Dzisiaj mamy Wtorek, 7 kwietnia 2020 roku. Do końca roku zostało 269  dni.
Rekrutacja 2020/21
Rekrutacja trwa!!!

Zobacz szczegóły

Menu
Dziennik elektroniczny
Osiągnięcia

nagroda szkoły z klasą dla szkoły podstawowej nr 34 w lublinie śpiewająca polska
Autorzy strony

Administratorzy strony: Arkadiusz Majewski,
Współpraca:
Justyna Skibińska,
Marta Januszkiewicz.

BIP
BIP

Archiwum-świetlica

WITAMY! Nowy rok szkolny 2012/13

Wrzesień…

Rozpoczął się wrzesień, miesiąc kończący lato, a co za tym idzie, kończący wakacje. Uczniowie po dwumiesięcznym odpoczynku wrócili do szkoły, by przez kolejne dni roku zdobywać nowa wiedzę oraz rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania.
W naszej świetlicy szczególnie serdecznie witamy Uczniów klas pierwszych!! Choć trochę niepewnie przekraczają próg świetlicy mamy nadzieję, że będą tu miło spędzać czas. Pierwsze dni upłynęły nam na wspominaniu wakacji, wzajemnym poznaniu się i wspólnym tworzeniu kontraktów świetlicowych.

Wszystkim Świetliczakom życzymy sukcesów
w nowym roku szkolnym oraz wielu radosnych chwil
spędzonych w naszej świetlicy

aktualności

W naszej świetlicy jest przyjemnie
Lubię być tutaj codziennie
Tu zabawki fajne mam
I na komputerze gram
Kiedy na dwór wychodzimy
To wesoło się bawimy
A gdy w sali zostajemy
To czasem hałasujemy
Tu czytamy, malujemy
Domy z klocków budujemy
Rozmawiają na dywanie
Z nami wszystkie nasze Panie
Tu przyjaciół swoich mam
Nigdy nie czuję się sam
Gdy ktoś źle się zachowuje

Jesiennie…

Liście opadają z drzew, na dworze coraz chłodniej. Zawitała już do nas złota, piękna jesień. Widać ją nie tylko za oknem, ale też w naszych świetlicach. W salach i na korytarzu można zobaczyć piękne jesienne prace dzieci wykonane różnymi technikami plastycznymi. Na zajęciach dzieci rozmawiały o zmianach zachodzących w przyrodzie, słuchały wierszy, śpiewały piosenki o jesieni a także przygotowywały piękne jesienne prace na wystawę z okazji ślubowania .

Pogoda sprzyjała także spacerom i zabawom na świeżym powietrzu.

Ślubowania nadszedł czas…

Z tej to okazji uczniowie kl. I na zajęciach plastycznych w świetlicy wykonali prace na wystawę pod hasłem „Złota jesień”, którą można było podziwiać na korytarzu szkolnym.

Zapal znicz…

 29 października 2012 dzieci ze świetlicy wraz z wychowawcami p. Elżbietą Wojcieszek – Chudnicką i p. Anetą Parchetą odwiedziły Pomnik Więźniów Zamku Lubelskiego. Zapaliły znicze.

Uczymy się w ten sposób patriotyzmu oraz dajemy wyraz pamięci…

OBCHODY ŚWIĘTA HALLOWEEN

Dnia 30 i 31 października w naszej świetlicy obchodziliśmy święto Halloween. Celem zajęć było rozbudzenie zainteresowań poznawczych innymi krajami, zapoznanie dzieci ze zwyczajem obchodów święta Halloween, integracja grupy świetlicowej poprzez wspólną zabawę oraz wykorzystanie zdobytych informacji podczas zabawy. Zajęcia były bardzo ciekawe i wesołe, dostarczyły miłych, pozytywnych wrażeń. Między innymi bawiliśmy się w : „Cukierek albo psikus”, „Upiorny spacer”,” Mumia” , „ Przejdź przez bagno”, „ Zgadnij kim jestem”…oczywiście nie zabrakło śmiechu i słodyczy…

Moja ulubiona postać z baśni…

             Podczas październikowego tygodnia poświęconego czytaniu i analizowaniu baśni, uczniowie naszej świetlicy każdego dnia poznawali nowych baśniowych bohaterów i ich perypetie.

Była to zarazem okazja do wykonania ciekawych prac malarskich i rysunkowych, które ostatecznie wzięły udział w konkursie plastycznym zatytułowanym „Moja ulubiona postać z baśni”. Konkurs zorganizowany przez wychowawców świetlicy : p. Jolantę Resz, p. Elżbietę Wojcieszek – Chudnicką, p. Grażynę Skoczek został skierowany do uczniów kl. I –III naszej szkoły oraz dzieci z Przedszkola nr 56.

   Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste podsumowanie podjętego przedsięwzięcia odbyło się dnia 7 listopada 2012 roku.

Protokół  rozstrzygnięcia konkursu plastycznego  „ Moja ulubiona postać z baśni”

22 października 2012 roku w Szkole Podstawowej nr 34 w Lublinie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „ Moja ulubiona postać z baśni”, zorganizowanego przez wychowawców świetlicy szkolnej dla uczniów klas I- III Szkoły Podstawowej nr 34 oraz dzieci pięcio i sześcioletnich z Przedszkoli nr 56 i 70.

Powołana przez organizatorów komisja nagrodziła oraz wyróżniła prace plastyczne        w kategoriach: dzieci przedszkolne i  uczniowie klas : I,II, III.

Oceniając dzieła plastyczne wzięła pod uwagę: plastyczne walory swobodnej ekspresji, ciekawa interpretację wybranej postaci wyobrażonej pod wpływem przeczytanej baśni, zgodność z tematem konkursu.

Organizatorzy konkursu „ Moja ulubiona postać z baśni” w składzie : p. Jolanta Resz, p. Elżbieta Wojcieszek – Chudnicka, p. Grażyna Skoczek składają serdeczne podziękowania Nauczycielom – instruktorom za wspieranie twórcze młodych artystów podczas wykonywania prac do konkursu.

Nagrodzeni z Przedszkola nr 56

 • Natalia Wziątek
 • Zuzanna Harasimowicz
 • Wiktoria Gawrońska
 • Antoś Parcheta
 • Emilia Bogusz
 • Ewelina Merkisz
 • Sandra Radzik
 • Mikołaj Niedziołka
 • Jan Seniuta
 • Anna Rejmak

Nagrodzeni z klas I

 • Mikołaj Górnicki
 • Barbara Trznadel
 • Filip Michaluk
 • Aleksandra Cyrankiewicz
 • Maria Modzelewska
 • Dominika Klin

Nagrodzeni z klasy II

 • Patrycja Kołodyńska

Nagrodzeni z klas III

 • I miejsce – Wiktoria Świć
 • II miejsce – Aleksandra Wierucka
 • III miejsce ( równorzędnie) Barbara Rybak , Aleksandra Łuszczki

Wyróżnieni z klas III

 • Jakub Szewczyk
 • Julia Zalewska

Na uroczystości gościliśmy wicedyrektor naszej szkoły – panią mgr Ewę Lipską, nauczycieli, wychowawców świetlicy, grupę dzieci przedszkolnych wraz z wychowawczynią  panią mgr Martą Marcinek a także uczestników konkursu i ich rodziców.

Pani wicedyrektor wręczyła laureatom i dzieciom wyróżnionym dyplomy i nagrody ,    a nauczyciele przygotowujący dzieci do konkursu otrzymali podziękowania. Dla wszystkich obecnych była również przewidziana słodka niespodzianka.                                   Grupa teatralna „ Smoczek” pod kierunkiem pani Jolanty Resz uświetniła uroczystość przedstawieniem kukiełkowym, przygotowanym według scenariusza pani Elżbiety Wojcieszek – Chudnickiej do tekstu Kornela Makuszyńskiego „ O smoku wawelskim”.

Wszystkie dzieci obecne podczas uroczystego spotkania były zadowolone i opuściły naszą świetlicę w radosnym nastroju.

Na korytarzu szkolnym zorganizowano wystawę prac konkursowych, które można oglądać i podziwiać……

Nagrodzonym oraz wyróżnionym uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!!!

Zapraszamy do udziału w następnych konkursach.

O wawelskim smoku…

Przedstawienie pt. “O wawelskim smoku…” według Kornela Makuszyńskiego przygotowali uczniowie kl. III a pod kierunkiem wychowawcy świetlicy p. Jolanty Resz. Scenariusz opracowała Elżbieta Wojcieszek-Chudnicka. Poniżej zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu…

II Świetlicowy Turniej Zręcznościowy

30 listopada 2012 r. odbył się II Świetlicowy Turniej Zręcznościowy . w zawodach brali udział uczniowie klas I, II i III. Zmagali się w 10 konkurencjach, między innymi:” zrobieni  w balona ”, „ wyścigi kangurów” , „ afrykański transport”, „ piramidka”, „ sadzenie ziemniaków”.

Tytuł Mistrza Świetlicy w kat. Kl. I zdobył Jan Misiura

W kat. Kl. II Oliwier Sola i w kat. Kl. III Wiktoria Suryś. Turniej przeprowadziły wychowawczynie świetlicy p. Grażyna Skoczek  i p. Jolanta Resz.

Mikołajki

6 grudniajak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie

I każde dziecko prezent dostanie

 

W tym miłym dniu w świetlicy odbyły się zabawy ze  św. Mikołajem. Dzieci zapoznały się z tradycją obchodzenia Mikołajek w Polsce i na świecie. Poznały legendę o św. Mikołaju, opowiedziały o swoich wymarzonych prezentach…. Były też konkursowe zgadywanki, zabawy ruchowe tj. „ Mikołaj wybiera się w podróż”, „ Mikołajkowa zabawa przy muzyce” , „Po lodzie”, „Zaprzęg reniferów”  „Wyprawa po prezent”. Nie zbrakło słodyczy, malowanek   z sylwetką świętego.

Dzień upłynął nam w miłej, przyjemnej atmosferze…

Mikołaj o Tobie nie zapomni

Od wielu lat prowadzimy w świetlicy akcję charytatywną  „Mikołaj o Tobie nie zapomni” na rzecz dzieci z grupy przedszkolnej Państwowego Pogotowia Opiekuńczego. Zebrane  w ramach akcji słodycze 6 grudnia w Dniu św. Mikołaja przekazujemy dzieciom z grupy przedszkolnej.

W tym roku myślą przewodnią naszej akcji były słowa:

„ Bezinteresowna pomoc i okazane wsparcie, to dowody, że są wśród nas dzieci o wielkich sercach”.

Prezentacja ozdób Bożonarodzeniowych

Jak co roku w grudniu podczas zebrań z rodzicami kl. I – III odbyła się” Prezentacja ozdób Bożonarodzeniowych”. Dzieci ze świetlicy wzięły również udział prezentując swoje prace wykonane na zajęciach plastycznych. Piękne przedmioty cieszyły oko, pomysłowość twórców zachwycała licznie zgromadzonych gości.

Najpiękniejsza kołysanka z mojego dzieciństwa

Dnia 13 grudnia w Szkole Podstawowej nr 22 w Lublinie odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów i nagród laureatom Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego ” Najpiękniejsza kołysanka z mojego dzieciństwa”. Nasze zwyciężczynie : Basia Trznadel (I miejsce w kategorii kl. I) oraz Aleksandra Wierucka (II miejsce w kat. kl. III) wraz z opiekunem p. Anetą Parchetą odebrały dyplomy, nagrody oraz podziękowania. Na korytarzu szkolnym można było podziwiać wystawę pokonkursową.

VII Przegląd Poezji Bożonarodzeniowej

W sobotę, 15 grudnia 2012 w Parafii Dobrego Pasterza w Sali Kolumnowej odbył się VII Przegląd Poezji Bożonarodzeniowej, organizowany przez Stowarzyszenie Dobrego Pasterza. Dzieci recytowały teksty o Bożym Narodzeniu z wielkim przejęciem i zaangażowaniem. Świetlicę klas młodszych reprezentowały uczennice: Ewa Klauser z wierszem E. Szelburg – Zarembiny „ Goście” i Basia Trznadel z wierszem tej samej autorki „Święta Rodzina” przygotowane przez p. J. Resz. Basia Trznadel otrzymała wyróżnienie.

Choinkowe radości

“Choineczka mała,
w izbie zapachniała
Srebrnym szkiełkiem
Świecidełkiem do dzieci mrugała”

W świetlicy klas I- III trwają wielkie przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci robią porządki w swoich zabawkach, dekorują sale elementami świątecznymi, wykonują własnoręcznie ozdoby choinkowe, piszą kartki, śpiewają i grają kolędy itp. Ubierają , rysują, ozdabiają choinki pod każdą postacią, czy sztuczną czy z kartonu…sprawia im to wielką przyjemność i radość.

Jak karnawał to karnawał…

10 stycznia w świetlicy pojawiły się księżniczki, wróżki, rycerze i przeróżne cudaki. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw a niekiedy nawet lekkie przerażenie. Humor dopisywał wszystkim uczestnikom zabawy. Były korowody, kółeczka, tańce z balonami, tańce w parach. Zabawę urozmaicały konkursy z nagrodami, które jak zwykle cieszyły się ogromną popularnością.
Tegoroczny bal przebierańców należał do udanych. Wszyscy byli zmęczeni ale i zadowoleni.

Jasełka

11 i 14 stycznia 2013 r. dzieci z naszej świetlicy zaprezentowały kukiełkowe przedstawienie ” Jasełka”. Lalki animowane przez uczniów kl. I b: Basia Trznadel, Aleksandra Cyrankiewicz, Małgosia Głębicka i z kl. I c : Tamara Rakuś, Natalia Mikulska, Anna Kozak, Mikołaj Berbeć, Mikołaj Górnicki oraz Konstanty Domański. Rolę suflera pełniła Paulina Szpara z kl. III d. Na widowni sali świetlicowej zasiedli uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami oraz dzieci z kl. II-III uczęszczające do świetlicy szkolnej. Przedstawienie spotkało się z uznaniem, a mali aktorzy rzęsiste brawa. Całość spektaklu wyreżyserowała p. Jolanta Resz.

Film-Jasełka

Świetlicowe spotkanie z bohaterami utworów Kornela Makuszyńskiego

15 stycznia 2013 roku odbyło się Świetlicowe spotkanie z bohaterami utworów Kornela Makuszyńskiego. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z najważniejszymi wydarzeniami z życia Kornela Makuszyńskiego i miejscami z nim związanymi oraz przybliżenie twórczości naszego przyszłego patrona szkoły poprzez: obejrzenie prezentacji multimedialnej, zdjęć, książek, okładek, ilustracji. Dzieci w czasie zajęć zapoznały się z krótką charakterystyką wybranych powieści, rozwiązywały szereg zadań wg. wskazówek Koziołka Matołka, które otrzymały w liście .Ćwiczyły sprawność manualną, logiczne myślenie, liczyły itd. Pod koniec zajęć został przeprowadzony quiz wiedzy pt” Prawda – Fałsz” z życia i twórczości pisarza. Uczestniczyły w zabawach ruchowych tj „ Podróże Koziołka Matołka”, „ Wesoła gimnastyka z małpką Fiki -Miki” itp. W pracach zespołowych wykonały prace plastyczne nt” Koziołek Matołek i małpka Fiki Miki w zimowej szacie”- technika collage.
Zajęcia odbyły się w II turach I tura dla klas II- III –prowadzenie p. Aneta Parcheta oraz II tura dla klas I – prowadzenie p. Aneta Parcheta i p. Jolanta Resz.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

„Jak ważni są dla nas Babcia i Dziadzio? każdy o tym wie, kto o ich miłości przekonał się…..”
Z okazji święta naszych ukochanych Babć i Dziadków dzieci wraz z wychowawcą p. Anetą Parchetą przygotowały wystawę prac plastycznych nt:„ Nasi Dziadkowie” przedstawiającą portrety naszych Babć i Dziadziów oraz wierszyki z życzeniami o nich i dla nich. Szczególne podziękowania składamy pani Katarzynie Szczepaniak mamy Mai oraz Mai za napisanie z tejże okazji pięknych wierszy.

Życzenia do spełnienia
Maja Szczepaniak wraz z mamą

Gdy babcia i dziadek swoje święto mają
to pięknie do stołu nakrywają.

By uczcić te dni razem z nami,
gdy odwiedzimy ich z życzeniami.

„Zdrowia, szczęścia, dużo radości
i, aby w ich życiu nie brakowało miłości.

By młodzi chcieli dzielić się swym czasem,
choćby Babcia z Dziadkiem
mieszkali hen, za lasem;)”

Rozmowa
Katarzyna Szczepaniak

– Kochany Dziadku – rzecze Babcia – to nasze święto
to nie lada gratka.
Wnuczęta pomysłów głowy pełne mają.
Laurki i prezenty niezwykłe
dla nas wykonają.

– Oj tak – Dziadek odpowiada w zadumie –
a każde z nich robi co najlepiej umie.
Jedni śpiewają, inni rysują… a są i tacy,
co specjalnie dla nas rymują.

– Jak miło, że te życzenia
wprost z serca do nas płyną –
szepnęła Babcia z rozmarzoną miną.

– Tak. I wiesz co, moja droga, ruszymy im na spotkanie.
By wiedziały, jak bardzo nas to wszystko cieszy,
wnuczęta nasze kochane.

I czym prędzej
Babcia z Dziadkiem w drogę wyruszyła,
dzieci swym uśmiechem szczerym obdarzyła.
Dziadek do kieszeni sięgnął po cukierki
a dzieci wyśpiewały, pełne życzeń piosenki.

A ja myślę, że jedni i drudzy
tego samego sobie życzyli.
By bliskość wzajemna
nie skończyła się w tej chwili.
By miłość do dziadków
rozgoszczona w codzienności,
łączyła pokolenia i rodziła moc radości.
Lublin, 16.01.2013r.

Moc marzeń
Katarzyna Szczepaniak

Babciu kochana
Babciu miła
byłoby cudownie
gdybyś zawsze była szczęśliwa
gdyby zdrowie wciąż Ci dopisywało
i gdybyś kondycję niezmiennie
miała doskonałą
gdybyś uśmiechem zarażała
wszystkich wkoło
i z dziadkiem na niejednym balu
bawiła się wesoło

I Ty Dziadku kochany
na pewno nie zaprzeczysz
że chciałbyś by Twoim było
to czego życzą dzieci

Po pierwsze młodzika godna
fizyczna kultura
po drugie krzepa siłacza
niczym u tura
a po trzecie zdroje niewyczerpane
dobrego humoru
by nigdy Tobie i Babci
nie brakowało wigoru

Niejeden zapyta
czy jest to możliwe
by Babcia z Dziadkiem
żyli tak szczęśliwie
a ja odpowiem
że wiara w marzenia
radości iskierkę
zapali w ich spojrzeniach

Bo choć życie codzienne
nie szczędzi dziadkom ciężaru
to wierzyć w marzeń spełnienie
mogą przecież bez umiaru:)

BEZPIECZNE FERIE

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi na zaproszenie p. Marii Borowskiej i p. Anety Parchety dnia 4 lutego 2013 roku gościliśmy w naszej świetlicy p. Elżbietę Konowałek i p. mł. asp. Irminę Łakotę z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Panie przeprowadziły z dziećmi pogadankę nt :” Bezpieczne ferie zimowe”.
Przez cały tydzień na zajęciach świetlicowych rozmawialiśmy na temat naszego bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Wiemy już jak mamy się zachować, znamy zasady i reguły zabaw zimowych, wiemy jak uniknąć niebezpieczeństwa oraz jak zachować się w sytuacjach trudnych, kogo należy zawiadomić w razie wypadku, wiemy jak to zrobić oraz znamy wszystkie numery alarmowe.
Wszystkim naszym Uczniom życzymy bezpiecznych, zdrowych oraz wesołych, udanych ferii.

Wychowawcy świetlicy

Akcja „Kostek z Klasą”

Studenci ze Stowarzyszenia IFMSA Uniwersytetu Medycznego w Lublinie dla uczniów świetlicy z klas I – III oraz zaproszonych sześciolatków z Przedszkola nr 56 przeprowadzili Akcję „Kostek z Klasą”, która miała na celu promowanie zdrowego stylu życia.
Zajęcia odbyły się :
– 5 marca dla uczniów świetlicy z klas I
– 13 marca dla uczniów świetlicy z klas II – III
– 14 marca dla grup sześciolatków z Przedszkola nr 56

Za ciekawe zajęcia studentom ze Stowarzyszenia IFMSA Uniwersytetu Medycznego serdecznie dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy.

Życie i twórczość Jana Korczaka

Dnia 22 marca 2013 gościliśmy w Przedszkolu nr 56 na widowisku poświęconym życiu i twórczości Jana Korczaka. Przedszkolaki wraz z Wychowawcami przygotowali dla nas wspaniałe przedstawienie , dzięki któremu dowiedzieliśmy się kim był ten wspaniały człowiek i co zrobił dla dzieci!!

Wiosna…wiosna…, wiosna …ach że Ty….

Długo czekaliśmy w tym roku na wiosnę, wreszcie zawitała do nas, z czego jesteśmy bardzo radzi. Każdą wolną chwilę w świetlicy chętnie spędzamy na świeżym powietrzu, chodzimy na spacery szukając oznak przyrody ( kilka już znaleźliśmy!!), bawimy się na kolorowym placu zabaw oraz gramy w piłkę z czego najbardziej zadowolone są nasze drużyny piłkarskie. Miło spędzamy czas, jest nam wesoło i świetnie się bawimy!!!!

Wiosenne decoupagowanie

W czasie zajęć w świetlicy dużo rozmawiamy o wiośnie, przyglądamy się jak przyroda budzi się do życia, jak wokół nas coraz bardziej zmienia się świat i robi się kolorowo……….. W naszej świetlicy powstają również bardzo ciekawe prace plastyczne o tematyce wiosennej wykonane różnymi ciekawymi technikami. Ostatnio zajęliśmy się dobrze już znaną w naszej świetlicy od kilku lat ale jakże wciąż popularną i wciągającą techniką decoupage. Tworzymy widoczki, ozdabiamy słoiczki i zakładki do książek oraz różnego rodzaju pudełeczka…..Praca ta bardzo nam się podoba                    i chętnie wyklejamy, nasze prace można podziwiać w świetlicy a także na wystawie na korytarzu szkolnym.

Miś na wagarach

20 kwietnia 2013 roku świetlicowy teatrzyk lalkowy „ Smoczek” wraz z instruktorem teatralnym p. Jolantą Resz i nauczycielem muzyki p. Katarzyną Wiśniewską reprezentowali naszą szkołę w XII Przeglądzie Teatrzyków Świetlicowych w Szkole Podstawowej nr 2 w Lublinie. Grupa teatralna wystawiła widowisko pt” Miś na wagarach” i zajęła II miejsce. Uczennica klasy 2d Otylia Kapała otrzymała nagrodę indywidualną za rolę Ropuchy. Dla naszych młodych aktorów gospodarze przygotowali słodki poczęstunek.
Jesteśmy dumni z naszego teatrzyku, serdecznie gratulujemy!!!!!!!!!!!!!!!!

II Świetlicowy Turniej Mini Piłki Nożnej

W dniu 18 czerwca na boisku szkolnym odbył się II Świetlicowy Turniej Mini Piłki Nożnej. Chłopcy ze świetlicy rozegrali mecze na poziomie klas I, II, III.

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody Dyrektora Szkoły ( piłki nożne ) i dyplomy, pozostałe drużyny pamiątkowe dyplomy.

Wszyscy uczestnicy Turnieju oraz kibice z Przedszkola nr 56 otrzymali pamiątkowe sportowe naklejki i słodkie upominki.

Pani Dyrektor Szkoły Sławomirze Kryńskiej i Pani V-ce Dyrektor Ewie Lipskiej serdecznie dziękujemy za wspaniałe nagrody i obecność na Turnieju.

 

                                                                   Organizatorzy Turnieju

 

   Wychowawcy świetlicy: p. M. Borowska, p. A. Parcheta, p. E. Wojcieszek – Cudnicka

   Nauczyciele wych. fizycznego: p. D. Rubaszko, p. M. Borowski

Konkursy w naszej świetlicy

Czerwony Kapturek

We wrześniu dzieci wzięły  udział w konkursie plastycznym pt;” Czerwony Kapturek”, którego organizatorem był Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie.

Jesień w lesie…

Pod takim tytułem Szkoła Podstawowa nr 50 w Lublinie zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Plastyczny, w którym nasi uczniowie wzięli udział.

W dniu 26 października 2012 roku w Szkole Podstawowej nr 50 odbyło się rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego dla świetlic szkolnych pt: “Jesień w lesie”. W konkursie wzięło udział 25 lubelskich szkół. Spośród 220 nadesłanych prac nagrodzono 14 i wyróżniono 29 w trzech kategoriach wiekowych.

Uczniowie naszej szkoły otrzymali:

 • Patrycja Parfianowicz kl I- nagroda – opiekun plastyczny p. Grażyna Skoczek
 • Julia Zalewska kl. I – wyróżnienie – opiekun plastyczny p. Aneta Parcheta
 • Julita Iwanczyszyn kl. II – wyróżnienie- opiekun plastyczny p. Aneta Parcheta
 • Iga Czarnecka kl. III – wyróżnienie – opiekun plastyczny p. Aneta Parcheta
 • Ewa Dzuba kl. III – wyróżnienie – opiekun plastyczny p. Małgorzata Tompolska

Wszystkie prace nagrodzone wyeksponowane są na wystawie pokonkursowej na korytarzu głównym w Szkole Podstawowej nr 50 w Lublinie.

 

                                                                                  Gratulujemy!!!

Jesienne duszki i leśne skrzaty

Uczennice naszej świetlicy: Aleksandra Cyrankiewicz kl I, Maja Szczepaniak kl. I, Oliwia Gadzała kl II, Iga Czarnecka kl. III pod kierunkiem p. Marii Borowskiej i p. Anety Parchety wykonały prace, które wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod honorowym patronatem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie „ Jesienne duszki i leśne skrzaty”

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Anioły są takie…”

Kolorowe Anioły skrzydlate

Prosto z nieba niosą nam dary,

Bezszelestne i niewidzialne-

Ale bez nich świat byłby szary

          fragm. B. Kołodziej

 Uczennice klasy I pod kierunkiem wychowawców świetlicy  wykonały  w wybranej przez siebie technice plastycznej własną wizję Anioła. Prace wzięły udział   w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ Anioły są takie” zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie.

Ach, lubelskie jakie cudne

W listopadzie wzięliśmy udział w IV Międzyszkolnym Konkursie Literacko- Plastycznym dla świetlic Miasta Lublin pt : „Ach, lubelskie jakie cudne” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Lublinie . Uczniowie naszej świetlicy wykonali prace plastyczne. Praca Aleksandry Wieruckiej wykonana pod kierunkiem p. Anety Parchety  zdobyła I miejsce.  Gratulujemy!!!

Liściak

 Bo gdy “pokochasz liść – pokochasz drzewo.

Wtedy będziesz mógł pokochać drugiego człowieka”.

 Grupa „ Ratowniczków” oraz uczniowie uczęszczający do świetlicy kl I pod kierunkiem p. Marii Borowskiej, p. Elżbiety Wojcieszek  oraz p. Anety Parchety  wykonały z liści, listeczków, płatków, traw i ziół najpiękniejsze „Liściaki”. Prace wzięły udział w konkursie pt. “Liściak” zorganizowanym przez Stowarzyszenie „ Żyć inaczej” we Wrocławiu. Celem konkursu było rozbudzenie u dzieci wyobraźni, wrażliwości i umiłowania przyrody.

Miło nam poinformować, że prace: Mai Kowalskiej z klasy III i   Anny Kozak   z klasy I otrzymały wyróżnienia w XIV Ogólnopolskim Konkursie im. Czesława Rodziewicza „ O berło Liściakowego Króla” Fundacji „ Żyć inaczej” we Wrocławiu.

Moje Boże Narodzenie

Pod takim tytułem Młodzieżowy Dom Kultury „ Pod Akacją” oraz wydział ds. Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie  ogłosił XXI Wojewódzki Konkurs Plastyczny i Literacki pod patronatem LUBELSKIEGO KURATORA OŚWIATY. Dzieci ze świetlicy szkolnej z klas I pod kierunkiem p. Anety Parchety i p. Elżbiety Wojcieszek  wykonały prace plastyczne, które wzięły udział  w konkursie.

II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY “BOMBKA BOŻONARODZENIOWA”

W II Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym “Bombka bożonarodzeniowa”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 42 w Lublinie oraz Parafia św.Wojciecha w Lublinie pod honorowym patronatem JE abp dr hab. Stanisława Budzika – Metropolity Lubelskiego wzięły udział dwie uczennice naszej świetlicy:

 •  Julita Iwanczyszyn kl. II – opiekun n-l ks. Jakub Bieszczad
 • Karolina Kuźma kl. I – opiekun n-l  p. Aneta Parcheta

KALENDARZ ADWENTOWY

W dniu 6 grudnia 2012 roku w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego komisja konkursowa obejrzała 40 prac, które nadesłane zostały na konkurs z 12 lubelskich świetlic szkolnych( w tym i z naszej świetlicy). Przy ocenie wzięto pod uwagę oryginalność, samodzielność, pomysłowość oraz walory estetyczne . Prace odznaczały się bardzo wysokim poziomem.
Nasi uczniowie Oliwka Jarka oraz Jan Misiura z klasy I otrzymali wyróżnienia.

KARTKA NA BOŻE NARODZENIE

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA KOMISJI KONKURSOWEJ

W dniu 04.12.2012 r. odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej w składzie: p. Grażyna Skoczek – wychowawca świetlicy, p. Elżbieta Wojcieszek – Chudnicka- wychowawca świetlicy, p. Jolanta Resz – wychowawca świetlicy oraz ks. Jakub Bieszczad oceniając prace konkursowe „ KARTKA NA BOŻE NARODZENIE”.

W konkursie wzięło udział 72 prace uczniów klas I- V.

Laureaci

 • Oliwia Jarka  kl. I( świetlica)
 • Ania  Pyda kl. II d
 • Iga Czarnecka kl. III a
 • Michał Kołodyński kl. III a
 • Kinga Hamaluk kl. III b
 • Julia Nazaruk kl. III b
 • Aleksandra Zdolska kl. III b (świetlica)
 • Faustyna Rej kl. IV b
 • Paweł Szumowski kl. IV b
 • Julia Stawnicka kl. IV b
 • Wiktoria Boczkowska kl. V

Wyróżnienia

 • Łucja Grochulska kl. II a
 • Olga Cieślik kl. II a
 • Julita Iwanczyszyn kl. II a
 • Aleksander Rogoza kl. II b
 • Ania Pyda kl. II d
 • Maja  Błachnio kl II d
 • Wiktoria Mazur kl. III ( świetlica)
 • Alicja Grządka kl. III ( świetlica)
 • Jędrzej Moraczewski kl. III a
 • Emil Wawrzeniak kl. IV b
 • Ewa Kucharska kl. V b
 • Magda Belniak kl. V b

                                                                         Gratulujemy!!!

KARTKA ŚWIĄTECZNA

Młodzieżowy Dom Kultury i Starostwo Powiatowe w Pabianicach ogłosili XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Kartka świąteczna. Celem konkursu było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowej. Uczniowie ze świetlicy z klas I zaprojektowali wg własnego pomysłu kartkę świąteczną i wzięli udział w konkursie.

Najpiękniejsza kołysanka z mojego dzieciństwa

Szkoła Podstawowa nr 22 w Lublinie zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pt „Najpiękniejsza kołysanka z mojego dzieciństwa”. 

Uczennice:

 Basia Trznadel zdobyła I miejsce w kat. kl. I- opiekun plastyczny p. Aneta Parcheta

 Aleksandra Wierucka  zdobyła II miejsce w kat. kl. III –opiekun plastyczny p. Aneta Parcheta

Basi i Oli serdecznie gratulujemy!!!!!

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 13 grudnia 2012 r w SP 22                      w Lublinie.

PREZENT NA MIKOŁAJKI

Uczniowie z naszej świetlicy na zajęciach plastycznych wykonali prace plastyczno – techniczne, które wzięły udział w I Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „ Prezent na Mikołajki” zorg. przez Szkołę Podstawową nr 2. Prace przeszły na własność organizatora Kiermaszu Bożonarodzeniowego w Szkole Podstawowej nr 2 w Lublinie, z którego dochód będzie przeznaczony na Dom Dziecka im. E. Szelburg-Zarembiny w Lublinie.

 • Jan Misiura zdobył II miejsce w kategorii klas I
 • Wiktoria Mazur zdobyła II miejsce w kategorii klas III.

Gratulujemy!!!

Narysuję dla ciebie Aniołka

„ Narysuję dla Ciebie Aniołka
Choć nie mnie o to prosisz w swych wierszach (…)”
Fragm. Agata Budzyńska

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „ Narysuję dla ciebie Aniołka” zorganizowany przez Stowarzyszenie „ Wędrówka” im. Agaty Budzyńskiej z siedzibą w Lutoryżu. Celem konkursu jest kształtowanie postawy wrażliwości na obecność Aniołów (natchnień, opieki, pomocy) w życiu człowieka.
Uczniowie po zapoznaniu się z twórczością tragicznie zmarłej artystki z Lubartowa- Agaty Budzyńskiej wykonali prace plastyczne związane z tematyką Anielską, które wzięły udział w konkursie.

Zima, zima, zima….

Za oknem biało, pada śnieg……aura sprzyja spacerom, zabawom na śniegu .Dzieci z naszej świetlicy pod urokiem zimy wykonały prace o tematyce zimowej, które wzięły udział w dwóch Międzyszkolnych Konkursach Plastycznych. Prace były wykonane różnymi ciekawymi technikami.

„ W zimowej szacie”
Organizator konkursu :Szkoła Podstawowa nr 2
Udział wzięły prace: Ewy Klauser, Aleksandry Cyrankiewicz, Kingi Szewczyk wykonane pod kierunkiem p. Jolanty Resz oraz prace : Aleksandry Wieruckiej, Pauliny Bruckiej, Jakuba Czajkowskiego, Mai Szczepaniak, Oliwki Jarki wykonane pod kierunkiem p. Anety Parchety.

„ Zimowe mandale”
Organizator – Szkoła Podstawowa nr 27
Mandale wykonały: Oliwia Jarka, Wiktoria Zatorska, Paulina Brucka, II miejsce – Aleksandra Wierucka pod kierunkiem p. Anety Parchety oraz Basia Trznadel, Małgosia Głębicka, Aleksandra Cyrankiewicz, Paulina Szpara pod kierunkiem p. Jolanty Resz.

Od morza jesteśmy

Promując naszą szkołę w innych regionach naszego kraju pod kierunkiem p. Marii Borowskiej i p. Anety Parchety uczniowie świetlicy wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem „Od morza jesteśmy”, którego organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu.
Inspiracją do wykonania prac przez dzieci było życie w morzu, panorama portowych miast, praca ludzi morza, baśnie i legendy związane z morzem.

22 Międzynarodowy Konkurs Rysunkowy dla Dzieci

Uczennice świetlicy Kinga Hamaluk, Otylia Kapała, Partycja Kołodyńska, Wiktoria Ławecka, Daria Piotrowicz i Gabrysia Domańska pod kierunkiem p. Marii Borowskiej wzięły udział w 22 Międzynarodowym Konkursie Rysunkowym dla Dzieci pod hasłem „Woda. Skąd się bierze woda. Woda jako źródło życia”, którego organizatorem corocznie jest Program Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska UNEP w Genewie.
Dziewczynki wykonały prace samodzielnie różnymi technikami plastycznymi promując naszą szkołę nie tylko w Polsce ale i na świecie.

Cztery pory roku – zielony

Uczniowie świetlicy pod kierunkiem p. Marii Borowskiej i p Anety Parchety wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem „Cztery pory roku – zielony”, którego organizatorem był Wałbrzyski Ośrodek Kultury w Wałbrzychu.
Uczniowie wykonali 15 prac różnymi technikami plastycznymi prezentując bogatą interpretację tematu.

Tradycje wielkanocne

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Ze Świętami Wielkiej Nocy wiąże się dużo zwyczajów i obrzędów, aby ocalić od zapomnienia polskie tradycje uczniowie ze świetlicy: Amelka Socha, Paulina Brucka, Maja Szczepaniak, Sandra Śnieżko, Iga Czarnecka, Aleksandra Cyrankiewicz, Ewa Klauser, Bartłomiej Skrzycki i Tamara Rakuś  wzięli udział w XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „TRADYCJE WIELKANOCNE zorganizowanym przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki. Celem konkursu było upowszechnienie zwyczajów wielkanocnych, doskonalenie warsztatu plastycznego .

 Praca Amelki Sochy wykonana pod kierunkiem pani Elżbiety Wojcieszek – Chudnickiej zdobyła III nagrodę, a praca Ewy Klauser wykonana pod kierunkiem pani  Anety Parchety otrzymała wyróżnienie. 

 GRATULUJEMY!!!

             

Dzieciaki w formie

Prace uczennic : Mai Szczepaniak, Pauliny Bruckiej oraz Aleksandry Cyrankiewicz z klasy I wykonane pod kierunkiem p. Anety Parchety wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „ Dzieciaki w formie” w Szkole Podstawowej nr 3 w Lublinie.

Paulina Brucka z klasy I została laureatką konkursu .

Gratulujemy!!!!

Legendarne Dzieje Polskich Miast

Praca Aleksandry Wieruckiej wykonana pod kierunkiem p. Anety Parchety wzięła udział w III edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego ” Legendarne Dzieje Polskich Miast” w SP 28.

„A JA KOCHAM MOJE MIASTO”

Pod takim tytułem Szkoła Podstawowa nr 40 w Lublinie ogłosiła V Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny. Celem konkursu było utrwalenie w formie fotografii pięknych miejsc Lublina oraz rozbudzenie zainteresowań historią, zabytkami i kulturą naszego miasta.
Nagrodę główną otrzymała uczennica naszej świetlicy:
Oliwia Jarka kl. I –pod kier. p. Anety Parchety oraz wyróżnienie Maja Kyć kl. II – pod. kier. p. Anety Parchety

Gratulujemy!!!!!!!!!!

Portret rodzinny

Dzieci z naszej świetlicy wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt: „ Portret rodziny” zorganizowanym przez świetlicę Szkoły Podstawowej nr 30 w Lublinie. Uczniowie pod kierunkiem wychowawców wykonały piękne, kolorowe, prace . Udział wzięli : Gabrysia Domańska, Łucja Grochulska, Karol Pacwa – pod kierunkiem p. Anny Trześniewskiej, Zuzanna Pietrzak, Maksymilian Plewa, Patrycja Kołodyńska, Julia Ciok – pod kierunkiem p. Małgorzaty Tompolskiej oraz Maja Szczepaniak, Maja Kyć, Aleksandra Wierucka, Iga Czarnecka, Paulina Brucka pod kierunkiem p. Anety Parchety. Praca Pauliny Bruckiej zajęła I miejsce, a praca Igi Czarneckiej otrzymała wyróżnienie.

                                                           Gratulujemy!!!!!!!!!!!!!!

Być zdrowym to modne

Uczennice: Paulinka Brucka, Joanna Adamczyk i Aleksandra Wierucka pod kierunkiem p. Anety Parchety wykonały prace plastyczne nt: „ Być zdrowym to modne” i wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez świetlicę Szkoły Podstawowej nr 7 w Lublinie.
Praca Karola Pacwy, ucznia klasy II wykonana pod kierunkiem p. Małgorzaty Tompolskiej zajęła I miejsce, a praca Asi Adamczyk otrzymała wyróżnienie.
Prace naszych uczniów, którzy wzięli udział w tym konkursie można podziwiać na korytarzu szkolnym w Szkole Podstawowej nr 7 w Lublinie.

Na spacer z wiosną

Pod takim tytułem Szkoła Podstawowa nr 21 jak co roku zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Plastyczny i nasza świetlica tradycyjnie wzięła w nim udział. Prace wykonały: Basia Trznadel kl .I, Aleksandra Wierucka kl. III, Aleksandra Cyrankiewicz kl. I, Joanna Adamczyk kl. I ,Maria Modzelewska kl. I, Maja Szczepaniak kl. I, Sandra Śnieżko kl. I.

W konkursie  praca Julii Zalewskiej  wykonana pod kierunkiem  p. Małgorzaty Tompolskiej zajęła I miejsce, a praca Aleksandry Wieruckiej pod kierunkiem p. Anety Parchety otrzymała wyróżnienie.

                                                            Gratulujemy!!!!

Lotnictwo polskie w oczach dzieci

Prace Jakuba Boczkowskiego, Jana Misiury i Wiktorii Zatorskiej wzięły udział w IV edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego w SP 31.

Jan Paweł II – przyjaciel dzieci

Praca Paulinki Bruckiej z klasy I otrzymała wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „ Jan Paweł II – przyjaciel dzieci” zorganizowanym przez Szkołę Podstawowa nr 51.

Nagrodzeni i wyróżnieni Uczniowie z klas III

Gabriela Chołody  II miejsce, Monika Parfianowicz III miejsce, Marcin Komza – wyróżnienie

Gratulujemy!!!

Bo to są bajki mojej mamy

Kto nie lubi bajek? Wszyscy lubią, nawet nasze Mamy, gdy były w naszym wieku miały swoje ulubione bajki…..
Uczennice klas I : Dominika Klin, Basia Trznadel, Ola Cyrankiewicz, Kinga Dulna pod kierunkiem p. Anety Parchety wykonały prace techniką orgiami przedstawiające Bajki mojej mamy. Tak powstały ilustracje przedstawiające Czerwonego Kapturka, Królewnę Śnieżkę, Smoka Wawelskiego i Kopciuszka, które wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawowa nr 10 w Lublinie.

Człowiek dla człowieka bratem

Praca Aleksandry Cyrankiewicz i Wiktorii Zatorskiej z klasy I wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym zorg. przez SP 3 w Lublinie.

Praca Aleksandry Cyrankiewicz wykonana  pod kierunkiem p. Anety Parchety zajęła II miejsce.

Bo to są bajki mojej mamy

7 czerwca 2013 w Szkole Podstawowej nr 10 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie laureatom i dzieciom wyróżnionym dyplomów i nagród a nauczycielom przygotowującym podziękowań.
A oto wyniki naszych Uczennic:

 • Aleksandra Cyrankiewicz – II miejsce „ Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków”
 • Dominika Klin – II miejsce „ Czerwony Kapturek”
 • Kinga Dulna – II miejsce „ O smoku wawelskim”
 • Basia Trznadel – wyróżnienie „ Kopciuszek”

Gratulujemy!!!!

W wodzie i nad wodą

Prace naszych uczennic wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „ W wodzie i nad wodą – bezpieczny wypoczynek” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 42.

Zuzanna Pietrzak  klasa II – opiekun p. Małgorzata Tompolska – II miejsce

Jakub Słabek   klasa II – opiekun p. Anna Trzesniewska – III miejsce

Aleksandra Cyrankiewicz klasa I – opiekun p. Aneta Parcheta – III miejsce

                                                                                     Gratulujemy!!!!!!

Wystawę prac nagrodzonych można podziwiać w obiekcie SPA Orkana Lublin ul. Szaserów 2.

                                                                        Zapraszamy

RATOWNICZEK 2012-13

Charakterystyka programu

W świetlicy szkolnej realizowany jest profilaktyczny „Program udzielania pierwszej pomocy – Ratowniczek”. Celem programu jest zapoznanie dziecka w młodszym wieku szkolnym z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy podczas wypadków i innych zagrożeń. Zakres działań programowych prezentowany jest w sposób kompleksowy, obejmujący rozwój funkcji poznawczych i emocjonalnych. Dotyczy również nabywania konkretnych umiejętności. Założenia programu realizowane są głównie metodami aktywizującymi. Dostosowany jest do realizacji na poziomie edukacji wczesnoszkolnej i wychodzi naprzeciw potrzebom rozwojowym uczniów.

Aby uatrakcyjnić zajęcia, pogłębić wiedzę i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy współpracować będziemy z:

 • p. pielęgniarką J. Oleską
 • Ratownikiem medycznym p. Damianem Gorczycą z WPR SP ZOZ
 • Medycznym Studium Zawodowym im. prof. St. Liebharta
 • Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej
 • Strażą Pożarną

                                                                            Autor programu mgr Maria Borowska

                                 Współpraca -wychowawca świetlicy szkolnej mgr Aneta Parcheta

Bezpieczni na drodze

W miesiącu wrześniu na zajęciach dzieci poznawały zasady i przepisy bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.
Na zakończenie zajęć z bloku tematycznego „Bezpieczni na drodze” dzieci pisały test sprawdzający, który wypadł pozytywnie. Dzieci wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach.

Spotkanie z policjantem

W ramach zajęć z programu „Ratowniczek” w dniu 18.09.2012 w świetlicy odbyło się spotkanie z policjantem, w którym uczestniczyły również dzieci sześcioletnie z Przedszkola nr 56. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom zagrożeń istniejących na drodze.

Wycieczka do Medycznego Studium Zawodowego

W dniu 19.09.2012 grupa dzieci uczestnicząca w zajęciach z programu „Ratowniczek” była na wycieczce w Medycznym Studium Zawodowym im. prof. ST. Liebharta w Lublinie. Oglądaliśmy pokazy udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu słuchaczy z Wydziału Ratownik medyczny pod kierunkiem p. mgr Anny Felińskiej.
Mimo, że dzieci nie mają jeszcze wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy mogły próbować ćwiczyć na fantomach. Gdy nabędziemy umiejętności przychodzić będziemy do Studium na ćwiczenia praktyczne.

Podsumowanie II edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Na ratunek”

27.09.2012 r. w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste podsumowanie II edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Na ratunek”. Spośród 180 prac, które cechowała wielka różnorodność i bogata interpretacja Komisja konkursowa dokonała oceny i wyłoniła 12 laureatów oraz przyznała 21 wyróżnień.
Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy, dzieci wyróżnione dyplomy, a opiekunowie plastyczni imienne podziękowania za przygotowanie dzieci do konkursu.
Podczas uroczystości odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy wykonany przez grupę „Ratowniczków” z zeszłego roku pod fachowym okiem ratownika medycznego p. Damiana Gorczycy z WPR SP ZOZ w Lublinie.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w III edycji konkursu plastycznego „Na ratunek”, który odbędzie się w czerwcu 2013 roku.

Ostrożnie z ogniem

W miesiącu październiku na zajęciach dzieci poznawały przyczyny i zapobieganie pożarom. Uczyły jak się należy zachować gdy w domu lub szkole wybuchnie pożar. Poznały drogę ewakuacji w szkole, jak wezwać Straż Pożarną oraz jak poprawnie przeprowadzić rozmowę z dyspozytorem Straży Pożarnej.
Wkrótce odbędzie się spotkanie ze strażakiem, na które zaprosimy dzieci sześcioletnie z Przedszkola nr 56.

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny

W październiku grupa „Ratowniczków” wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym pod hasłem „Ciekawe zajęcia z programu Ratujemy i uczymy ratować”, którego organizatorem była Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
Wysłaliśmy do WOŚP najciekawsze zdjęcia z naszych zajęć.

Fantomy Mini Anne

Wychowawcy, którzy brali udział w szkoleniu z Programu „Ratujemy i Uczymy Ratować” otrzymali w ramach darowizny od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 4 fantomy Mini Anne do nauki udzielania pierwszej pomocy.

Za przekazane fantomy, które wykorzystywać będziemy podczas realizowanego w naszej świetlicy profilaktycznego „Programu udzielania pierwszej pomocy – Ratowniczek” serdecznie dziękujemy.

Maria Borowska
Anna Sagan

Dzielni ratownicy

Na kolejnych zajęciach uczyliśmy się o służbach ratunkowych. Gościliśmy przedstawiciela służb ratunkowych – ratownika medycznego Pana Damiana Gorczycę z WPR SP ZOZ  w Lublinie, który opowiadał o swojej pracy, o tym jak ratuje życie drugiemu człowiekowi. Zachęcał nas do nauki udzielania pierwszej pomocy, a na koniec przypomniał ideę przewodnią naszego programu – słowa M. Stebelskiego „Jeśli chcesz awansować  na ratownika dużego, musisz się uczyć już od małego”.

Liściak

 Bo gdy “pokochasz liść – pokochasz drzewo.

Wtedy będziesz mógł pokochać drugiego człowieka”.

Grupa „ Ratowniczków” oraz uczniowie uczęszczający do świetlicy kl I pod kierunkiem p. Marii Borowskiej, p. Elżbiety Wojcieszek  oraz p. Anety Parchety  wykonały z liści, listeczków, płatków, traw i ziół najpiękniejsze „Liściaki”. Prace wzięły udział w konkursie pt” Liściak” zorganizowanym przez Stowarzyszenie „ Żyć inaczej” we Wrocławiu. Celem konkursu było rozbudzenie u dzieci wyobraźni, wrażliwości i umiłowania przyrody.

Numery alarmowe

Pamiętamy numery alarmowe służb ratunkowych. Odgrywając scenki rodzajowe ćwiczyliśmy wzywanie Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego.

APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY

Każdego dnia w domu, w szkole , na wycieczce narażeni jesteśmy na skaleczenia, urazy a nawet groźne wypadki, w których sami będziemy potrzebowali pomocy albo będziemy musieli udzielić jej innym. Dlatego zawsze powinniśmy mieć w pobliżu apteczkę pierwszej pomocy. Poznaliśmy różne rodzaje apteczek oraz ich wyposażenie.

Apteczka Ratowniczka

Wybraliśmy się całą grupą na wycieczkę do pobliskiej apteki, aby zakupić środki opatrunkowe do naszej apteczki pierwszej pomocy.
Apteczkę oznakowaną ustawiliśmy w suchym, bezpiecznym miejscu, do którego dzieci nie mają dostępu. W razie potrzeby będziemy z niej korzystać udzielając pierwszej pomocy.

Jak postępować w razie…

Pani pielęgniarka J. Oleska na naszych kolejnych zajęciach uczyć nas będzie jak należy postępować w razie: krwotoku z nosa, zranienia, oparzenia, omdlenia.

Krwotok z nosa:

skaleczenia:

Jak postępować w razie…

Bandażujemy

Obecnie na zajęciach poznajemy różne techniki bandażowania. Pani pielęgniarka uczy nas, jak poprawnie zabandażować kolano, łokieć, stopę , dłoń, głowę  oraz kciuk.

Udzielamy pomocy osobie poszkodowanej

Uczymy się udzielać pomocy osobie poszkodowanej. Poznaliśmy już trzy pierwsze kroki:

–         krok 1 – moje bezpieczeństwo

–         krok 2 – wołam o pomoc

–         krok 3 – sprawdzam przytomność

 

Na kolejnych zajęciach poznawać będziemy dalsze kroki.

Uczymy się dalszych kroków udzielania pomocy osobie poszkodowanej:

–         krok 4 – wzywam pomoc

–         krok 5 – sprawdzam oddech

–         krok 6 – układam w pozycji bocznej bezpiecznej i sprawdzam oddech

Następne ważne kroki, które poznajemy to resuscytacja

–         krok 7 –  uciskam klatkę piersiową 30 razy

–         krok 8 – wykonuję 2 wdechy ratownicze

Pamiętam, że ćwiczyć można tylko na fantomach w obecności osoby prowadzącej zajęcia.

Łańcuch Przeżycia

Poznaliśmy już wszystkie kroki udzielania pomocy osobie poszkodowanej. Aby łatwiej zapamiętać kolejność wykonywania czynności podczas udzielania pomocy – pamiętamy, że powstał Łańcuch Przeżycia.
Łańcuch Przeżycia przedstawia kolejno to, co powinno się dziać z osobą, która potrzebuje pomocy. Składa się z 4 ogniw gdzie ważna jest ich kolejność.
Jeśli zapamiętamy kolejność 4 ogniw – możemy uratować komuś życie.

Mały ratownik w akcji

25 marca w Szkole Podstawowej nr 3 w Lublinie odbył się IV Międzyszkolny konkurs dla uczniów szkół podstawowych miasta Lublin i powiatu lubelskiego „ Mały ratownik w akcji”. Celem konkursu było uświadomienie potrzeby nauki pierwszej pomocy już od najmłodszych lat, popularyzacja wiedzy dotyczącej podejmowanych czynności ratowniczych, doskonalenie praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy a także przezwyciężanie lęku przed udzielaniem pierwszej pomocy.

 

Patronat honorowy nad projektem objęli:

pan Lech Sprawka – Poseł na Sejm RP

pan Krzysztof Babisz – Lubelski Kurator Oświaty

pan Ryszard Pasikowski –  Dyrektor WORD w Lublinie

st. bryg. mgr inż. Tadeusz Milewski- Lubelski Komendant Wojewódzki PSP

nadinsp. Igor Parfieniuk – Lubelski Komendant Wojewódzki Policji

mł. insp. Sławomir Góźdź – Komendant Miejski Policji w Lublinie

pan Maciej Budka – Dyrektor Oddziału Okręgowego PCK w  Lublinie

 

Naszą szkołę reprezentowały „ Ratowniczki” w dwóch kategoriach wiekowych:

Drużyna w kategorii kl. I- III – Maja Kowalska, Michał Kołodyński, Mikołaj Ścibior, pod opieką nauczycieli przygotowujących p. Marii Borowskiej, p. pielęgniarki  Janiny Oleskiej, p. Anety Parchety     oraz  w kategorii kl. IV – VI – Maria Mazurek , Julia Sakowicz, Julia Stawnicka pod opieką p. Alicji Zlot

 

Obie drużyny wykazały się dużą wiedzą teoretyczną i umiejętnościami praktycznymi udzielania pierwszej pomocy.

Drużyna w kategorii klas I – III zajęła I miejsce

                                                                                                           GRATULUJEMY!!!!!!!!!

Wizyta w Medycznym Studium Zawodowym

Dnia 16 kwietnia 2013 nasza grupa „ Ratowniczków” wraz z opiekunami p. Marią Borowską i p. Anetą Parchetą odwiedziła Medyczne Studium Zawodowe im. prof. St. Liebharta w Lublinie. Mieliśmy okazję spotkania się ze słuchaczami wydziału: Ratownik Medyczny, porozmawiania a także obejrzenia pokazu udzielania pierwszej pomocy „ Na ratunek! Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach” w wykonaniu słuchaczy pod kierunkiem p. mgr Anny Felińskiej.
Celem naszej wycieczki było przypomnienie i utrwalenie wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy. Dzieci wymieniały numery alarmowe, ćwiczyły: pozycję boczną ustaloną, poszkodowany na brzuchu, łańcuch przeżycia- czyli ciąg czynności wykonywanych podczas wypadku . Każdy uczeń przećwiczył metodę sztucznego oddychania na fantomach ( zarówno dorosłego człowieka, dziecka jak i niemowlaka).
Wszystkie dzieci bardzo ochoczo uczestniczyły w pokazie.

Akcja edukacyjna „Cztery minuty = życie”

Grupa dzieci uczęszczających na zajęcia z nauki udzielania pierwszej pomocy przystąpiła po raz drugi do IV edycji akcji edukacyjnej „Cztery minuty = życie”, której organizatorem jest Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Orląt Lwowskich oraz Stowarzyszenie „Nasze Orlęta”.
Tematem przewodnim tegorocznej akcji jest „Ostrożnie z ogniem”. Na zajęciach powtórzyliśmy wiedzę z zakresu takich problemów jak:
– przyczyny i zapobieganie pożarom
– zasady postępowania gdy w domu, w szkole wybuchnie pożar
– wzywanie służb ratunkowych – Straży Pożarnej
– jak postępować w razie oparzenia
– droga ewakuacji w szkole w razie pożaru
Dzieci w ramach zajęć wykonały również prace plastyczne, które wezmą udział w konkursie IV edycji akcji. Prace dzieci prezentują bogatą interpretację tematu.

Konkurs plastyczny “Na ratunek”

ZAPRASZAMY UCZNIÓW ZE ŚWIETLIC MIASTA LUBLINA DO WZIĘCIA UDZIAŁU W III EDYCJI KONKURSU PLASTYCZNEGO

 

„NA RATUNEK”

Honorowy patronat: mgr Sławomira Kryńska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 34 w Lublinie

 Doradca metodyczny: P.mgr Jolanta Bodo

Ordynator SOR SPSK nr4 : dr n. med. P. Marcin Wieczorski

 Ratownik medyczny z WPR SP ZOZ w Lublinie P. Damian Gorczyca

 

Organizatorzy:

–         mgr Maria Borowska

–         mgr Aneta Parcheta

–         Pani pielęgniarka Janina Oleska

CELE KONKURSU:

 • kształtowanie zachowań sprzyjających zdrowiu i bezpieczeństwu,
 • uświadomienie, jak ważna jest możliwość niesienia pomocy i ratowania życia,
 • popularyzacja nauki udzielania pierwszej pomocy,
 • doskonalenie umiejętności stosowania różnych technik plastycznych.

REGULAMIN KONKURSU:

 • adresatami konkursu są uczniowie świetlic z klas I – III,
 • każdy uczestnik może wykonać jedną pracę według własnego pomysłu,
 • format prac kl. I  A – 4, kl. II – III A-3  dowolną techniką plastyczną,
 • każda praca powinna być opatrzona metryczką na odwrocie( imię i nazwisko autora prac, klasa, nazwa placówki oraz imię i nazwisko opiekuna plastycznego – literami drukowanymi),
 • każdy nauczyciel może zgłosić 3 prace, które przechodzą na własność organizatorów,
 • oceny prac dokona komisja konkursowa powołana przez organizatorów konkursu  w kategorii klas I, klas II, klas III,
 • laureaci otrzymają nagrody i dyplomy, a opiekunowie plastyczni podziękowania  za przygotowanie uczniów do konkursu.

 

Prace prosimy przesyłać do dnia 18 czerwca 2013r. na adres:

Szkoła Podstawowa nr 34 (świetlica)

20-815 Lublin

ul. I. Kosmowskiej 3

 

Rozstrzygnięci konkursu i rozdanie nagród laureatom i dzieciom wyróżnionym nastąpi w drugą sobotę września 2013 roku w Światowy Dzień Pierwszej Pomocy(laureatów powiadomimy telefonicznie).

Comments are closed.


Dzisiaj mamy Wtorek, 7 kwietnia 2020 roku. Do końca roku zostało 269  dni.