Dzisiaj mamy Piątek, 23 lutego 2018 roku. Do końca roku zostało 312  dni.
Rekrutacja 2018/2019
Zobacz zasady

Zgłoszenie ucznia do kl. 1

Zgłoszenie do Oddziału Przedszkolnego
Menu
Dziennik elektroniczny
Osiągnięcia
nagroda szkoły z klasą dla szkoły podstawowej nr 34 w lublinie śpiewająca polska
Autorzy strony

Administratorzy strony: Arkadiusz Majewski,
Współpraca:
Justyna Skibińska,
Marta Januszkiewicz.

BIP
BIP

Oddział przedszkolny

Luty 2018

“Serce nie sługa – o miłości w świecie zwierząt”

W oddziale przedszkolnym odbyły się warsztaty “Serce nie sługa – o miłości w świecie zwierząt”. Dzieci dowiedziały się, że niektóre zwierzęta łączą się w pary na całe życie, wspólnie z osobą prowadzącą zastanawiali się jakie są korzyści życia w stadzie. Gościem specjalnym był suseł Richardsona, o którym bardzo ciekawie opowiedziała Pani Asia. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek z życia susłów. Pogłaskanie zwierzątka okazało się wielką frajdą, dużo radości sprawiło dzieciom toczenie nosem orzechów włoskich. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną.

Walentynki

14 lutego obchodziliśmy Dzień Zakochanych. Tematyka zajęć dotyczyła miłości oraz przyjaźni. Zajęcia rozpoczęły się od przeczytania legendy, dzięki której dowiedzieliśmy się dlaczego kartki walentynkowe podpisujemy „Walenty, Walentynka”, wyjaśniliśmy znaczenie świętowania walentynek. Podczas celebracji dnia były zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne oraz nie zabrakło komplementów, które sobie wzajemnie prawiliśmy. Chłopcy zbudowali dla dziewczynek serce
z klocków. Dziewczynki natomiast zatańczyły dla chłopców taniec z chustami “Little Butterfly”
i otrzymały wielkie brawa od nich. Dominik, zrobił miłą niespodziankę wszystkim dziewczynkom ponieważ wręczył im lizaka w kształcie serca oraz piękne różowe serduszko z masy solnej, które wykonał specjalnie na ten dzień. Dla ukochanych mam dzieci wykonały serduszko styropianowe a dla tatusiów laurki „Drzewo Miłości”.

Styczeń 2018

Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019

Kliknij, aby powiększyć

Warsztaty mydlarskie

Dzieci z oddziału przedszkolnego wreszcie doczekały się dnia, w którym mogły ulepić wspólnie bałwana, porzucać się śnieżkami oraz porobić aniołki na śniegu. 17 stycznia był dniem pełnym wrażeń ponieważ zaraz po obiedzie dzieci brały udział w warsztatach mydlarskich. Każdy uczestnik miał możliwość zaprojektowania swojego własnego mydła.

Bal Karnawałowy

Dzieci doczekały się dnia, w którym mogły przyjść do przedszkola przebrane za bohaterów znanych bajek. W pierwszy piątek stycznia dzieci wzięły udział w balu karnawałowym. Panie animatorki zadbały o różnorodne atrakcje podczas balu. Dzieci z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w zabawach oraz ciekawych konkurencjach. Hitem tegorocznego balu była piosenka (chyba wszystkim znana) „Luis Fonsi – Despacito”. Po dwóch godzinach wspaniałej zabawy, dzieci udały się na słodki poczęstunek. Zerówka radośnie zakończyła pierwszy tydzień Nowego Roku.

Grudzień 2017

Spotkanie z Mikołajem w kinie

Święty Mikołaj bardzo lubi dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły. Nie tylko odwiedził nas 6 grudnia, ale również spotkał się z nami podczas Edukacji Filmowej w kinie ABC po raz kolejny obdarowując prezentami. Mieliśmy też wielką przyjemność ubierać razem ze Świętym osiedlową choinkę. Mikołaj był bardzo zaskoczony, gdy dzieci wręczyły przygotowaną na zajęciach niespodziankę-nowe sanie i renifera.
Chwilom tym zawsze towarzyszyła wielka radość.

Warsztaty wikliny

13 grudnia w oddziale przedszkolnym odbyły się warsztaty z wikliny. Na początku dzieci dowidziały się kilku ciekawostek np. dlaczego wierzba nazywana jest magicznym drzewem, dlaczego koszyki wielkanocne są wykonane z wikliny. Po krótkiej prelekcji wszystkie dzieci wzięły się za wykonywanie ozdoby świątecznej. Każde dziecko dostało gwiazdkę, którą musiało opleść wikliną. Na koniec warsztatów każdy z uczestników dostał „Dyplom Plecionkarza”.

Mikołajkowy Mam Talent

8 grudnia 2017r. koleżanki z naszej grupy brały udział w Szkolnym Mikołajkowym Konkursie Mam Talent. Zaprezentowały swoje talenty wokalne, taneczne, recytatorskie i plastyczne. Podczas występów towarzyszyły nam wielkie emocje, stres ale i olbrzymia radość.
Gratulacje i wielkie brawa dla Julii Lachowicz, Basi Olech, Karolinki Artymiuk, Łucji Cygan, Zosi Tracz i Gosi Bagińskiej!

 

Mikołajki

6 grudzień był dniem pełnym wrażeń. Dzieci z oddziału przedszkolnego rozpoczęły ten dzień od wizyty w filharmonii. Podczas Mikołajkowego Koncertu dzieci dowiedziały się na jakich instrumentach grają elfy i śnieżynki – pomocnicy Mikołaja, usłyszały dźwięki organów, harfy, skrzypiec, różnego rodzaju instrumentów dętych m.in. trąbki i fletów.
Następną niespodzianką była wizyta św. Mikołaja w naszym oddziale przedszkolnym. Dzieci przywitały gościa wierszami i piosenkami. Święty Mikołaj podziękował za ciepłe przyjęcie i rozdał paczki z prezentami. Mikołaj obiecał, że odwiedzi nas za rok!

Wizyta w placówce Poczty Polskiej

Pierwszego grudnia dzieci odwiedziły Urząd Pocztowy. Miały okazję przyjrzeć się pracy urzędników pocztowych. Niektóre dzieci samodzielnie kupiły znaczki, które potem przykleiły na kopertę. Dzień wcześniej przedszkolaki wykonały kartki świąteczne, które zostały włożone do koperty.  Każde dziecko miało okazję wrzucić zaadresowaną kopertę do skrzynki pocztowej.

Listopad 2017

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W dniu 24.11.2017r. w oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Światowy Dzień Misia. Dzieci przyniosły ze sobą ulubionego pluszaka. Każde dziecko miało okazję powiedzieć kilka zdań o swoim przyjacielu- Misiu. Dodatkową atrakcją było ogłoszenie wyników konkursu „Mój przyjaciel Miś  oraz wręczenie nagród. Laureatami konkursu zostali: Aleksandra Górecka, Łucja Cygan, Agnieszka Paprocka, Adrian Wolny. Wyróżnienie zdobyły: Julia Lachowicz oraz Anna Maćkowska. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy wszystkie dzieci do czynnego udziału w konkursach.

Listopad miesiącem pamięci

Dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się wraz z wychowawczynią pod Pomnik w miejscu egzekucji Więźniów Zamku Lubelskiego, aby złożyć wiązankę kwiatów i zapalić znicze, jako symbol pamięci o wszystkich, którzy polegli za Ojczyznę.

Zabawy badawcze, eksperymenty, doświadczenia

W oddziale przedszkolnym cyklicznie odbywają się zajęcia badawcze, których celem jest  wzbudzanie zainteresowania zjawiskami zachodzącymi w świecie przyrody i nie tylko, pogłębianie wiedzy dzieci o zjawiskach fizycznych, rozwijanie ich spostrzegawczości, kształtowanie myślenia przyczynowo-skutkowego, zwiększanie kompetencji językowych poprzez omawianie przygotowań, przebiegu i skutki eksperymentu, wzmacnianie wiary we własne siły poprzez samodzielne wykonywanie doświadczeń, kształtowanie umiejętności współdziałania w zespole, wdrażanie do dbałości o bezpieczeństwo innych i własne, czerpanie radości z zabaw i przeprowadzanych doświadczeń.

Październik 2017

Wycieczka do sadu i tłoczni soków “Szczepanówka”

13 października 2017r dzieci z oddziału zerowego wraz z opiekunami odwiedziły Gospodarstwo Ogrodnicze Szczepanówka znajdujące się w Świdniku Małym. Poznały pracę sadownika, porównywały smak i wygląd różnych gatunków jabłek, dowiedziały się czym są pułapki feromonowe i jak wygląda dom pszczoły murarki, zwiedziły chłodnie oraz hale gdzie zapoznały się z budową i działaniem maszyny tłoczącej soki. Dodatkową atrakcją był Pank Kot, który z radością przywitał dzieci. Zakończenie wycieczki zwieńczyła degustacja różnych rodzajów soków owocowych i owocowo-warzywnych.

Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody.

Jaka to melodia?

12 października gościliśmy rodziców naszego kolegi Maksa. Pan Marcin  zaprezentował nam jeden ze swoich talentów- grę na pianinie.  Chętne dzieci z pomocą taty Maksa mogły zagrać piosenkę „Wlazł kotek na płotek”.  Podczas spotkania odbył się konkurs pod tytułem „Jaka to melodia”. Dzieci odgadywały tytuły utworów zagranych na pianinie. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci zostały obdarowane słodkim poczęstunkiem, który został przygotowany przez rodziców Maksa. W ramach podziękowań za poświęcony czas i zorganizowanie ciekawych zajęć uczniowie wręczyli rodzicom Maksa laurki.

Konkurs plastyczny “Wspomnienie lata” 

Z przyjemnością informujemy, iż konkurs plastyczny dla 5-6 latków „Wspomnienie lata” został rozstrzygnięty. Na konkurs zostało nadesłanych wiele przepięknych i kolorowych prac. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie. Prace oceniane były pod względem zgodności z tematyką konkursu, oryginalności, a także estetyki wykonania pracy.
Zwycięzcy:
I miejsce ex aequo: Weronika Krzysiak, Maria Gładysz, Zuzia Łusiak
II miejsce ex aequo: Aleksandra Górecka, Jan Skoczylas, Wiktoria Berezecka
III miejsce ex aequo: Krzysztof Ślązak, Nikola Serweta, Wiktoria Bielak
Specjalne wyróżnienia otrzymali: Julia Lachowicz, Ala Pomorska, Aleksandra Niećko
Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Temat: Zawody medyczne

Dnia 5 października realizowaliśmy temat :zawody medyczne. Z racji tego wybraliśmy się do szkolnej pielęgniarki. Zapoznaliśmy się ze sprzętem medycznym występującym w gabinecie oraz dowiedzieliśmy się czym zajmuje się w szkole pielęgniarka. Każdy z nas miał możliwość założyć stetoskop. Chętnym dzieciom zmierzono ciśnienie.

Wrzesień 2017

Młody czy „wyrośnięty” bądź nam zawsze uśmiechnięty!

30 września obchodziliśmy w oddziale przedszkolnym Dzień Chłopaka. Tego dnia dziewczynki wraz z nauczycielkami złożyły chłopakom życzenia oraz odśpiewały „Sto Lat”. Każdy chłopiec otrzymał upominek oraz pamiątkowy dyplom.

Bezpieczna droga do szkoły i domu

Dnia 25 września 2017 r. gościliśmy w naszej Szkole przedstawiciela Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie – st. asp. Pana Rafała Trockiego. Pan Policjant omówił zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, przypomniał dzieciom jak należy poruszać się po chodniku, prawidłowo przechodzić przez jezdnię, korzystać z sygnalizacji świetlnej, jeździć rowerem, podróżować samochodem, zachęcał do używania elementów odblaskowych. Zwrócił również uwagę na zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi i zwierzętami. 
Dziękujemy Panu Policjantowi za udział w spotkaniu.

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września w naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia wszyscy uczniowie oraz nauczyciele byli ubrani w kropki. Na początku  wysłuchaliśmy opowiadania o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła we własne możliwości. Dzięki tej historii zrozumieliśmy, że każdy z nas posiada jakieś talenty. Rozpoczęliśmy dyskusje na temat co to jest talent, wymieniliśmy się między sobą informacjami o talentach jakie w sobie dostrzegamy. Na zakończenie celebracji Dnia Kropki każdy z nas narysował swój talent na dużej białej kropce. Własne prace podpisaliśmy w dość nietypowy sposób. Nasze imiona zostały zakodowane za pomocą alfabetu Braille’a. Każdy z nas mógł zobaczyć i dotknąć specjalnej planszy z wypukłym drukiem, którą na co dzień posługują się osoby niewidome.

Czesne 2017

Prosimy o dokonywanie wpłat na konto:

BANK PEKAO SA V O/LUBLIN:        77 1240 1503 1111 0010 7220 4040

TYTUŁEM: CZESNE/IMIĘ I NAZWISKO/O. ZEROWY


WYPRAWKA UCZNIA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

 1. blok techniczny biały A4
 2. blok rysunkowy A4
 3. papier kolorowy
 4. plastelina (12 kolorów)
 5. kredki ołówkowe grube, trójkątne (12 kolorów)
 6. kredki pastele olejne (12 kolorów)
 7. klej w sztyfcie
 8. ołówek gruby trójkątny
 9. gumka do ścierania, temperówka do temperowania grubych i cienkich kredek
 10. nożyczki z zaokrąglonymi końcami
 11. zeszyt 16 kartkowy
 12. teczka z gumką A4

Prosimy o podpisanie wszystkich elementów wyprawki.

Starsze wpisy

Comments are closed.


Dzisiaj mamy Piątek, 23 lutego 2018 roku. Do końca roku zostało 312  dni.
/div