwa. Wraz  z uczniami klas starszych wzięły udział w spotkaniu z policjantem „Bezpieczna droga do szkoły” oraz w spotkaniu z przedstawicielem firmy SKANSKA „Bezpieczni w pobliżu budowy”.

 

WYPRAWKA UCZNIA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

 1. blok techniczny biały A4
 2. blok rysunkowy A4
 3. papier kolorowy
 4. plastelina (12 kolorów)
 5. kredki ołówkowe grube, trójkątne (12 kolorów)
 6. kredki pastele olejne (12 kolorów)
 7. klej w sztyfcie
 8. ołówek gruby trójkątny
 9. gumka do ścierania, temperówka do temperowania grubych i cienkich kredek
 10. nożyczki z zaokrąglonymi końcami
 11. zeszyt 16 kartkowy
 12. teczka z gumką A4

Prosimy o podpisanie wszystkich elementów wyprawki.

 

 

Comments are closed.


Dzisiaj mamy Środę, 20 września 2017 roku. Do końca roku zostało 103  dni.
/div