Dzisiaj mamy Wtorek, 7 kwietnia 2020 roku. Do końca roku zostało 269  dni.
Rekrutacja 2020/21
Rekrutacja trwa!!!

Zobacz szczegóły

Menu
Dziennik elektroniczny
Osiągnięcia

nagroda szkoły z klasą dla szkoły podstawowej nr 34 w lublinie śpiewająca polska
Autorzy strony

Administratorzy strony: Arkadiusz Majewski,
Współpraca:
Justyna Skibińska,
Marta Januszkiewicz.

BIP
BIP

Oddział przedszkolny

Marzec 2020

DRODZY RODZICE!!!

W związku z koniecznością kształcenia na odległość informujemy, że będziemy kontaktować się z Państwem drogą mailową lub telefonicznie.
Na skrzynki e-mail będziemy wysyłać Państwu propozycje działań z dziećmi w domu. Serdecznie zachęcamy do korzystania z udostępnianych materiałów.

Wychowawczynie

Szachy

Profesor Howard Gardner (amerykański twórca teorii inteligencji wielorakich, jednej z najpopularniejszych teorii psychologiczno-edukacyjnych naszych czasów): „Przy pomocy szachów istnieją możliwości rozwoju dwóch z dziewięciu rodzajów inteligencji człowieka – logiczno – matematyczna i przestrzenna”
W naszej zerówce rozgrywamy partie szachowe pod okiem instruktora – nauczyciela matematyki – p. Marka Ostrowskiego.

Uczymy się programować

Ozobot, mały ale inteligentny robot do nauki programowania zabiera nas w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Poprzez zabawę wprowadza nas w świat nowych technologii. Za pomocą kolorowych kodów, które rysujemy kolorowymi pisakami na karcie, programujemy zadania, które wykonuje robot.

Kolorowe dźwięki

Lubimy śpiewać, tańczyć, wspólnie muzykować… W naszej zerówce pracujemy m.in. Metodą Kolorowych Dźwięków. Jest to innowacyjna metoda nauki gry utworów muzycznych na pianinie na podstawie kolorowych i różnorodnych figur geometrycznych. Kolory i kształty zachęcają dzieci, a motywacja do nauki dodatkowo jest wzmacniana przez realnie szybkie efekty – już po pierwszej lekcji każde dziecko potrafi zagrać samodzielnie pierwszy utwór.

Wierszyki łamiące języki

5 marca 2020r. dzieci z klasy „0” uczestniczyły w Szkolnym Logopedycznym Konkursie Recytatorskim „Wierszyki łamiące języki” dla klas 0 – 3 w SP nr 34. Cieszymy się, że trzech uczestników z naszej grupy zdobyło tytuł Laureata. Wszystkim występującym gratulujemy wspaniałego przygotowania i talentu recytatorskiego.

Luty 2020

Świętujemy Dzień Babci i Dziadka

26 lutego 2020r. nasza grupa przedstawiła Babciom i Dziadkom program artystyczny pt.”Gdzie są Dziadkowie, tam jest radosne życie”. Zaprezentowaliśmy spektakl pt.”W Królestwie Babci i Dziadka”. Były też wiersze i piosenki. Na koniec zaśpiewaliśmy naszym Kochanym Gościom ”Sto lat..” i wręczyliśmy piękne upominki. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, który przygotowali rodzice.

W Krainie Koziołka Matołka

W dniu 5 lutego 2020r. w Szkole Podstawowej nr 34 grupa wzięła udział w spotkaniu integracyjnym z dziećmi z zaprzyjaźnionych przedszkoli nr: 56 i 70, podczas którego mogła wykazać się znajomością książki Kornela Makuszyńskiego pt.”120 przygód Koziołka Matołka”. Organizatorzy przygotowali m.in. quizy, krzyżówki, układanki obrazkowe. Były też konkurencje sportowe. Spotkanie przebiegło w życzliwej atmosferze i dostarczyło niezapomnianych wrażeń.
Nasza zerówka otrzymała dyplom uznania za aktywne i twórcze uczestnictwo w zajęciach oraz wykazanie się obszerną wiedzą.

Bal karnawałowy

„W karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara,
strojów pięknych co niemiara.
Niech się bawią duzi, mali
zgromadzeni na tej sali.”

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. W zorganizowanym balu karnawałowym w Szkole Podstawowej nr 34, dzieci wcieliły się w różne postacie np. w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, koty, lekarzy, batmanów, piratów, muszkieterów, żołnierzy czy policjantów. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

Styczeń 2020

Wyjazd do Studia Muzycznego Radia Lublin

W dniu 4 grudnia 2019r. Animacyjny Teatr Taneczny zaprosił naszą grupę do Studia Muzycznego Polskiego Radia Lublin im. Budki Suflera. Oglądając spektakl “Tańcobajki” pt. „Dżungla Przyjaźni” mogliśmy znaleźć odpowiedź na pytania: Czym jest przyjaźń? Po czym rozpoznać prawdziwego przyjaciela? Ta mądra opowieść potrafiła nas rozbawić i jednocześnie wzruszyć. Aktorzy przy klimatycznej muzyce z Ameryki Południowej zapraszali nas do wspólnego tańca. Po zakończeniu spektaklu widownię odwiedził Święty Mikołaj, który wręczył dzieciom drobne prezenty.

„Bezpieczne ferie” – spotkanie z policjantem

W trosce o bezpieczeństwo dzieci w dniu 9 stycznia 2020r., w Szkole Podstawowej nr 34 odbyło się spotkanie z panią policjantką, w którym grupa przedszkolna miała okazję uczestniczyć.
Prowadząca przypomniała o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych, omówiła zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegała również przed ślizganiem się na skutych lodem stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Pani policjantka udzielała wskazówek, jak bezpiecznie bawić się na śniegu. Na spotkaniu zostały przedstawione zasady postępowania, gdy jest się świadkiem wypadku. Dzieci brały żywy udział w dyskusji, co świadczy o zainteresowaniu tematem oraz wiedzy jaką już posiadają. Chętnie odpowiadały na zadawane pytania i wysuwały konstruktywne wnioski.

Grudzień 2019

Mikołajkowy Mam Talent

6 grudnia reprezentacja naszej grupy wzięła udział w konkursie „Mikołajkowy Mam Talent”. Dzieci zaśpiewały piosenkę o Św. Mikołaju. Po występie gratulacje złożył im sam Święty. Sami zobaczcie!!!

Listopad 2019

Bal andrzejkowy

27 listopada, przedszkolaki wraz ze swoimi starszymi kolegami ze szkoły wzięły udział w balu andrzejkowym. Każdy bal to dla dzieci ważne wydarzenie, które dostarcza im wiele pozytywnych przeżyć i atrakcji. Tak było i tym razem. Były tańce i hulańce, zabawy w kole i w parach. Wszyscy doskonale się bawili. Zapraszamy do galerii.

Światowy Dzień Pluszowego Misia 2019

25 listopada oddział przedszkolny zamienił się w pluszową krainę a to za sprawą puchatych gości, tych małych i tych dużych. W tym dniu każde dziecko przyniosło z domu swojego najukochańszego przyjaciela – Misia, aby spędzić z nim wspaniale czas. Było wiele atrakcji: zabawy ruchowe z misiami, misiowe tańce, piosenki i wierszyki, prace plastyczne. Dzieci zakodowały również misia. Przedszkolaki spróbowały także miodu – ulubionego przysmaku misiów. Ten dzień dostarczył dzieciom wiele pozytywnych przeżyć. Sami zobaczcie

W miejskiej Bibliotece Publicznej

14 listopada 2019 r. odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną, Filia nr 29. Pani bibliotekarka zapoznała nas z twórczością Jana Brzechwy. Wysłuchaliśmy wielu wierszy znanego poety. Dowiedzieliśmy się, co to są prawa autorskie. Z różnych materiałów plastycznych wykonaliśmy główną postać z wiersza pt. „Kaczka dziwaczka”. Spotkanie zakończyło się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

Październik 2019

Śladami jesieni

„W każdym parku na jesieni od kolorów aż się mieni.
Gubią liście brzozy, klony. Tu liść żółty, tam czerwony.”
Wykorzystując piękną październikową pogodę i wspaniałe uroki jesieni nasza grupa udała się na spacer do pobliskiego parku. Podziwialiśmy jesienne barwy, rosnące drzewa i krzewy. Bacznie przyglądaliśmy się zwierzętom. Zbieraliśmy najpiękniejsze kolorystycznie liście, żołędzie i kasztany, którymi przyozdobiliśmy nasz kącik przyrody.
PIĘKNA JEST ZŁOTA POLSKA JESIEŃ!

Wrzesień 2019

Dzień Chłopaka

ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ CHŁOPAKA
Z okazji Dnia Chłopaka życzymy Wam
Wspaniałych i słonecznych dni,
Słońca na błękicie,
Niech Wam szczęście towarzyszy przez calutkie życie,
Niech się spełnią wszystkie Wasze pragnienia,
Przyjmijcie od nas te skromne życzenia.

Sierpień 2019

Początek pracy oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2019/2020

Szanowni Rodzice,
dzieci z oddziału przedszkolnego rozpoczynają rok szkolny 2019/2020 2 września 2019 r.
Przyprowadzanie dzieci pierwszego dnia pobytu w oddziale przedszkolnym planujemy od godz. 6.30. do godz. 8.30 ze względu na przygotowanie śniadania.
Wszelkie informacje na temat funkcjonowania oddziału przedszkolnego otrzymacie Państwo na zebraniu z rodzicami w dniu 12 września 2019 r.

Maj 2019

Wycieczka na Ranczo Arka

W dniu 14 maja 2019r. grupa przedszkolna wybrała się na wycieczkę autokarową do malowniczej miejscowości Serniki. Dzieci miały okazję zwiedzić Gospodarstwo Agroturystyczne Ranczo Arka. Zobaczyły różne zwierzęta, m.in.: konie, osły, renifery, górskie bydło szkockie, bydło węgierskie, lamy, muflony,kozy (górskie, mleczne), owce wrzosówki, króliki, mangalica (węgierska świnia pastwiskowa), świnki wietnamskie, świniodziki, strusie afrykańskie, Emu, kangura, łabędzie, o których wiele ciekawostek opowiedział przewodnik. Zainteresowała nas wystawa starych maszyn i sprzętów rolniczych. Dużą atrakcją okazała się przejażdżka kolejką wąskotorową oraz wozem taborowym po lesie, przepłynięcie tratwą po stawie oraz plac zabaw dla dzieci. Kilkugodzinną wizytę na ranczu zakończyliśmy zabawą przy ognisku połączoną z pieczeniem kiełbasek.

Dzień Przedszkolaka. Przegląd Teatralno – Muzyczny. Sezon 2019

W dniu 10 maja 2019r. dzieci wzięły udział w Przeglądzie Teatralno – Muzycznym Dzień Przedszkolaka Sezon 2019, w Dzielnicowym Domu Kultury „Czechów”. Grupa pod nazwą „Nutki teatralne” w składzie 21 osób, zaprezentowała przedstawienie teatralne pt. „Bal w pokoiku lal”. Występ ten (za walory artystyczne i stroje sceniczne) został doceniony przez jury w postaci wyróżnienia, które zostanie uroczyście odebrane na gali, w dniu 7 czerwca 2019r. Zespół przedszkolny otrzymał dyplom za aktywny udział w przeglądzie.

Marzec 2019

Świętujemy Dzień Kobiet

Dla mamy, pani, dla dziewczynek,
w domu i w przedszkolu, na wycieczce,
każdego dnia dobry uczynek –
– to jest od chłopców drobny upominek.

Konkurs recytatorski

W dniu 6 marca 2019r. troje dzieci z grupy przedszkolnej brało udział w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Recytatorskim pt. „Ojczyzna w poezji dziecięcej” zorganizowanym przez Przedszkole nr 56 . Mimo ogromnej tremy wszyscy uczestnicy znakomicie zaprezentowali swoje talenty recytatorskie. Za włożony trud i pracę występujący dostali nagrody i wyróżnienia. Oprócz pamiątkowych dyplomów wszyscy otrzymali książkę i słodką niespodziankę.

Konkurs muzyczny

W dniu 5 marca 2019r. siedmioosobowa reprezentacja grupy przedszkolnej brała udział w X Przeglądzie Piosenki Dziecięcej dla Przedszkolaków „Śpiewające Przedszkolaki” w Szkole Podstawowej nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Lublinie. Dzieci prezentowały swoje ulubione piosenki. Celem konkursu było: wspieranie najzdolniejszych wokalnie przedszkolaków i umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych, propagowanie kultury muzycznej wśród najmłodszych oraz kształtowanie umiejętności współzawodnictwa. Gratulujemy wszystkim wspaniałego występu!

VI Festiwal Zdrowia Przedszkolaka

Dzieci z oddziału przedszkolnego w składzie: Aleksandra Chełstowska, Natalia Kobylarz, Vieronika Kursowa, Piotr Butryn, Gabriel Czyżewski i Tomasz Popiołek wzięli udział w VI Festiwalu Zdrowia Przedszkolaka „Jem kolorowo ale zdrowo”. Dzieci zaśpiewały piosenkę „Zatańczyły witaminy” oraz wspólnie z nauczycielem wymyśliły układ taneczny.
W konkursie wzięło udział 23 placówki z województwa lubelskiego. Jury za wspaniały występ naszych dzieci, kreatywne stroje
i zaangażowanie przyznało nam wyróżnienie w kategorii „Gramy, śpiewamy, tańcujemy- zdrowy styl życia promujemy”.

Luty 2019

„Bezpieczne ferie”- spotkanie z policjantem

Ferie to czas odprężenia i relaksu, czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach oraz akrobacji na lodowisku. W trosce o bezpieczeństwo dzieci w dniu 7 lutego 2019r., w Szkole Podstawowej nr 34 odbyło się spotkanie z policjantem, w którym grupa przedszkolna miała okazję uczestniczyć. Prowadzący przypomniał nam o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych i poruszania się po drodze. Usłyszeliśmy przestrogi mające na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych. Dowiedzieliśmy się o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód, zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni, zbliżania się do nieznajomych osób. Na spotkaniu zostały przedstawione zasady postępowania, gdy jest się świadkiem wypadku, oraz uczyliśmy się składania meldunku o wypadku. Utrwaliliśmy sobie numery alarmowe.

Prowadzący poruszył też ważną kwestię odpowiedniego stroju podczas pobytu na dworze w okresie zimowym, aby zapobiec niebezpiecznym odmrożeniom i chorobom, tj. przeziębienie, czy zapalenie płuc.

Z uwagą słuchaliśmy o tym, co zrobić, by ferie zimowe spędzić bezpiecznie.

Teraz z pewnością unikniemy wielu zimowych niebezpieczeństw.

Wizyta w teatrze

5 lutego 2019r. grupa przedszkolna wybrała się do teatru na przedstawienie pt. „Calineczka”, oparty na baśni  H. Ch. Andersena. Z wypiekami na twarzy śledziliśmy losy małej dziewczynki, razem z nią przeżywaliśmy smutki i radości. Spektakl uświadomił nam, że piękno zewnętrzne (taką była Calineczka) nie zawsze jest błogosławieństwem. Niekiedy przysparza cierpień. Calineczka była jednak piękna nie tylko zewnętrznie. Miała dobre serce i stać ją było na bezinteresowną pomoc. Bardzo podobała nam się gra aktorów, ich kostiumy, scenografia oraz oprawa muzyczna. Po spektaklu obejrzeliśmy Galerię Figur Stalowych.

Styczeń 2019

Bal karnawałowy 2019

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. Tego dnia już od rana w Przedszkolu pojawiały się różne postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.

Szpital Pluszowego Misia

16 stycznia do oddziału przedszkolnego przyszły studentki Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
W ramach lokalnego projektu „Szpital Pluszowego Misia” przeprowadziły z dziećmi zajęcia edukacyjne. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie, które wcieliły się w rolę pacjentów. Studentki w przystępny sposób porozmawiały z dziećmi o pracy lekarza, zaprezentowały rekwizyty charakterystyczne dla lekarza kardiologa, anestezjologa, laryngologa, stomatologa, pediatry, ortopedy. Mali lekarze po przebadaniu misia, wypisali mu receptę.

Listopad 2018

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W oddziale przedszkolnym jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi swojego najmilszego misia. Dzień rozpoczęliśmy od przywitania misiów, każde dziecko miało okazję powiedzieć kilka słów o swojej maskotce. Następnie dzieci tańczyły ze swoimi misiami, na koniec była praca plastyczna polegająca na ozdobieniu sylwety misia. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

Warsztaty graffiti

14 listopada 2018r. uczestniczyliśmy w warsztatach graffiti w Domu Kultury „Czechów”. Zajęcia składały się zarówno z części teoretycznej, jak i praktycznej. Najpierw zapoznaliśmy się terminami z zakresu sztuki ulicznej. Obejrzeliśmy przykładowe malowidła, zapoznaliśmy się z historią graffiti. Prowadzący pokazał nam jasną, kreatywną stronę tej sztuki. Dowiedzieliśmy się, że graffiti, to nie tylko bazgroły na murach, które szpecą miasta. To także sztuka, której efektem, są spektakularne malowidła naścienne, od razu przyciągające wzrok i zdecydowanie wzbogacające przestrzeń. Okazuje się, że aby dojść do maestrii w tej dziedzinie, potrzeba lat treningów, a także, o czym nie można zapominać, talentu. W części praktycznej na kartkach za pomocą wałków i szablonów pokrywaliśmy wolne obszary farbą. Efektem końcowym była wystawa naszych prac.

Świętujemy 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości

Oddział przedszkolny wziął udział w lekcji patriotycznej, którą poprowadził Pan Daniel Stachura oraz miał możliwość zobaczenia broni wojskowej. Zorganizowane wydarzenia z okazji 100 lecia Odzyskania Niepodległości miały na celu zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie w atrakcyjnej formie polskich symboli narodowych.

Virtual quest

Miesiąc listopad rozpoczęliśmy od warsztatów „Podwodny Świat”.  Dzieci obejrzały film edukacyjny w specjalnych okularach, które wprowadziły  je do wirtualnej rzeczywistości. Jest to pierwsza w Europie Mobilna Galeria Rzeczywistości Wirtualnej. Podczas oglądania filmu grupa  była bardzo podekscytowana. Połączenie wiedzy wraz z doznaniami wzrokowymi sprzyja zapamiętywaniu informacji.

Październik 2018

Tańcobajki

25 października 2018r. odwiedziliśmy Studio Muzyczne Radia Lublin, gdzie obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Smoki, Damy i Rycerze”. Była to opowieść o szacunku wobec innych. Bajka zachęcała nas do odkrywania i rozwijania swoich talentów. Wspólnie z aktorami pokonywaliśmy strasznego smoka. Stawaliśmy się bohaterami opowieści. Aktorzy porywali nas do wspólnego tańca. Podczas oglądania spektaklu dowiedzieliśmy się, że życie można przeżyć bez lęku i przemocy. W przedstawieniu zachwyciła nas muzyka, teatr lalek i oryginalna scenografia.

Wrzesień 2018

Świętujemy Dzień Chłopaka

“W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!”

Zajęcia pt. “Bezpieczna droga do szkoły”

Dnia 18 września 2018r. dzieci wzięły udział w zajęciach na temat „Bezpieczna droga do szkoły”, które przeprowadziła Pani Policjantka. Spotkanie miało na celu przypomnienie dzieciom zasad obowiązujących podczas przechodzenia przez przejście, poruszania się po chodniku, podróżowania samochodem . Dodatkowo Pani przypomniała dzieciom najważniejsze znaki drogowe oraz powiedziała jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe przy plecaku, rowerze czy ubraniu. Dzieci miały okazję zadać Pani pytania związane z wykonywana pracą, na koniec poprosiliśmy o pamiątkowe zdjęcie.

Maj 2018

Wycieczka do minizoo

16 maja dzieci pojechały na wycieczkę do mini ZOO w Wojciechowie. Spacerując po alejkach zobaczyły wiele zwierząt między innymi: lwy, małpy, lemury, lamy, alpaki, jeżozwierze. Pani przewodnik opowiadała wiele ciekawostek na temat mieszkańców zoo. Największą sympatię u dzieci wywołały lemury, które spacerowały poza klatką. Dzieci po zobaczeniu wszystkich zwierząt obowiązkowo skorzystały z dużego placu zabaw, który okazał się również wielką atrakcją. Po wizycie w mini zoo, pojechaliśmy do Kuźni w Wojciechowie. Przedszkolaki miały okazję poznać jeden z ginących zawodów, jakim jest praca kowala. Dzieci z ciekawością przyglądały się pokazowi, podczas którego kowal wyrabiał podkowę z metalu. Na zakończenie wycieczki dzieci zjadły pyszny obiad.

W bibliotece

W piątek (18.05.2018 r.) dzieci wzięły udział w zajęciach bibliotecznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego (Filia nr 29). Podczas zajęć prowadząca przeczytała dzieciom opowiadanie o książce, która była źle traktowana przez właściciela. Dzieci na podstawie wysłuchanego teksu wyciągnęły wnioski jak należy obchodzić się z książkami. Po krótkich zajęciach teoretycznych dzieci miały czas na zapoznanie się z książkami. Wizyta w bibliotece miała na celu pobudzenie zainteresowań książką oraz przypomnienie zasad korzystania z księgozbioru i warunków, jakie należy spełnić, aby zostać czytelnikiem.

Wizyta w schronisku

16 maja dzieci odwiedziły schronisko w Lublinie przy ul. Metalurgicznej 5. Nie pojechały tam z pustymi rękami. Chętne dzieci wzięły ze sobą karmy, kocyki, zabawki oraz miski, które na pewno przydadzą się mieszkającym tam zwierzętom. Wizytę w schronisku rozpoczęła lekcja- „Pies, jego pochodzenie i praca na rzecz człowieka”. Następnie dzieci zostały oprowadzone po schronisku. Na zakończenie Pan poinformował, że oprócz psów i kotów w schronisku przebywają również zwierzęta egzotyczne. Dzieci miały okazję wejść do jednego z pomieszczeń, aby na własne oczy je zobaczyć. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim dzieciom i ich rodzicom, którzy włączyli się do zbiórki darów na rzecz schroniska.

Przegląd Amatorskich Zespołów Artystycznych SEZON 2017/2018

14 maja dzieci wzięły udział w Przeglądzie Amatorskich Zespołów Artystycznych SEZON 2017/2018 o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Czechów”. Grupa teatralna „JOY” w składzie: Aleksandra Górecka, Łucja Cygan, Barbara Olech oraz Szymon Grzywnowicz zaprezentowała przedstawienie teatralne „Dziadek Stołek i Rosołek”. Występ ten doceniło jury w postaci wyróżnienia, które uroczyście zostanie odebrane na gali 8 czerwca. Dzieci zaśpiewały również piosenkę „The Animal Song”, która została nagrodzona wielkimi brawami. Cała grupa z oddziału przedszkolnego dostała dyplom za aktywny udział w przeglądzie.

Kwiecień 2018

Udział w Festiwalu Przedszkolnej Piosenki Angielskiej

20 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego udały się do Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego, gdzie podczas VIII Przeglądu Przedszkolnej Piosenki Angielskiej The Land of Singing Buttterflies zaśpiewały „The Animal Song”. Występ naszego zespołu JOY nagrodzony został gromkimi brawami. Dzieci otrzymały również upominki i dyplomy, ale najważniejsze były wspaniała zabawa podczas festiwalu i cenne doświadczenie, które dzieci zdobyły występując na wielkiej scenie przed olbrzymią publicznością.
Gorące brawa należą się również rodzicom i babciom za przygotowanie wspaniałych strojów, dzięki którym dzieci wcieliły się w role australijskich zwierząt.

Marzec 2018

Wszystko zaczyna się od jajka

27 marca odbyły się warsztaty edukacyjno- plastyczne o tematyce świątecznej. Pani Asia przygotowała dla dzieci wiele ciekawych aktywności. Na początku dzieci przypomniały sobie jakie rzeczy powinny znaleźć się w koszyczku wielkanocnym oraz jakie jest ich znaczenie symboliczne. Kolejną atrakcją były zawody w przenoszeniu „jajka” na łyżce. Dzieci miały okazję zobaczyć jajka przepiórcze, kurze, kacze, gęsie oraz strusie. Gościem specjalnym był królik. Każdy mógł pogłaskać zwierzątko oraz usłyszeć kilka ciekawostek na jego temat. Na zakończenie warsztatów dzieci wykonały króliczka.

Wielkanocne warsztaty plastyczne

20 marca w oddziale przedszkolnym odbyły się warsztaty plastyczne o tematyce wielkanocnej. Dzieci  z pomocą Pani Agnieszki ozdabiały kurki oraz koguty w dość nietypowy sposób. Najpierw wybierały 5 kolorów farb, które następnie Pani Agnieszka wlewała do baniaka z wodą. Kolejnym krokiem było zanurzenie figurki gipsowej w wodzie i obracanie jej tak, aby farbki mogły osiąść na figurce. Dzieci były dumne  z wykonanych ozdób, które na pewno  będą oryginalną ozdobą wielkanocnego stołu.

Luty 2018

“Serce nie sługa – o miłości w świecie zwierząt”

W oddziale przedszkolnym odbyły się warsztaty “Serce nie sługa – o miłości w świecie zwierząt”. Dzieci dowiedziały się, że niektóre zwierzęta łączą się w pary na całe życie, wspólnie z osobą prowadzącą zastanawiali się jakie są korzyści życia w stadzie. Gościem specjalnym był suseł Richardsona, o którym bardzo ciekawie opowiedziała Pani Asia. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek z życia susłów. Pogłaskanie zwierzątka okazało się wielką frajdą, dużo radości sprawiło dzieciom toczenie nosem orzechów włoskich. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną.

Walentynki

14 lutego obchodziliśmy Dzień Zakochanych. Tematyka zajęć dotyczyła miłości oraz przyjaźni. Zajęcia rozpoczęły się od przeczytania legendy, dzięki której dowiedzieliśmy się dlaczego kartki walentynkowe podpisujemy „Walenty, Walentynka”, wyjaśniliśmy znaczenie świętowania walentynek. Podczas celebracji dnia były zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne oraz nie zabrakło komplementów, które sobie wzajemnie prawiliśmy. Chłopcy zbudowali dla dziewczynek serce
z klocków. Dziewczynki natomiast zatańczyły dla chłopców taniec z chustami “Little Butterfly”
i otrzymały wielkie brawa od nich. Dominik, zrobił miłą niespodziankę wszystkim dziewczynkom ponieważ wręczył im lizaka w kształcie serca oraz piękne różowe serduszko z masy solnej, które wykonał specjalnie na ten dzień. Dla ukochanych mam dzieci wykonały serduszko styropianowe a dla tatusiów laurki „Drzewo Miłości”.

Styczeń 2018

Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019

Kliknij, aby powiększyć

Warsztaty mydlarskie

Dzieci z oddziału przedszkolnego wreszcie doczekały się dnia, w którym mogły ulepić wspólnie bałwana, porzucać się śnieżkami oraz porobić aniołki na śniegu. 17 stycznia był dniem pełnym wrażeń ponieważ zaraz po obiedzie dzieci brały udział w warsztatach mydlarskich. Każdy uczestnik miał możliwość zaprojektowania swojego własnego mydła.

Bal Karnawałowy

Dzieci doczekały się dnia, w którym mogły przyjść do przedszkola przebrane za bohaterów znanych bajek. W pierwszy piątek stycznia dzieci wzięły udział w balu karnawałowym. Panie animatorki zadbały o różnorodne atrakcje podczas balu. Dzieci z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w zabawach oraz ciekawych konkurencjach. Hitem tegorocznego balu była piosenka (chyba wszystkim znana) „Luis Fonsi – Despacito”. Po dwóch godzinach wspaniałej zabawy, dzieci udały się na słodki poczęstunek. Zerówka radośnie zakończyła pierwszy tydzień Nowego Roku.

Grudzień 2017

Spotkanie z Mikołajem w kinie

Święty Mikołaj bardzo lubi dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły. Nie tylko odwiedził nas 6 grudnia, ale również spotkał się z nami podczas Edukacji Filmowej w kinie ABC po raz kolejny obdarowując prezentami. Mieliśmy też wielką przyjemność ubierać razem ze Świętym osiedlową choinkę. Mikołaj był bardzo zaskoczony, gdy dzieci wręczyły przygotowaną na zajęciach niespodziankę-nowe sanie i renifera.
Chwilom tym zawsze towarzyszyła wielka radość.

Warsztaty wikliny

13 grudnia w oddziale przedszkolnym odbyły się warsztaty z wikliny. Na początku dzieci dowidziały się kilku ciekawostek np. dlaczego wierzba nazywana jest magicznym drzewem, dlaczego koszyki wielkanocne są wykonane z wikliny. Po krótkiej prelekcji wszystkie dzieci wzięły się za wykonywanie ozdoby świątecznej. Każde dziecko dostało gwiazdkę, którą musiało opleść wikliną. Na koniec warsztatów każdy z uczestników dostał „Dyplom Plecionkarza”.

Mikołajkowy Mam Talent

8 grudnia 2017r. koleżanki z naszej grupy brały udział w Szkolnym Mikołajkowym Konkursie Mam Talent. Zaprezentowały swoje talenty wokalne, taneczne, recytatorskie i plastyczne. Podczas występów towarzyszyły nam wielkie emocje, stres ale i olbrzymia radość.
Gratulacje i wielkie brawa dla Julii Lachowicz, Basi Olech, Karolinki Artymiuk, Łucji Cygan, Zosi Tracz i Gosi Bagińskiej!

Mikołajki

6 grudzień był dniem pełnym wrażeń. Dzieci z oddziału przedszkolnego rozpoczęły ten dzień od wizyty w filharmonii. Podczas Mikołajkowego Koncertu dzieci dowiedziały się na jakich instrumentach grają elfy i śnieżynki – pomocnicy Mikołaja, usłyszały dźwięki organów, harfy, skrzypiec, różnego rodzaju instrumentów dętych m.in. trąbki i fletów.
Następną niespodzianką była wizyta św. Mikołaja w naszym oddziale przedszkolnym. Dzieci przywitały gościa wierszami i piosenkami. Święty Mikołaj podziękował za ciepłe przyjęcie i rozdał paczki z prezentami. Mikołaj obiecał, że odwiedzi nas za rok!

Wizyta w placówce Poczty Polskiej

Pierwszego grudnia dzieci odwiedziły Urząd Pocztowy. Miały okazję przyjrzeć się pracy urzędników pocztowych. Niektóre dzieci samodzielnie kupiły znaczki, które potem przykleiły na kopertę. Dzień wcześniej przedszkolaki wykonały kartki świąteczne, które zostały włożone do koperty.  Każde dziecko miało okazję wrzucić zaadresowaną kopertę do skrzynki pocztowej.

Listopad 2017

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W dniu 24.11.2017r. w oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Światowy Dzień Misia. Dzieci przyniosły ze sobą ulubionego pluszaka. Każde dziecko miało okazję powiedzieć kilka zdań o swoim przyjacielu- Misiu. Dodatkową atrakcją było ogłoszenie wyników konkursu „Mój przyjaciel Miś  oraz wręczenie nagród. Laureatami konkursu zostali: Aleksandra Górecka, Łucja Cygan, Agnieszka Paprocka, Adrian Wolny. Wyróżnienie zdobyły: Julia Lachowicz oraz Anna Maćkowska. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy wszystkie dzieci do czynnego udziału w konkursach.

Listopad miesiącem pamięci

Dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się wraz z wychowawczynią pod Pomnik w miejscu egzekucji Więźniów Zamku Lubelskiego, aby złożyć wiązankę kwiatów i zapalić znicze, jako symbol pamięci o wszystkich, którzy polegli za Ojczyznę.

Zabawy badawcze, eksperymenty, doświadczenia

W oddziale przedszkolnym cyklicznie odbywają się zajęcia badawcze, których celem jest  wzbudzanie zainteresowania zjawiskami zachodzącymi w świecie przyrody i nie tylko, pogłębianie wiedzy dzieci o zjawiskach fizycznych, rozwijanie ich spostrzegawczości, kształtowanie myślenia przyczynowo-skutkowego, zwiększanie kompetencji językowych poprzez omawianie przygotowań, przebiegu i skutki eksperymentu, wzmacnianie wiary we własne siły poprzez samodzielne wykonywanie doświadczeń, kształtowanie umiejętności współdziałania w zespole, wdrażanie do dbałości o bezpieczeństwo innych i własne, czerpanie radości z zabaw i przeprowadzanych doświadczeń.

Październik 2017

Wycieczka do sadu i tłoczni soków “Szczepanówka”

13 października 2017r dzieci z oddziału zerowego wraz z opiekunami odwiedziły Gospodarstwo Ogrodnicze Szczepanówka znajdujące się w Świdniku Małym. Poznały pracę sadownika, porównywały smak i wygląd różnych gatunków jabłek, dowiedziały się czym są pułapki feromonowe i jak wygląda dom pszczoły murarki, zwiedziły chłodnie oraz hale gdzie zapoznały się z budową i działaniem maszyny tłoczącej soki. Dodatkową atrakcją był Pank Kot, który z radością przywitał dzieci. Zakończenie wycieczki zwieńczyła degustacja różnych rodzajów soków owocowych i owocowo-warzywnych.

Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody.

Jaka to melodia?

12 października gościliśmy rodziców naszego kolegi Maksa. Pan Marcin  zaprezentował nam jeden ze swoich talentów- grę na pianinie.  Chętne dzieci z pomocą taty Maksa mogły zagrać piosenkę „Wlazł kotek na płotek”.  Podczas spotkania odbył się konkurs pod tytułem „Jaka to melodia”. Dzieci odgadywały tytuły utworów zagranych na pianinie. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci zostały obdarowane słodkim poczęstunkiem, który został przygotowany przez rodziców Maksa. W ramach podziękowań za poświęcony czas i zorganizowanie ciekawych zajęć uczniowie wręczyli rodzicom Maksa laurki.

Konkurs plastyczny “Wspomnienie lata”

Z przyjemnością informujemy, iż konkurs plastyczny dla 5-6 latków „Wspomnienie lata” został rozstrzygnięty. Na konkurs zostało nadesłanych wiele przepięknych i kolorowych prac. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie. Prace oceniane były pod względem zgodności z tematyką konkursu, oryginalności, a także estetyki wykonania pracy.
Zwycięzcy:
I miejsce ex aequo: Weronika Krzysiak, Maria Gładysz, Zuzia Łusiak
II miejsce ex aequo: Aleksandra Górecka, Jan Skoczylas, Wiktoria Berezecka
III miejsce ex aequo: Krzysztof Ślązak, Nikola Serweta, Wiktoria Bielak
Specjalne wyróżnienia otrzymali: Julia Lachowicz, Ala Pomorska, Aleksandra Niećko
Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Temat: Zawody medyczne

Dnia 5 października realizowaliśmy temat :zawody medyczne. Z racji tego wybraliśmy się do szkolnej pielęgniarki. Zapoznaliśmy się ze sprzętem medycznym występującym w gabinecie oraz dowiedzieliśmy się czym zajmuje się w szkole pielęgniarka. Każdy z nas miał możliwość założyć stetoskop. Chętnym dzieciom zmierzono ciśnienie.

Wrzesień 2017

Młody czy „wyrośnięty” bądź nam zawsze uśmiechnięty!

30 września obchodziliśmy w oddziale przedszkolnym Dzień Chłopaka. Tego dnia dziewczynki wraz z nauczycielkami złożyły chłopakom życzenia oraz odśpiewały „Sto Lat”. Każdy chłopiec otrzymał upominek oraz pamiątkowy dyplom.

Bezpieczna droga do szkoły i domu

Dnia 25 września 2017 r. gościliśmy w naszej Szkole przedstawiciela Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie – st. asp. Pana Rafała Trockiego. Pan Policjant omówił zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, przypomniał dzieciom jak należy poruszać się po chodniku, prawidłowo przechodzić przez jezdnię, korzystać z sygnalizacji świetlnej, jeździć rowerem, podróżować samochodem, zachęcał do używania elementów odblaskowych. Zwrócił również uwagę na zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi i zwierzętami.
Dziękujemy Panu Policjantowi za udział w spotkaniu.

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września w naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia wszyscy uczniowie oraz nauczyciele byli ubrani w kropki. Na początku  wysłuchaliśmy opowiadania o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła we własne możliwości. Dzięki tej historii zrozumieliśmy, że każdy z nas posiada jakieś talenty. Rozpoczęliśmy dyskusje na temat co to jest talent, wymieniliśmy się między sobą informacjami o talentach jakie w sobie dostrzegamy. Na zakończenie celebracji Dnia Kropki każdy z nas narysował swój talent na dużej białej kropce. Własne prace podpisaliśmy w dość nietypowy sposób. Nasze imiona zostały zakodowane za pomocą alfabetu Braille’a. Każdy z nas mógł zobaczyć i dotknąć specjalnej planszy z wypukłym drukiem, którą na co dzień posługują się osoby niewidome.

Czesne 2017

Prosimy o dokonywanie wpłat na konto:

BANK PEKAO SA V O/LUBLIN:        77 1240 1503 1111 0010 7220 4040

TYTUŁEM: CZESNE/IMIĘ I NAZWISKO/O. ZEROWY


WYPRAWKA UCZNIA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

  1. blok techniczny biały A4
  2. blok rysunkowy A4
  3. papier kolorowy
  4. plastelina (12 kolorów)
  5. kredki ołówkowe grube, trójkątne (12 kolorów)
  6. kredki pastele olejne (12 kolorów)
  7. klej w sztyfcie
 1. ołówek gruby trójkątny
 2. gumka do ścierania, temperówka do temperowania grubych i cienkich kredek
 3. nożyczki z zaokrąglonymi końcami
 4. zeszyt 16 kartkowy
 5. teczka z gumką A4

Prosimy o podpisanie wszystkich elementów wyprawki.

Starsze wpisy

Comments are closed.


Dzisiaj mamy Wtorek, 7 kwietnia 2020 roku. Do końca roku zostało 269  dni.
/div