Dzisiaj mamy Czwartek, 21 września 2017 roku. Do końca roku zostało 102  dni.
Podręczniki 2017/18
Informujemy, że wszyscy uczniowie otrzymają bezpłatne podręczniki i materiały ćwiczeniowe. Uczniowie kupują we własnym zakresie podręczniki do religii zobacz ich wykaz

KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ŚWIETLICY

Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej (kliknij)

„ŚWIETLICA UCZY, BAWI I WYCHOWUJE”

W Szkole Podstawowej nr 34 im Kornela Makuszyńskiego działa świetlica szkolna w godz. 6.30 – 16.30. Celem świetlicy jest zapewnienie opieki wychowankom przed i po zajęciach lekcyjnych.

Formy i metody pracy służące rozwojowi zainteresowań i uzdolnień dostosowane są do wieku dzieci, ich temperamentu oraz możliwości intelektualnych.

W świetlicy prowadzone są zajęcia:

• Plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik
  • Teatralne „ Teatr moja pasja”- teatrzyk kukiełkowy „ Smoczek”
  • Muzyczno- ruchowe
  • Gimnastyka sportowa i artystyczna
  • Ekologiczno- przyrodnicze
  • Czytelnicze „ Mały lektor”
  • Savoir- vivre
  • Profilaktyczny program udzielania pierwszej pomocy „ Ratowniczek”

Ponadto podopieczni nasi biorą udział w zajęciach: rekreacyjno – sportowych z elementami gimnastyki korekcyjnej, piłki nożnej, kółka plastycznego, logopedycznych, korekcyjno- kompensacyjnych, języka włoskiego, języka angielskiego, szachowych,  itp.

Dzieci mają stworzone warunki do odpoczynku, odrabiania prac domowych i organizacji zajęć wg. własnych pomysłów w kącikach zainteresowań.

Opiekę nad dziećmi sprawują wykwalifikowani nauczyciele, którzy pełnią dyżury wg harmonogramu.

W ŚWIETLICY SZKOLNEJ OBOWIĄZUJE RAMOWY ROZKŁAD DNIA :

630-830 RAMOWY ROZKŁAD DNIA

Schodzenie się dzieci, zabawy dowolne w kącikach zainteresowań, gry  i układanki stolikowe, rozmowy z dzieckiem, zabawy poranne

830-900 Zajęcia ruchowe: ćwiczenia gimnastyczne, gry i zabawy ruchowe
900-1030 Zajęcia dydaktyczne wg indywidulanych planów pracy nauczycieli
1030-1130

Zajęcia z całą grupą zorganizowane przez nauczyciela, różnorodne propozycje zajęć i zabaw rozwijających twórczą aktywność dzieci.

W zależności od pogody: spacery, wycieczki, gry i zabawy w terenie

1130-1300 Mycie rąk, przygotowanie do obiadu.Obiad- wyjście do stołówki
1300-1400 Odrabianie lekcji
1400-1500

Zajęcia zorganizowane z całą grupą, propozycje różnorodnych zabaw rozwijających twórczą aktywność dzieci, zajęcia z nauczycielem.

w zależności od pogody: spacery, wycieczki, gry i zabawy w terenie

1500-1600 Zabawy dowolne w kącikach zainteresowań, gry i układanki stolikowe, rozmowy z dzieckiem
1600-1630 Rozchodzenie się dzieci do domów, zabawy indywidualne

Dzisiaj mamy Czwartek, 21 września 2017 roku. Do końca roku zostało 102  dni.