Dzisiaj mamy Wtorek, 7 kwietnia 2020 roku. Do końca roku zostało 269  dni.
Rekrutacja 2020/21
Rekrutacja trwa!!!

Zobacz szczegóły

Menu
Dziennik elektroniczny
Osiągnięcia

nagroda szkoły z klasą dla szkoły podstawowej nr 34 w lublinie śpiewająca polska
Autorzy strony

Administratorzy strony: Arkadiusz Majewski,
Współpraca:
Justyna Skibińska,
Marta Januszkiewicz.

BIP
BIP

Promocja zdrowia

Daniel Iwanek – to kolejny świetny sportowiec, trzeci z kolei i nie ostatni, który zagościł w naszej szkole!!!

28.03.2019 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole trzykrotnego mistrza świata w karate tradycyjnym – Daniela Iwanka.

Pełen pasji, sukcesów i świeżych pomysłów karateka z wielkim zaangażowaniem oraz świetnym podejściem do młodzieży opowiedział nam o swojej ścieżce sportowej. Mimo młodego wieku mistrz świata ma na swoim koncie mnóstwo sukcesów m.in.:

 • Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Europy,
 • Wielokrotny zdobywca Pucharów Europy,
 • Zdobywca Pucharu Europy Lublin 2006r. (Wydarzenie Roku 2006 na Lubelszczyźnie),
 • Mistrz Świata w Fukugo (dwubój) Wilno, Litwa 2008r. (Wydarzenie Roku 2008 na Lubelszczyźnie),
 • Mistrz Świata w Kumite Ind. (walki) Curityba, Brazylia 2010r. (Nagroda dla Najlepszego Sportowca Roku 2010 Miasta Lublin)
 • Mistrz Świata w Kumite drużynowym (walki) oraz W-ce Mistrz Świata w Kogo Kumite (walki) Łódź, Polska 2012.

Poza tym Pan Daniel przeprowadził konkurs dla „najbardziej wytrwałych” i nagrodził zwycięzców. Pokazał, że nie siła fizyczna jest w tym sporcie najważniejsza, ale praca i siła umysłu. Jest propagatorem zdrowia, sportu, rekreacji dzieci, młodzieży, dorosłych i rodzin w województwie lubelskim. Jesteśmy bardzo dumni, iż mogliśmy gościć u Nas w szkole tak wielką i zasłużoną postać. Spotkanie było dla Nas wszystkich bardzo miłe, a przede wszystkim interesujące. Przebiegało w fantastycznej atmosferze, czego życzymy sobie i kolejnym gościom na przyszłość.

„Zwyciężyłeś, przyłbicę zaciśnij mocniej”

przysłowie samurajskie

Do zobaczenia na następnych spotkaniach ze sławnymi ludźmi 

Organizatorzy: Agata Gromaszek i Katarzyna Bień

Brązowe medale Aleksa Mazusia w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim

Aleks Mazuś zdobył w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych dwa brązowe medale w konkurencjach dwuboju technicznego oraz w walkach w kategorii wagowej do 61 kg. Aleks reprezentuje Green Sport Club Lublin. Zawody odbyły się w dniach 10-12 maja 2019 w Ostrowcu Świętokrzyskim.
W Mistrzostwach wzięło udział 178 zawodników i zawodniczek z 51 klubów z 14 województw.

Wielkie gratulacje!!!

Paulina Barzycka – kolejny świetny sportowiec w naszej szkole!!!

5.02.2019 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole najbardziej utytułowaną pływaczkę w historii województwa lubelskiego – Panią Paulinę Barzycką.

Młoda i utalentowana pływaczka opowiedziała nam o swoich licznych osiągnięciach oraz sukcesach. Pani Paulina była m.in.: finalistką Igrzysk Olimpijskich ATENY 2004 – 0,17 sekundy zabrakło do medalu. Uczestniczyła w Igrzyskach Olimpijskich PEKIN 2008, została srebrną medalistką Mistrzostw Europy w Budapeszcie`06 oraz brązową medalistką Mistrzostw Europy w Trieście`05. Na Jej liście sukcesów znajdują się również tytuły finalistki Mistrzostw Świata w Barcelonie`03 i Melbourne `07. Ta znana pływaczka to także kilkudziesięciokrotna rekordzistka Polski, wielokrotna mistrzyni Polski i wielokrotna medalistka oraz finalistka zawodów międzynarodowych.

Tytuły i sukcesy nie zawróciły Pani Paulinie w głowie, gdyż wie, jak ciężko musiała na nie zapracować. Spotkanie było dla Nas wszystkich bardzo miłe, a przede wszystkim interesujące. Przebiegało w fantastycznej atmosferze, co ośmieliło uczniów do zadawania wręcz nieskończonej ilości pytań. Otrzymali oni cenne wskazówki na przyszłość. Wiedzą, że sport to pasja, z którą można śmiało płynąć przez życie…

Do zobaczenia na następnych spotkaniach ze sławnymi ludźmi

Organizatorzy: Agata Gromaszek i Katarzyna Bień

Speedway w naszej szkole

Propagując zdrowy styl życia i rozwijanie zainteresowań uczniów, nasza szkoła wdrożyła program „Uczymy się od najlepszych” oraz projekt „ Chcę być taki, jak…”

14.01.2019 r. mieliśmy zaszczyt gościć gwiazdy lubelskiego żużla panów Marka Kępę oraz Oskara Bobera. Na gości czekaliśmy z wielką radością i zainteresowaniem. Podczas spotkania żużlowcy przybliżyli nam specyfikę „czarnego sportu”, chętnie opowiadali i odpowiadali na pytania licznej publiczności. Pan Marek Kępa przywiózł ze sobą strój, w którym kiedyś jeździł, reprezentując Lublin. Mieliśmy okazję nie tylko zobaczyć ubiór, ale też wysłuchać, jak ważną rolę pełni on podczas meczu.

Goście wspominali osiągnięcia z poprzednich lat, a także obecne sukcesy, dzięki którym otrzymali awans do Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata. Jeden z uczniów klasy 7c – Oskar Szulc, przygotował prezentację multimedialną, przedstawiającą historię lubelskiego żużla.

Spotkanie przebiegało w fantastycznej atmosferze i wywołało wśród młodych fanów wiele emocji.

Gwiazdy żużla zachęcały do zdrowego stylu życia oraz rozwijania swoich pasji, a także zaprosiły nas na najbliższy mecz.

Dodatkową atrakcją spotkania była możliwość otrzymania autografu, zrobienia zdjęcia z żużlowcami bądź uściskania dłoni tych niezwykłych gości.

Do zobaczenia na następnym spotkaniu ze słynnym sportowcem

Organizatorzy: Agata Gromaszek, Katarzyna Bień i Michał Borowski

,,Biegam, jeżdżę,, tańczę, skaczę – Lublin inspiruje inaczej…” 

Z inicjatywy uczniów naszej szkoły powstał pomysł świętowania uroczystości klasowych w sposób aktywny. Każda klasa wspólnie z wychowawcą, aby uczcić jakieś święto, np. Dzień Chłopaka, Mikołajki klasowe wybierają aktywny sposób spędzania tego czasu wspólnie.
W środę 12 grudnia uczniowie klas VII wraz z nauczycielami wychowania fizycznego uczestniczyli w zajęciach na sztucznym lodowisku Icemania w Lublinie.
Zajęcia z jazdy na łyżwach zorganizowano z okazji Mikołajek klasowych. Uczniowie mieli możliwość pod okiem nauczycieli wf doskonalić umiejętność jazdy na łyżwach. Było sporo wesołych sytuacji, moc radości ze wspólnie spędzonego czasu. Uczniowie chętnie uczestniczyli w tej formie aktywnego spędzania czasu zgodnie z zasadą ,, w zdrowym ciele- zdrowy duch”. Wszyscy zadowoleni i radośni już planują kolejne wyjście na zajęcia związane z aktywnością sportową w formie rekreacji ruchowej.

Mikołajkowy turniej gier i zabaw sportowych 

Dnia 3 grudnia 2018 r. w ramach realizacji programu “Mały sport- wielka radość” odbyła się kolejna edycja “Mikołajkowego turnieju gier i zabaw ruchowych dla uczniów klas młodszych”. Imprezę uświetniła obecność Św. Mikołaja, który obserwował zmagania zawodników. Gość nagrodził uczestników słodkimi upominkami. Oto klasyfikacja końcowa:
I miejsce- kl. 2a
II miejsce- kl. 3a
III miejsce- kl. 2b
Wszystkim uczestnikom za udział w Turnieju dziękują nauczyciele wychowania fizycznego.

Europejski Tydzień Sportu “Be active” 

W dniu 27.09.2018r w naszej szkole zorganizowaliśmy dla ucz. klas V-VIII. , Festiwal sprawności fizycznych” w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.

Podczas ,, Festiwalu sprawności fizycznych” każdy chętny uczeń mógł spróbować swoich sił w jednej wybranej przez siebie konkurencji:

 1. konkurs żonglerki piłką nożną
 2. konkurs rzutów do kosza
 3. konkurs odbicia piłki siatkowej nad głową
 4. konkurs biegu na dystansie 60m. na czas

Podczas tego dnia w naszej szkole gościliśmy również zawodników Green Sport Clubu, którzy wystąpili z pokazem sztuki walki teaekwon-do. Chętni uczniowie mogli wziąć udział w treningu z zawodnikami Green Sport Clubu.

Wyniki uczniów w konkursach:

konkurs żonglerki piłką nożną:

I miejsce Jan Zawadzki kl. VIIa

II miejsce Kamil Łepecki kl. VIc

konkurs rzutu do kosza:

I miejsce Jakub Kwaśniewski kl. VId

konkurs odbicia pilki siatkowej:

I miejsce Patryk Smaga kl. VIIIa

II miejsce Szymon Krenz kl. VIb

III miejsce Małgorzata Smoląg kl. VId

konkurs biegu na dyst. 60 m.

chłopcy: dziewczęta:

I miejsce Kacper Rzezak kl. VIIIa Małgorzata Szafraniec kl. VId

II miejce Kacper Fiuk kl. Vib Antonina Maciąg kl. VI b

III miejsce Jan Matyjaszczyk kl. VIa Maja Munzadi kl. VId

Organizatorzy

nauczyciele wychowania fizycznego

KRYTERIA PRZYNALEŻNOŚCI SZKOŁY DO WOJEWÓDZKIEJ SIECI SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE
 • aktywność na rzecz promocji zdrowia w szkole i środowisku (działania w tym zakresie są zapisane w misji i wizji szkoły oraz są widoczne w dokumentacji szkoły
 • otwartość na zmiany
 • przekonanie społeczności szkolnej o słuszności koncepcji szkoły promującej zdrowie i gotowość do wdrażania jej w praktyce
 • aktywność i twórcze zaangażowanie w realizację edukacji zdrowotnej
 
KRYTERIA PRZYZNAWANIA WOJEWÓDZKIEGO CERTYFIKATU “SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE”
 • minimum dwa lata pracy w wojewódzkiej sieci
 • zrealizowanie projektu na podstawie przeprowadzonej diagnozy
 • przeprowadzenie autoewaluacji działań w zakresie II standardu Szkoła Promująca Zdrowie
 • prowadzenie podstrony internetowej i na bieżąco aktualizowanie jej o informacje dotyczące prowadzonych działań
 • dokonanie publicznej prezentacji osiągnięć szkoły i  wyników autoewaluacji
 • złożenie wniosku o nadanie Wojewódzkiego Certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie
 
Certyfikat nadaje szkole Kurator Oświaty na podstawie rekomendacji Wojewódzkiego Koordynatora ds. Szkół promujących Zdrowie oraz Miejskiego Koordynatora ds. Szkół promujących Zdrowie. Certyfikat przyznawany jest na okres 4 lat.

Działania promujące zdrowy tryb życia zrealizowane w roku szkolnym 2017/2018:

Zestawienie programów, projektów i działań realizowanych przez Szkołę Podstawową nr 34 im. Kornela Makuszyńskiego w ramach realizacji Programu Szkoła Promująca Zdrowie w roku szkolnym 2015/2016

Comments are closed.


Dzisiaj mamy Wtorek, 7 kwietnia 2020 roku. Do końca roku zostało 269  dni.
/div