Dzisiaj mamy Czwartek, 19 lipca 2018 roku. Do końca roku zostało 166  dni.
Menu
Dziennik elektroniczny
Rekrutacja 2018/19
Zobacz zasady

Zgłoszenie ucznia do kl. 1

Zgłoszenie do Oddziału Przedszkolnego
Osiągnięcia
nagroda szkoły z klasą dla szkoły podstawowej nr 34 w lublinie śpiewająca polska
Autorzy strony

Administratorzy strony: Arkadiusz Majewski,
Współpraca:
Justyna Skibińska,
Marta Januszkiewicz.

BIP
BIP

Oddział przedszkolny

Maj 2018

Wycieczka do minizoo

16 maja dzieci pojechały na wycieczkę do mini ZOO w Wojciechowie. Spacerując po alejkach zobaczyły wiele zwierząt między innymi: lwy, małpy, lemury, lamy, alpaki, jeżozwierze. Pani przewodnik opowiadała wiele ciekawostek na temat mieszkańców zoo. Największą sympatię u dzieci wywołały lemury, które spacerowały poza klatką. Dzieci po zobaczeniu wszystkich zwierząt obowiązkowo skorzystały z dużego placu zabaw, który okazał się również wielką atrakcją. Po wizycie w mini zoo, pojechaliśmy do Kuźni w Wojciechowie. Przedszkolaki miały okazję poznać jeden z ginących zawodów, jakim jest praca kowala. Dzieci z ciekawością przyglądały się pokazowi, podczas którego kowal wyrabiał podkowę z metalu. Na zakończenie wycieczki dzieci zjadły pyszny obiad.

W bibliotece

W piątek (18.05.2018 r.) dzieci wzięły udział w zajęciach bibliotecznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego (Filia nr 29). Podczas zajęć prowadząca przeczytała dzieciom opowiadanie o książce, która była źle traktowana przez właściciela. Dzieci na podstawie wysłuchanego teksu wyciągnęły wnioski jak należy obchodzić się z książkami. Po krótkich zajęciach teoretycznych dzieci miały czas na zapoznanie się z książkami. Wizyta w bibliotece miała na celu pobudzenie zainteresowań książką oraz przypomnienie zasad korzystania z księgozbioru i warunków, jakie należy spełnić, aby zostać czytelnikiem.

Wizyta w schronisku

16 maja dzieci odwiedziły schronisko w Lublinie przy ul. Metalurgicznej 5. Nie pojechały tam z pustymi rękami. Chętne dzieci wzięły ze sobą karmy, kocyki, zabawki oraz miski, które na pewno przydadzą się mieszkającym tam zwierzętom. Wizytę w schronisku rozpoczęła lekcja- „Pies, jego pochodzenie i praca na rzecz człowieka”. Następnie dzieci zostały oprowadzone po schronisku. Na zakończenie Pan poinformował, że oprócz psów i kotów w schronisku przebywają również zwierzęta egzotyczne. Dzieci miały okazję wejść do jednego z pomieszczeń, aby na własne oczy je zobaczyć. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim dzieciom i ich rodzicom, którzy włączyli się do zbiórki darów na rzecz schroniska.

Przegląd Amatorskich Zespołów Artystycznych SEZON 2017/2018

14 maja dzieci wzięły udział w Przeglądzie Amatorskich Zespołów Artystycznych SEZON 2017/2018 o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Czechów”. Grupa teatralna „JOY” w składzie: Aleksandra Górecka, Łucja Cygan, Barbara Olech oraz Szymon Grzywnowicz zaprezentowała przedstawienie teatralne „Dziadek Stołek i Rosołek”. Występ ten doceniło jury w postaci wyróżnienia, które uroczyście zostanie odebrane na gali 8 czerwca. Dzieci zaśpiewały również piosenkę „The Animal Song”, która została nagrodzona wielkimi brawami. Cała grupa z oddziału przedszkolnego dostała dyplom za aktywny udział w przeglądzie.

Kwiecień 2018

Udział w Festiwalu Przedszkolnej Piosenki Angielskiej

20 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego udały się do Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego, gdzie podczas VIII Przeglądu Przedszkolnej Piosenki Angielskiej The Land of Singing Buttterflies zaśpiewały „The Animal Song”. Występ naszego zespołu JOY nagrodzony został gromkimi brawami. Dzieci otrzymały również upominki i dyplomy, ale najważniejsze były wspaniała zabawa podczas festiwalu i cenne doświadczenie, które dzieci zdobyły występując na wielkiej scenie przed olbrzymią publicznością.
Gorące brawa należą się również rodzicom i babciom za przygotowanie wspaniałych strojów, dzięki którym dzieci wcieliły się w role australijskich zwierząt.

Marzec 2018

Wszystko zaczyna się od jajka

27 marca odbyły się warsztaty edukacyjno- plastyczne o tematyce świątecznej. Pani Asia przygotowała dla dzieci wiele ciekawych aktywności. Na początku dzieci przypomniały sobie jakie rzeczy powinny znaleźć się w koszyczku wielkanocnym oraz jakie jest ich znaczenie symboliczne. Kolejną atrakcją były zawody w przenoszeniu „jajka” na łyżce. Dzieci miały okazję zobaczyć jajka przepiórcze, kurze, kacze, gęsie oraz strusie. Gościem specjalnym był królik. Każdy mógł pogłaskać zwierzątko oraz usłyszeć kilka ciekawostek na jego temat. Na zakończenie warsztatów dzieci wykonały króliczka.

Wielkanocne warsztaty plastyczne

20 marca w oddziale przedszkolnym odbyły się warsztaty plastyczne o tematyce wielkanocnej. Dzieci  z pomocą Pani Agnieszki ozdabiały kurki oraz koguty w dość nietypowy sposób. Najpierw wybierały 5 kolorów farb, które następnie Pani Agnieszka wlewała do baniaka z wodą. Kolejnym krokiem było zanurzenie figurki gipsowej w wodzie i obracanie jej tak, aby farbki mogły osiąść na figurce. Dzieci były dumne  z wykonanych ozdób, które na pewno  będą oryginalną ozdobą wielkanocnego stołu.

Luty 2018

“Serce nie sługa – o miłości w świecie zwierząt”

W oddziale przedszkolnym odbyły się warsztaty “Serce nie sługa – o miłości w świecie zwierząt”. Dzieci dowiedziały się, że niektóre zwierzęta łączą się w pary na całe życie, wspólnie z osobą prowadzącą zastanawiali się jakie są korzyści życia w stadzie. Gościem specjalnym był suseł Richardsona, o którym bardzo ciekawie opowiedziała Pani Asia. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek z życia susłów. Pogłaskanie zwierzątka okazało się wielką frajdą, dużo radości sprawiło dzieciom toczenie nosem orzechów włoskich. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną.

Walentynki

14 lutego obchodziliśmy Dzień Zakochanych. Tematyka zajęć dotyczyła miłości oraz przyjaźni. Zajęcia rozpoczęły się od przeczytania legendy, dzięki której dowiedzieliśmy się dlaczego kartki walentynkowe podpisujemy „Walenty, Walentynka”, wyjaśniliśmy znaczenie świętowania walentynek. Podczas celebracji dnia były zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne oraz nie zabrakło komplementów, które sobie wzajemnie prawiliśmy. Chłopcy zbudowali dla dziewczynek serce
z klocków. Dziewczynki natomiast zatańczyły dla chłopców taniec z chustami “Little Butterfly”
i otrzymały wielkie brawa od nich. Dominik, zrobił miłą niespodziankę wszystkim dziewczynkom ponieważ wręczył im lizaka w kształcie serca oraz piękne różowe serduszko z masy solnej, które wykonał specjalnie na ten dzień. Dla ukochanych mam dzieci wykonały serduszko styropianowe a dla tatusiów laurki „Drzewo Miłości”.

Styczeń 2018

Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019

Kliknij, aby powiększyć

Warsztaty mydlarskie

Dzieci z oddziału przedszkolnego wreszcie doczekały się dnia, w którym mogły ulepić wspólnie bałwana, porzucać się śnieżkami oraz porobić aniołki na śniegu. 17 stycznia był dniem pełnym wrażeń ponieważ zaraz po obiedzie dzieci brały udział w warsztatach mydlarskich. Każdy uczestnik miał możliwość zaprojektowania swojego własnego mydła.

Bal Karnawałowy

Dzieci doczekały się dnia, w którym mogły przyjść do przedszkola przebrane za bohaterów znanych bajek. W pierwszy piątek stycznia dzieci wzięły udział w balu karnawałowym. Panie animatorki zadbały o różnorodne atrakcje podczas balu. Dzieci z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w zabawach oraz ciekawych konkurencjach. Hitem tegorocznego balu była piosenka (chyba wszystkim znana) „Luis Fonsi – Despacito”. Po dwóch godzinach wspaniałej zabawy, dzieci udały się na słodki poczęstunek. Zerówka radośnie zakończyła pierwszy tydzień Nowego Roku.

Grudzień 2017

Spotkanie z Mikołajem w kinie

Święty Mikołaj bardzo lubi dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły. Nie tylko odwiedził nas 6 grudnia, ale również spotkał się z nami podczas Edukacji Filmowej w kinie ABC po raz kolejny obdarowując prezentami. Mieliśmy też wielką przyjemność ubierać razem ze Świętym osiedlową choinkę. Mikołaj był bardzo zaskoczony, gdy dzieci wręczyły przygotowaną na zajęciach niespodziankę-nowe sanie i renifera.
Chwilom tym zawsze towarzyszyła wielka radość.

Warsztaty wikliny

13 grudnia w oddziale przedszkolnym odbyły się warsztaty z wikliny. Na początku dzieci dowidziały się kilku ciekawostek np. dlaczego wierzba nazywana jest magicznym drzewem, dlaczego koszyki wielkanocne są wykonane z wikliny. Po krótkiej prelekcji wszystkie dzieci wzięły się za wykonywanie ozdoby świątecznej. Każde dziecko dostało gwiazdkę, którą musiało opleść wikliną. Na koniec warsztatów każdy z uczestników dostał „Dyplom Plecionkarza”.

Mikołajkowy Mam Talent

8 grudnia 2017r. koleżanki z naszej grupy brały udział w Szkolnym Mikołajkowym Konkursie Mam Talent. Zaprezentowały swoje talenty wokalne, taneczne, recytatorskie i plastyczne. Podczas występów towarzyszyły nam wielkie emocje, stres ale i olbrzymia radość.
Gratulacje i wielkie brawa dla Julii Lachowicz, Basi Olech, Karolinki Artymiuk, Łucji Cygan, Zosi Tracz i Gosi Bagińskiej!

 

Mikołajki

6 grudzień był dniem pełnym wrażeń. Dzieci z oddziału przedszkolnego rozpoczęły ten dzień od wizyty w filharmonii. Podczas Mikołajkowego Koncertu dzieci dowiedziały się na jakich instrumentach grają elfy i śnieżynki – pomocnicy Mikołaja, usłyszały dźwięki organów, harfy, skrzypiec, różnego rodzaju instrumentów dętych m.in. trąbki i fletów.
Następną niespodzianką była wizyta św. Mikołaja w naszym oddziale przedszkolnym. Dzieci przywitały gościa wierszami i piosenkami. Święty Mikołaj podziękował za ciepłe przyjęcie i rozdał paczki z prezentami. Mikołaj obiecał, że odwiedzi nas za rok!

Wizyta w placówce Poczty Polskiej

Pierwszego grudnia dzieci odwiedziły Urząd Pocztowy. Miały okazję przyjrzeć się pracy urzędników pocztowych. Niektóre dzieci samodzielnie kupiły znaczki, które potem przykleiły na kopertę. Dzień wcześniej przedszkolaki wykonały kartki świąteczne, które zostały włożone do koperty.  Każde dziecko miało okazję wrzucić zaadresowaną kopertę do skrzynki pocztowej.

Listopad 2017

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W dniu 24.11.2017r. w oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Światowy Dzień Misia. Dzieci przyniosły ze sobą ulubionego pluszaka. Każde dziecko miało okazję powiedzieć kilka zdań o swoim przyjacielu- Misiu. Dodatkową atrakcją było ogłoszenie wyników konkursu „Mój przyjaciel Miś  oraz wręczenie nagród. Laureatami konkursu zostali: Aleksandra Górecka, Łucja Cygan, Agnieszka Paprocka, Adrian Wolny. Wyróżnienie zdobyły: Julia Lachowicz oraz Anna Maćkowska. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy wszystkie dzieci do czynnego udziału w konkursach.

Listopad miesiącem pamięci

Dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się wraz z wychowawczynią pod Pomnik w miejscu egzekucji Więźniów Zamku Lubelskiego, aby złożyć wiązankę kwiatów i zapalić znicze, jako symbol pamięci o wszystkich, którzy polegli za Ojczyznę.

Zabawy badawcze, eksperymenty, doświadczenia

W oddziale przedszkolnym cyklicznie odbywają się zajęcia badawcze, których celem jest  wzbudzanie zainteresowania zjawiskami zachodzącymi w świecie przyrody i nie tylko, pogłębianie wiedzy dzieci o zjawiskach fizycznych, rozwijanie ich spostrzegawczości, kształtowanie myślenia przyczynowo-skutkowego, zwiększanie kompetencji językowych poprzez omawianie przygotowań, przebiegu i skutki eksperymentu, wzmacnianie wiary we własne siły poprzez samodzielne wykonywanie doświadczeń, kształtowanie umiejętności współdziałania w zespole, wdrażanie do dbałości o bezpieczeństwo innych i własne, czerpanie radości z zabaw i przeprowadzanych doświadczeń.

Październik 2017

Wycieczka do sadu i tłoczni soków “Szczepanówka”

13 października 2017r dzieci z oddziału zerowego wraz z opiekunami odwiedziły Gospodarstwo Ogrodnicze Szczepanówka znajdujące się w Świdniku Małym. Poznały pracę sadownika, porównywały smak i wygląd różnych gatunków jabłek, dowiedziały się czym są pułapki feromonowe i jak wygląda dom pszczoły murarki, zwiedziły chłodnie oraz hale gdzie zapoznały się z budową i działaniem maszyny tłoczącej soki. Dodatkową atrakcją był Pank Kot, który z radością przywitał dzieci. Zakończenie wycieczki zwieńczyła degustacja różnych rodzajów soków owocowych i owocowo-warzywnych.

Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody.

Jaka to melodia?

12 października gościliśmy rodziców naszego kolegi Maksa. Pan Marcin  zaprezentował nam jeden ze swoich talentów- grę na pianinie.  Chętne dzieci z pomocą taty Maksa mogły zagrać piosenkę „Wlazł kotek na płotek”.  Podczas spotkania odbył się konkurs pod tytułem „Jaka to melodia”. Dzieci odgadywały tytuły utworów zagranych na pianinie. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci zostały obdarowane słodkim poczęstunkiem, który został przygotowany przez rodziców Maksa. W ramach podziękowań za poświęcony czas i zorganizowanie ciekawych zajęć uczniowie wręczyli rodzicom Maksa laurki.

Konkurs plastyczny “Wspomnienie lata” 

Z przyjemnością informujemy, iż konkurs plastyczny dla 5-6 latków „Wspomnienie lata” został rozstrzygnięty. Na konkurs zostało nadesłanych wiele przepięknych i kolorowych prac. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie. Prace oceniane były pod względem zgodności z tematyką konkursu, oryginalności, a także estetyki wykonania pracy.
Zwycięzcy:
I miejsce ex aequo: Weronika Krzysiak, Maria Gładysz, Zuzia Łusiak
II miejsce ex aequo: Aleksandra Górecka, Jan Skoczylas, Wiktoria Berezecka
III miejsce ex aequo: Krzysztof Ślązak, Nikola Serweta, Wiktoria Bielak
Specjalne wyróżnienia otrzymali: Julia Lachowicz, Ala Pomorska, Aleksandra Niećko
Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Temat: Zawody medyczne

Dnia 5 października realizowaliśmy temat :zawody medyczne. Z racji tego wybraliśmy się do szkolnej pielęgniarki. Zapoznaliśmy się ze sprzętem medycznym występującym w gabinecie oraz dowiedzieliśmy się czym zajmuje się w szkole pielęgniarka. Każdy z nas miał możliwość założyć stetoskop. Chętnym dzieciom zmierzono ciśnienie.

Wrzesień 2017

Młody czy „wyrośnięty” bądź nam zawsze uśmiechnięty!

30 września obchodziliśmy w oddziale przedszkolnym Dzień Chłopaka. Tego dnia dziewczynki wraz z nauczycielkami złożyły chłopakom życzenia oraz odśpiewały „Sto Lat”. Każdy chłopiec otrzymał upominek oraz pamiątkowy dyplom.

Bezpieczna droga do szkoły i domu

Dnia 25 września 2017 r. gościliśmy w naszej Szkole przedstawiciela Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie – st. asp. Pana Rafała Trockiego. Pan Policjant omówił zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, przypomniał dzieciom jak należy poruszać się po chodniku, prawidłowo przechodzić przez jezdnię, korzystać z sygnalizacji świetlnej, jeździć rowerem, podróżować samochodem, zachęcał do używania elementów odblaskowych. Zwrócił również uwagę na zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi i zwierzętami. 
Dziękujemy Panu Policjantowi za udział w spotkaniu.

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września w naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia wszyscy uczniowie oraz nauczyciele byli ubrani w kropki. Na początku  wysłuchaliśmy opowiadania o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła we własne możliwości. Dzięki tej historii zrozumieliśmy, że każdy z nas posiada jakieś talenty. Rozpoczęliśmy dyskusje na temat co to jest talent, wymieniliśmy się między sobą informacjami o talentach jakie w sobie dostrzegamy. Na zakończenie celebracji Dnia Kropki każdy z nas narysował swój talent na dużej białej kropce. Własne prace podpisaliśmy w dość nietypowy sposób. Nasze imiona zostały zakodowane za pomocą alfabetu Braille’a. Każdy z nas mógł zobaczyć i dotknąć specjalnej planszy z wypukłym drukiem, którą na co dzień posługują się osoby niewidome.

Czesne 2017

Prosimy o dokonywanie wpłat na konto:

BANK PEKAO SA V O/LUBLIN:        77 1240 1503 1111 0010 7220 4040

TYTUŁEM: CZESNE/IMIĘ I NAZWISKO/O. ZEROWY


WYPRAWKA UCZNIA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

 1. blok techniczny biały A4
 2. blok rysunkowy A4
 3. papier kolorowy
 4. plastelina (12 kolorów)
 5. kredki ołówkowe grube, trójkątne (12 kolorów)
 6. kredki pastele olejne (12 kolorów)
 7. klej w sztyfcie
 8. ołówek gruby trójkątny
 9. gumka do ścierania, temperówka do temperowania grubych i cienkich kredek
 10. nożyczki z zaokrąglonymi końcami
 11. zeszyt 16 kartkowy
 12. teczka z gumką A4

Prosimy o podpisanie wszystkich elementów wyprawki.

Starsze wpisy

Comments are closed.


Dzisiaj mamy Czwartek, 19 lipca 2018 roku. Do końca roku zostało 166  dni.
/div